Kategorie
Skocz do zawartości

Piękny ogród - jak go przygotować?

Gość bożena
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bożena
Co zrobić aby mieć piękny ogród? Chciałabym mieć wyjątkowy, piękny ogród żeby móc usiąść w nim ze znajomymi przy grillu. Niestety wszystkie moje dotychczasowe próby stworzenia czegoś samemu skończyły się na niczym dla tego proszę o radę zależałoby mi na tym, aby już w tym roku były efekty mojej pracy. Bardzo proszę o sugestie!

• 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

• 4 tygodnie później...

Ogród to wspaniała rzecz, kto nie ma może tylko zazdrościć. Piekne donice ogrodowe i nie tylko znajdziesz tutaj http://ogrodolandia.pl/donice-ogrodowe . Zobacz sama, może znajdziesz inspiracje dla swojego ogrodu.

Świetne donice. Duży wybór :)  Zwłaszcza te z kamienia z sztucznego. Nawet nie wiedziałem, że takie coś istnieje.

• 1 miesiąc temu...

jezeli nie chcesz dużo wydawać to poprzeglądaj inspiracje...dużo tego jet na internecie....zobacz jakie rośliny chcesz mieć  w ogrodzie, w jakie miejsca się nadają, i spróbuj skomponować reszte pustych miejsc...najlepiej wczesniej oczywiscie na kartce albo w jakims programie....a jak masz kase to faktycznie lepiej zlecic jakiejs dobrej firmie.

• 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

samemu można dużo zrobić, regularne nawożenie roślin bardzo dużo daje, nie powinno się o tym zapominać, zwłaszcza jak ma się w ogrodzie rośliny wymagające, ja zamawiam nawozy u www.krex.com.pl/ tam mają korzystną ofertę

• 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Tego tez mi zawsze brakowalo, moj ogrod raczej nie zawsze nadawal sie do posiedzenia ze znajomymi...myslalaem zeby go przy wiekszym przyplywie gotowki zaprojektowac tzn zlecic firmie, ktora by go tez wykonala..slyszalem dobre opinie o designoff.com.pl mieliscie moz z Nimi do czynienia?

• 3 miesiące temu...

Aby móc cieszyć się pięknym ogrodem trzeba zadbać o to od podstaw. Przede wszystkim trzeba się zatroszczyć o twarde i stabilne podłoże, które nie będzie się zapadać a my zaoszczędzimy sobie czasu oraz energii na przekopywanie i wyrównywanie ziemi. Dlatego warto zastosować kratkę trawnikową od Ekoerg-system która skutecznie zabezpieczy nas przed taką ewentualnością.

• 1 miesiąc temu...

Możliwości są dwie, albo stworzyć ogród samemu na podstawie przykładowych realizacji, których w sieci jest mnóstwo albo wynająć fachowca i wtedy nie musimy się martwić czy rośliny mają odpowiednie towarzystwo innych roślin, albo odpowiednią glebę i oświetlenie. Jeśli ktoś ma czas i choć trochę ogarnia temat to większa satysfakcja jest pewnie z pierwszej opcji. Ale ja w sumie polecam zlecenie tego komuś kto zajmuje się tym na co dzień. Sprawdzoną mam firmę www.woprojekt.pl, ale to raczej dla osób z małopolski pewnie. Na stronie są szczegóły kontaktu, także można zawsze dopytać.

• 8 miesięcy temu...

Aby mieć piękny ogród, z całą pewnością trzeba włożyć w niego sporo pracy i mieć odpowiednie narzędzia. Będziemy teraz wybierać się na zakupy do obi: https://www.obi.pl/ogrod-i-wypoczynek/ogrodowe-narzedzia-reczne/c/861   . Mają tam spory wybór sprzętu, więc na pewno znajdziemy coś dla siebie. Będziemy głównie szukać sekatora i łopat.

• 1 miesiąc temu...

Karina87 ma rację, bardzo istotną kwestią jest zakup niezbędnych narzędzi. Myślę, że warto tutaj http://nowydzialkowiec.pl/narzedzia-urzadzenia-ogrodowe-niezbedne-kazdym-ogrodzie-lista-5-podstawowych-4035 sprawdzić co jest potrzebne w ogrodzie. W tym artykule znajdziecie też kilka wskazówek dotyczących tego, czym się kierować podczas wyboru narzędzi.

• 2 tygodnie później...

Prawda jest taka, że jeśli odpowiednio nie zadbamy o nasz ogród, to nawet jeśli zakupimy piękne kwiaty, to i tak po jakimś czasie będą paskudnie wyglądały. Potrzebne są nawozy, środki ochrony roślin i oczywiście odpowiednie nawadnianie. Tutaj http://agrooaza.pl znajdziecie wiele bardzo pomocnych artykułów.

• 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Trzeba również pomyśleć o tej praktycznej stronie ogrodu, na przykład o suszarce na pranie. Najlepiej aby była stabilna, ładowna, ale jednocześnie nie zajmowała wiele miejsca, a do tego dobrze komponowała się z aranżacją ogrodu. Sprawdź ofertę na stronie https://www.leifheitsklep.pl/linomatic. Każda z nich jest objęta gwarancją co świadczy o wysokiej jakości suszarki.

• 2 tygodnie później...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...