Skocz do zawartości

Rośliny - początki ogrodnictwa

rośliny roślina ogród

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_chłopak z gitarą

Guest_chłopak z gitarą
  • Goście

Napisano 06 marzec 2015 - 09:35

Cześć, chciałbym zacząć uprawiać jakieś rośliny, natomiast nie wiem jakie na początek będą najlepsze. Zależy mi przede wszystkim na tym abym jako początkujący poradził sobie z posadzeniem i dalszym ich utrzymaniem. Reasumując jakie rośliny polecacie??

#2 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2315 postów

Napisano 28 maj 2015 - 07:07

Proszę - http://www.bylinylucyny.pl/ Masz tam te polecane na sam początek, ale i takie na później. Najlepiej jeśli spytasz o poradę w samym sklepie - mają również tam takie opracowania na ten temat tego, jakie rozwiązania będą tutaj najlepszym wyborem.

#3 hana74

hana74

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 29 maj 2015 - 15:01

A co powiecie na wsadzenie bambusów do ogrodu? Korzenie zabezpieczyć folią zeby nie wyrastały dalej czy jakiś inny sposób znacie? 

#4 Guest_andrej

Guest_andrej
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2015 - 13:42

może na początek jakieś proste cebulki? Możesz też wsadzić drzewka albo krzewiki naookoło ogrodzenia - fajnie to wygląda u mnie i się sprawdza bo wścipscy sąsiedzi nie podglądają. Możesz zajrzeć też na domisad.pl. Może się zainspirujesz.

#5 urban

urban

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 06 lipiec 2015 - 14:16

Krzewy wokół ogrodzenia dobra rzecz :) A tak poza tym to najlepiej sadzić to co się podoba, oczywiście trzeba wziąć pod uwagę takie rośliny które są do naszych warunków przyzwyczajone a nie jakieś egzotyczne

#6 Monalisa

Monalisa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 18:55

To zalezy jakie rośliny chcesz mieć smile.png z drzew owocowych to jabłonie są mało wymagające dla początkującego ogrodnika smile.png a z kwiatów mój ulubiony to http://e-podkarpacki...icy-120-cm.htmljest bardzo dostojny i również "łatwy w obsłudze". Wygląda bardzo imponująco i prezentuje się świetnie. Wystarczy go tylko zabiezpieczać przed mrozem, podlewać w suchych porach oraz uważać na delikatne korzenie zwłaszcza u młodej rośliny podczas przesadzania. 

#7 avokado

avokado

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 21:49

chętnie poczytam o nieskompilowanych :)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rośliny, roślina, ogród

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych