Skocz do zawartości

Ogródki przydomowe - jak tworzyć, jak dbać?

ogródki przydomowe ogródek przydomowy ogród ogródek ogródki

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_twisted

Guest_twisted
  • Goście

Napisano 06 marzec 2015 - 09:23

Po zakończonej budowie planuję stworzyć przydomowy ogródek. Nie do końca wiem, jak zająć się takim ogródkiem przydomowym. Od czego powinienem zacząć planowanie i budowę ogródka?

#2 Guest_krzysiek

Guest_krzysiek
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2015 - 11:23

Znajomi też długo się zastanawiają jak zabrać się za swój ogródek. Powiedziałem im żeby najpierw ustalili co chcą mieć na pewno w ogrodzie, jaki styl utrzymać, jakie rośliny im się podobają, a następnie dopiero zaczeli projektować sobie na kartce mw. Jak to ma wyglądać. Nie jestem zwolennikiem kupowania jakichkolwiek roślin i pózniej ich przekopywania wolę mieć wszystko poukładane. Sam nie mogę się doczekać aż będę mógł się przeprowadzić do swojego mieszkania i urządzić sobie z dziewczyna balkon. 

#3 Guest_kaśka

Guest_kaśka
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2015 - 12:57

A o jakim metrażu balkonu mowa. Jestem ciekawa, może w razie coś zgłoszę się o jakieś inspiracje

#4 Guest_1983Andrzej

Guest_1983Andrzej
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2015 - 09:31

Moja żona chciała taki ogródek i ja zająłem się ogrodzeniem... po krótkim czasie - nie pamiętam dokładnie ile to było wyszła rdza na ogrodzeniu... szkoda naszej roboty :/  może nie będziesz miał z tym problemu ale lepiej pomyśl jak to zabezpieczyć.

#5 Guest_Januszek

Guest_Januszek
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2015 - 10:00

Nie do końca szkoda Twojej roboty wink.png Faktycznie trzeba to jakoś zabepieczyć, więc kup sobie Nanoprotech w większym markecie i spryskaj  a roślinki już zasadziliście?

#6 Guest_Marian

Guest_Marian
  • Goście

Napisano 18 październik 2015 - 10:15

My mamy automatyczne nawadnianie w ogrodzie :) Dzięki temu zawsze nawet jak susza wkoło wszystko bardzo ładnie rośnie i wygląda a my nie marnujemy czasu na latanie z wężem ogrodowym. Polecam firmę www.nts.tanake.com.pl/ z którą miałem przyjemnośc wspolpracowac 

#7 Kasik86

Kasik86

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów

Napisano 20 luty 2016 - 00:12

A może zatrudnicie projektanta ogrodów? Może wam pomóc stworzyć prawdziwe cudeńko i precyzyjne zaplanować co zasadzić gdzie, co kwitnie o jakiej porze roku, to bardzo ważne przy planowaniu. Dodatkowo zadbajcie o odpowiednie ogrodzenie przejrzyjcie sobie różne oferty np. na http://www.foresta-f...e-ogrodzeniowe/ ma być ładne, praktyczne i bezpieczne :)

#8 grazyna1

grazyna1

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 23 marzec 2016 - 09:05

Też myślę, że najlepszy będzie tu projektant ogrodów. Może on też doradzic jak o ogród potem dbać. 

Chętnie byłby tchórzem, tylko boi się.

#9 Guest_margaret

Guest_margaret
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2016 - 11:01

Na początku warto przemyśleć też, jak rozplanować podlewanie - wiele osób o tym nie myśli, a najlepiej na samym początku rozwiązać tą sprawę. U nas trawnik podlewany jest zraszaczem, więc z tym nie było problemu. Do rabatek z kolei kupiliśmy Blumata do automatycznego nawadniania i to trzeba było już bardziej przemyśleć - nie tylko rozmieszczenie kroplowników, ale też sensowne i estetycznie wyglądające źródło wody. Zdecydowaliśmy się na beczkę obudowaną pergolą - wszystko połączone z szopką na narzędzia - właściwie, jak ktoś nie wie co tam jest, to nie zauważy beczki. Wielka wygoda jest z takim podlewaniem - nie trzeba codziennie ze szlaufem latać.

#10 Erynie

Erynie

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 11 luty 2017 - 19:19

A jakie kosiarki są dobre? Czy może lepiej postawić na podkaszarkę?

#11 Formala

Formala

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 85 postów

Napisano 11 luty 2017 - 19:25

Moim zdaniem najlepsza jest kosiarka spalinowa . Nie ogranicza Cię kablem tak więc możliwość ruchów jest po prostu nieskończona :)

#12 maciek_p

maciek_p

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 03 lipiec 2017 - 21:53

Czy decydując się na własny ogródek warto zainwestować w tego typu system nawadniający: https://nts.tanake.com.pl/ - zastanawiam się nad jego wykonaniem, jednakże nie wiem, czy warto...

#13 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 383 postów

Napisano 20 lipiec 2017 - 10:06

Pewnie, że warto. Trawka będzie śliczna!

#14 Erynie

Erynie

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 26 lipiec 2017 - 13:17

Tu się zgodzę ,że kosiarki spalinowe to świetne rozwiązanie zarówno w tych dużych jak i mniejszych ogrodach. Moim zdecydowanym faworytem w tej kwestii jest kosiarka spalinowa nac . Umożliwia ona dostosowanie wysokości koszenia do indywidualnych potrzeb co jest jej dodatkowym plusem.

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 marzec 2018 - 21:22

hej, pilnie chce zrobic obrzeze trawnikowe w ogrodzie.. zna ktoś z was firmę jbm-katowice.pl?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ogródki przydomowe, ogródek przydomowy, ogród, ogródek, ogródki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych