Kategorie
Skocz do zawartości

Ogródki przydomowe - jak tworzyć, jak dbać?

Gość twisted
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość twisted
Po zakończonej budowie planuję stworzyć przydomowy ogródek. Nie do końca wiem, jak zająć się takim ogródkiem przydomowym. Od czego powinienem zacząć planowanie i budowę ogródka?

• 5 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Znajomi też długo się zastanawiają jak zabrać się za swój ogródek. Powiedziałem im żeby najpierw ustalili co chcą mieć na pewno w ogrodzie, jaki styl utrzymać, jakie rośliny im się podobają, a następnie dopiero zaczeli projektować sobie na kartce mw. Jak to ma wyglądać. Nie jestem zwolennikiem kupowania jakichkolwiek roślin i pózniej ich przekopywania wolę mieć wszystko poukładane. Sam nie mogę się doczekać aż będę mógł się przeprowadzić do swojego mieszkania i urządzić sobie z dziewczyna balkon. 

• 3 tygodnie później...
Gość 1983Andrzej

Moja żona chciała taki ogródek i ja zająłem się ogrodzeniem... po krótkim czasie - nie pamiętam dokładnie ile to było wyszła rdza na ogrodzeniu... szkoda naszej roboty :/  może nie będziesz miał z tym problemu ale lepiej pomyśl jak to zabezpieczyć.

• 1 miesiąc temu...

My mamy automatyczne nawadnianie w ogrodzie :) Dzięki temu zawsze nawet jak susza wkoło wszystko bardzo ładnie rośnie i wygląda a my nie marnujemy czasu na latanie z wężem ogrodowym. Polecam firmę www.nts.tanake.com.pl/ z którą miałem przyjemnośc wspolpracowac 

• 4 miesiące temu...

A może zatrudnicie projektanta ogrodów? Może wam pomóc stworzyć prawdziwe cudeńko i precyzyjne zaplanować co zasadzić gdzie, co kwitnie o jakiej porze roku, to bardzo ważne przy planowaniu. Dodatkowo zadbajcie o odpowiednie ogrodzenie przejrzyjcie sobie różne oferty np. na http://www.foresta-fencing.pl/panele-ogrodzeniowe/ ma być ładne, praktyczne i bezpieczne :)

• 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
Gość margaret

Na początku warto przemyśleć też, jak rozplanować podlewanie - wiele osób o tym nie myśli, a najlepiej na samym początku rozwiązać tą sprawę. U nas trawnik podlewany jest zraszaczem, więc z tym nie było problemu. Do rabatek z kolei kupiliśmy Blumata do automatycznego nawadniania i to trzeba było już bardziej przemyśleć - nie tylko rozmieszczenie kroplowników, ale też sensowne i estetycznie wyglądające źródło wody. Zdecydowaliśmy się na beczkę obudowaną pergolą - wszystko połączone z szopką na narzędzia - właściwie, jak ktoś nie wie co tam jest, to nie zauważy beczki. Wielka wygoda jest z takim podlewaniem - nie trzeba codziennie ze szlaufem latać.

• 7 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

My mamy w planach postawić na drewnianą architekturę ogrodową od https://www.wooder.com/Interesuje nas przede wszystkim drewniany płot, domek na narzędzia i wiata na auto. Wszystkie te elementy drewniane wykonane są z drewna poddawanego impregnacji ciśnieniowej, więc nie trzeba się obawiać o ich trwałość.

• 3 miesiące temu...

Ja teraz chcę w moim ogródku zamontować pergolę, wybrałam już producenta https://tarasola.pl/pergola-ogrodowa  od którego zamówię, wiem że warto bo sąsiad też od nich kupił i chwalił za wysoką jakość. Myślę że będzie gotowa za jakieś dwa miesiące, akurat na jesień, wtedy będzie mi potrzebna.

• 2 tygodnie później...

Dla mnie mój taras stanowi miejsce relaksu i wyciszenia. Zamontowaliśmy pergolę z pomocą firmy (https://goo.gl/maps/F82UckWpX4o) i to była chyba najlepsza decyzja. Wszyscy znajomi, którzy nas odwiedzają nie mogą się nadziwić. Wszyscy dobrze się tu czują. Polecam zabudować sobie właśnie taras, otoczony zielenią (np. pergolą).

• 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

My podeszliśmy z żonką do tematu z trochę innej strony. Najpierw zadbaliśmy o trawę, bo nie ukrywają to dość długi i czasochłonny proces, a później powoli doklepywaliśmy resztę. Przydomowy ogródkiem, który mamy z przodu obsadziliśmy kilkoma trawami, podłoże wyłożyliśmy korą drzewną, zaś na środku stoi piękna i solidna donica betonowa, w której zasadziliśmy kilka rodzai kwatów. Teraz niestety zdjęć Ci nie porobię, bo nie wygląda to tak efektownie, ale na wiosnę jak najbardziej. :D 

• 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Najważniejsza sprawa w ogrodzie to wysokiej jakości, dobrze dopasowane do warunków glebowych i nasłonecznia, rośliny.  My z żoną wszelkie rośliny oraz akcesoria do naszego ogrodu kupujemy zawsze w sklepie online-  http://futuregardens.pl/. Tam  jest ogromy wybór przeróżnych odmian oraz rodzajów roślin (bylin, krzewów, drzewa, ziół, pnączy, roślin na skalniaki), w tym także unikatowe okazy, a wszystko wysokiej jakości - zawsze dobrze się przyjmuje.  Mżna u nich kupić także narzędzia ogrodnicze, nawozy, odżywki i właściwie wszystko co jest w ogrodzie potrzebne.

• 5 tygodni później...

Dla mnie ogród to przede wszystkim możliwość uprawy kwiatów, owoców i warzyw. Staram się jeść zdrowo, dlatego mając własne warzywa to spore możliwości. Na https://sklep.arlenteam.pl/ dostępna jest też oferta na szklarnie ogrodowe, która rozważam, bo to możliwość uprawy "domowych" pomidorów czy ziół. 

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...