Skocz do zawartości

Jakie kwiaty na balkon?

kwiaty balkon jakie kwiaty jakie kwiaty na balkon

36 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Dari

Guest_Dari
  • Goście

Napisano 06 marzec 2015 - 09:18

W nowym mieszkaniu mam bardzo słoneczny balkon. Zastanawiam się nad posadzeniem jakichś kwiatów. Co proponujecie? Jak potem o nie dbać?

#2 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 17 marzec 2015 - 22:16

Mi się sprawdzają pelargonie i surfinie na balkonie a mam tam niezłą patelnie. Ale to nie zmienia faktu że trzeba je podlewać i skubac :-) świetnie tez rosną sobie pomidorki cherry.

#3 kliner

kliner

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 72 postów

Napisano 18 marzec 2015 - 14:00

Zobacz sobie jeszcze ranking pomysłów na oryginalny balkon tutaj http://maxmag.pl/pre...yginalny-balkon. Teraz idzie wiosna to warto jakieś zmiany wprowadzić. Jak ma się czas oczywiście :) 

#4 andrzejek

andrzejek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 marzec 2015 - 10:57

Może bazylię? Ona lubi słońce i trzeba ją dosyć często podlewać. Ale przynajmniej będziesz mieć świeże zioła do gotowania ;)

#5 hiphip

hiphip

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 28 marzec 2015 - 13:30

Moim zdaniem warto też mieć jakąś rzadką, egzotyczną roślinę. Np. to mogłoby być dość ciekawe http://www.drosera.p...gabka-p-50.html

Jeśli spędzasz więcej czasu mówiąc, co robiłeś lub co zrobiłeś, lub, czego nie możesz zrobić… doszedłeś do punktu w swoim życiu, kiedy skoki spadochronowe są konieczne.

#6 Guest_zmulinka

Guest_zmulinka
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2015 - 09:16

a kupowal ktos z was moze na domisad ? zastanawiam sie, jak u nich jest z trwaloscia tych sadzonek?

#7 Guest_mizerkordia

Guest_mizerkordia
  • Goście

Napisano 25 maj 2015 - 15:10

Ja u nich kupuje sadzonki - i kwiatów i np. truskawek na działkę. Dobrej jakości są.

#8 hana74

hana74

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 01 czerwiec 2015 - 08:52

Ja na balkonie urządzam mieszanke roślin, zawsze co roku sieję bazylię, szczypior, pietruszkę, a poza tym oczywiscie kwiaty, bratki albo surfinie a na barierkę wystawiam pelargonie ale te zwisające. A no i na sam początek wiosny mam żonkile...piękne są :) 

#9 pracownik księgowości

pracownik księgowości

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 260 postów

Napisano 17 sierpień 2015 - 19:01

Zobaczcie ile tutaj jest pięknych i przede wszystkim niebanalnych kwiatów http://florexpol.eu/...wiaty-balkonowe. W takie właśnie warto inwestować. Plusem jest to, gdy kwiaty są wieloletnie, ponieważ na przyszły rok nasz balkon będzie jeszcze piękniejszy.

#10 moniczka12

moniczka12

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaŁódż

Napisano 17 sierpień 2015 - 19:44

Ja na balkonie mam surfinie, ale w tym upale niestety się ususzyły po mimo podlewania. W przyszłym roku chyba zasadzę kaktusy :) 

#11 Agatabiz

Agatabiz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 23 czerwiec 2016 - 13:37

Mam balkon południowo-zachodni - też bardzo słoneczny. Sprawdzaja sie u mnie pelargonie i surfinie, one dobrze znoszą słońce. Jednak w zeszły roku podczas sierpniowych upałów ledwo dały radę:/ Na ten rok zaopatrzylam się dodatkowo w nawadniacze http://blumat.pl/pro...8e76e8fca75ca47 , które dostarczają roślinom odpowiednią ilość wody każdego dnia. Wystarczy kilka pojemników z wodą, połaczyć rurkę ze stozkami i już jestem spokojniejsza o moje kwiaty:)

#12 allonzo13

allonzo13

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 26 czerwiec 2016 - 11:21

A co myślicie, aby w donicach na balkonie spróbować wyhodować borówkę amerykańską? Tylko która odmiana do takiej uprawy byłaby najlepsza http://www.borowka.pl/opis-odmian?

#13 AgataDi

AgataDi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 28 czerwiec 2016 - 13:54

U mnie pięknie rosną heliotrop, lawenda, cynia, lobelia i aksamitka.

#14 daremi56

daremi56

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 czerwiec 2016 - 13:37

Wydaje mi sie ze najlepsze sa pelargonie, bo mozna co roku je wsadzac, posadzisz raz i masz na lata. ja zawsze tak robie i oszczedzam na tym :)

#15 żaba86

żaba86

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 102 postów

Napisano 01 lipiec 2016 - 14:34

też chce kwiaty na balkonie, ale zupełnie nie wiem na jakie się zdecydować... :D

#16 malgosialipczak

malgosialipczak

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 22 lipiec 2016 - 16:29

Chyba pelargonie są najbardziej popularne i słusznie, bo są piękne.

#17 Maryjek

Maryjek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 lipiec 2016 - 12:43

Ostatnio kupowałem żonie surfimie i te pelargonie.

Są plusy dodatnie i plusy ujemne.

#18 Mrs. Turner

Mrs. Turner

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 02 sierpień 2016 - 10:55

Pelargonie są chyba najpopularniejsze. Ja lubię na balkonie aksamitki i bratki. Lawenda też ciekawie się prezentuje.

#19 koteczekmalutki23

koteczekmalutki23

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 04 sierpień 2016 - 12:14

Od lat zdecydowanie kaktusy w sezonie zimowo-wiosennym, bardzo ładnie wyglądają :)

#20 anuszka80

anuszka80

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 26 sierpień 2016 - 10:46

Ja się zastanawiam, czy na tarasie w doniczkach da się wyhodować borówkę amerykańską? Mam na działce też, ale myślę nad mini ogródeczkiem w zasięgu ręki :) Ktoś może próbował? Ja mam na myśli odmianę http://www.borowka.p...wysoka/bluecrop

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kwiaty, balkon, jakie kwiaty, jakie kwiaty na balkon

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych