Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Trawy ozdobne

trawy ozdobne trawa ozdobna trawy ogród ozdobny

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_patryk

Guest_patryk
  • Goście

Napisano 04 marzec 2015 - 12:36

Czy w domu pod Warszawą utrzymają się jakieś trawy ozdobne? Zobaczyłem kilka zdjęć w internecie i bardzo mi się spodobały. Jak powinienem się przygotować do sadzenia i ich pielęgnacji. Czy wymagają specjalnych umiejętności ogrodniczych?

#2 malaala

malaala

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 23 marzec 2015 - 13:31

Zdecydowana większość traw preferuje stanowiska w pełni słoneczne. Nieliczne  jak np. turzyca japońska, turzyca palmowa, turzyca ciborowata, perłówka jednostronna, kosmatka olbrzymia, turzyca letnia będą preferować stanowiska bardziej zacienione. 

Zazwyczaj nie są szczególnie wymagające jeżeli chodzi o jakość podłoża, niektóre z nich poradzą sobie nawet na bardzo surowym gruncie. 

Przed sadzeniem należy oczyścić podłoże, odchwaścić i usunąć wszelkie zanieczyszczenia. 

Najkorzystniejszym terminem sadzenia jest wiosna, istnieją jednak odmiany które można sadzić przez cały rok. 

Po posadzeniu młode sadzonki należy otoczyć szczególną opieką. Zwróćmy szczególną uwagę na wilgotność podłoża, uzupełniając niedobory wody poprzez podlewanie, nim się ukorzenią  Starsze nie są aż tak wymagające na tej płaszczyźnie. 

Nie wymagają jakichś szczególnych umiejętności. Podstawowe w pełni wystarcza by o nie zadbać :) Powodzenia! :)

#3 Doris234

Doris234

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 11 sierpień 2015 - 09:48

Bardzo dobrej jakości są trawy ozdobne  http://www.gerbera.c...e_sadzonki.html pani Teresy Foszczki. Wypróbowane, polecam. 

#4 Monalisa

Monalisa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 16 wrzesień 2015 - 14:51

Mi najbardziej podoba się http://e-podkarpacki...ka-moudry-.htmlwygląda przepięknie, posadziłam ją na mojej działce dookoła altany, najbardziej podobają mi się te puchate końce :) 

#5 kamakambo

kamakambo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 01 październik 2015 - 10:46

Trawy ozdobne rosną bez problemu, utrzymają sie więc bez problemu. A zapewne zróżnicują nieco wygląd otoczenia.

świat jest piękny:)

#6 kolorowazelka

kolorowazelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 529 postów

Napisano 11 maj 2018 - 09:26

Podobają mi się takie ze stokrotkami - piękny efekt :)

#7 skooter

skooter

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 14 maj 2018 - 12:24

To nie jest moja dziedzina wiedzy... Dlatego też niezbyt będę w stanie pomóc...

Gdy się ucieka, ucieka się jak wilk. Nigdy po ścieżkach, którymi się kiedyś chodziło.

#8 Amoniaczek2

Amoniaczek2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów

Napisano 23 maj 2018 - 11:43

Coś niecoś wiem o trawach. Właśnie na Podkarpackich Sadach znalazłem tzw niedźwiedzie futro, którego mi akurat do kompozycji brakowało. Co do sadzenia to moim zdaniem warto najpierw sprawdzić jaką mamy ziemie w ogrodzie tzn zróżnicować na piasek, glinę czy organiczną jak torf. Dopiero potem dostępność wody w niej dla roślin. Na koniec dobieramy do warunków jakie mamy gatunek trawy. Można też zrobić warstwę lepszej gleby ok 30 cm i tam wsadzać bardziej wymagające trawy. Jednak trzeba pamiętać o ich podlewaniu i nawożeniu.

#9 konopkaa

konopkaa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 28 maj 2018 - 07:53

To na pewno bęzie wymagać Twojego czasu i poświęcenia na naukę całego tematu, ale wszystko do zrobienia ;) 

#10 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 999 postów

Napisano 13 maj 2019 - 09:21

A jak często taki trawnik trzeba podlewać? Czy wtedy nie lepiej zamontować system nawadniania?

#11 kreszall

kreszall

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 106 postów

Napisano 20 kwiecień 2021 - 18:32

Wszystko, co potrzebne do przygotowania gleby i ogólnie terenu pod trawnik znajdziecie na stronie https://www.stiga.pl...owanie-trawnikaja oprócz tego, że u nich kupiłem sprzęt poczytałem trochę poradników w internecie jak się za to zabrać. Myślę, że wyjdzie całkiem nieźle w tym roku ;) 

#12 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2021 - 04:55

Jeśli szukacie traw ozdobnych, to polecam sklep online -  Futuregardens - www.futuregardens.pl. Mają tam duży wybór przeróżnych roślin ozdobnych, na pewno i znajdziecie ciekawe odmiany trwa ozdobnych. Ja często tam kupuję i jestem zawsze zadowolony. Tym bardziej, że poza roślinami można tam też kupić wszystko inne co w ogrodzie jest potrzebne od nawozów, przez elementy dekoracyjne po meble. Sklep sprawdzony i godny polecenia.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy