Skocz do zawartości

Projektowanie ogrodów

projektowanie ogrodów projektowanie ogród plan projekt

32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Camila

Guest_Camila
  • Goście

Napisano 04 marzec 2015 - 12:09

W tym roku chce dokonać znacznych zmian w ogrodzie. Myślałam o automatycznym podlewaniu, automatycznym koszeniu. Niestety do tej pory mój ogród był bardzo zaniedbany i chcę rozpocząć wszystko od nowa. Zastanawiałam się nad podpisaniem umowy z firmą projektującą ogrody ale to chyba będzie wyrzucanie pieniędzy. Jestem w stanie zrobić to we własnym zakresie? Może macie już jakieś doświadczenie w tym temacie którym moglibyście się podzielić? Na co mam zwrócić uwagę??

#2 Guest_michał

Guest_michał
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2015 - 11:28

a ja się chciałem dowiedziec czy kupując mieszkanie z ogrodem, zastanawiać się już od razu nad jego urządzeniem

#3 fotoruminski

fotoruminski

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 sierpień 2015 - 09:38

a ja się chciałem dowiedziec czy kupując mieszkanie z ogrodem, zastanawiać się już od razu nad jego urządzeniem

Warto zrobić to od razu. Później może nie być na to czasu i wszystko się odwlecze.

#4 cympekwm

cympekwm

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 12 sierpień 2015 - 10:48

Fajne mieszkania z ogrodem można znaleźć na stronach deweloperów. Moj znajomy kupił niedawno i gdyby nie ta susza to na prawdę miałby tam fajne miejsce do odpoczynku wink.png

#5 Guest_Damian

Guest_Damian
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2015 - 09:27

Jeżeli masz czas i pieniądze, to ja bym robił od razu. Moi znajomi czekają jeszcze na odbiór mieszkania w Domaszczynie na osiedlu rodzinnym i też mają z ogrodem jednak już zbierają sobie pomysły jak urządzić ogródek. 

#6 kamakambo

kamakambo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 14 wrzesień 2015 - 23:30

Jeżeli masz stary ogród, któy jest zaniedbany, warto zainwestować w firmę specjalistyczną taką, jak: http://pielgnacjadrz...drzew.com.pl

Pozniej juz czynnosci pielegnacyjne można robic samodzielnie. Jedynie co jakis czas fachowcy zerkną pózniej i doradzą.

świat jest piękny:)

#7 DanielNieznanowski

DanielNieznanowski

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 122 postów

Napisano 21 październik 2015 - 14:19

Instalacja systemu automatycznego nawadniania nie jest łatwa. Mam wątpliwości czy jesteś w stanie sama to zrobić, chyba, że masz w domu "złotą rączkę" :) Profesjonalny montaż ma jeszcze to do siebie, że dostajesz na całą instalację gwarancję. Ogród wokół naszej firmy zaprojektowała firma http://clematisogrod...nianie-ogrodow/  i system nawadniania był w nim zainstalowany od początku. Może zadzwoń do nich i chociaż zapytaj o cenę to zorientujesz się, czy warto brać się za to na własną rękę.

#8 igaduda

igaduda

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 14:36

Teraz bardzo modne są projektowane przez profesjonalistów ogrody.Wrocław jest dobrym przykładem, że sąsiedzi konkurują ze sobą o to kto ma lepszy, ładniejszy i bardziej zielony ogród ;)

Jednak ja osobiście uważam, że taki gotowy projekt ogrodu to doskonałe rozwiązanie. Warto do tego jeszcze zapewnić sobie całoroczną pielęgnacje, bo ciężko jest ogarnąć te wszystkie rośliny i nie doprowadzić do ich śmierci ;))

Z drugiej strony tak sobie myślę, że jeśli można kupić dom z gotowym ogrodem to prawdziwy fart, chętnie bym skorzystała z takiego luksusu ;))

#9 Magdalena84

Magdalena84

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 listopad 2015 - 13:42

a ile kosztuje urządzenie ogrodu przez profesjonalną firmę ?

#10 januszek77788

januszek77788

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 grudzień 2015 - 10:47

Wycena ogrodu jest to indywidualna sprawa uzależniona od wielu współczynników takich jak wielkość ogrodu, standard wykończenia i ilość elementów dekoracyjnych. Gdy mamy psa mogę ze swojej strony polecić dokupienie kosza na psie odchody o atrakcyjnym wyglądzie takim jak np. http://www.eko-park....a-psie-odchody/ Mam u siebie kosz łatek i przy moim dalmatyńczyku idealnie się komponuje z ogródkiem i zachwyca naszych sąsiadów.

#11 Guest_wiki

Guest_wiki
  • Goście

Napisano 18 luty 2016 - 22:45

nam znajomi polecili firmę z Sulejówka Lawendowy Ogród, która wszystko świetnie zaprojektowała i wykonała, co do ceny to najlepiej zadzwonić i dopytać, u nas nie wyszło dużoJ

#12 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 24 marzec 2016 - 18:47

Owszem, dla wielu zlecenie projektu ogrodu moze i jest uszczupleniem na domowym budzecie ale wierzcie mi ze warto..ja mialam ogrod w strasznym stanie i wiem ze nie dalabym rady sama..tymbardziej ze projektant nie musi Nam dobierac takiej roslinnosci z jaka sobie pozniej nie poradzimy, nie kazdy ma czas na pielegnowanie pare razy w tygodniu. Dlatego zlecilam projekt firmie designoff.com.pl, mialam z Nimi fajny kontakt i jestem zadowolona z efektu koncowego, bo mam piekny ogrod i potrafie o niego zadbac

#13 kaja87

kaja87

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaWieliczka

Napisano 13 lipiec 2016 - 12:41

Ceny projektowania ogrodu są bardzo różne, najlepiej kontaktować się z już konkretną firmą i pytać o szczegóły. Jeśli chodzi o Kraków i okolice to http://www.woprojekt.pl/ma konkurencyjne ceny, a mają wysoki poziom wykonanych prac.

#14 lenartboski

lenartboski

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 13 lipiec 2016 - 22:16

jesli chodzi o Wrocław, to zdecydowanie polecam Ogród Miejski, firma robi rzetelne projekty a poza tym zajmuje sie takze pielegnacja ogrodów. Wrocław ma dużo ofert w tym zakresie, dlatego warto miec rekomendacje.

Pracownik kadrowy firmy, produkującej roboty sprzątające. Maniak nowych technologii i filmografii Tarkowskiego. W wolnych chwilach nadrabiam zaległości w literaturze południowoamerykańskiej, szczególnie w prozie Fuentesa i Vargasa LLosy.

#15 jurtymot

jurtymot

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 sierpień 2016 - 20:53

Jeśli realizujecie takie niesamowite projekty ogrodowe to według mnie jest to bomba, ale zwróćcie uwagę w szczególności na sprawdzanie szczelności instalacji wodnej ponieważ to podstawa w dzisiejszych czasach, ja tego dokładnie nie zrobiłem i musiałem zadzwonić po fachowców z firmy PROTEK którzy szybko zlokalizowali profesjonalnym sprzętem i naprawili moje wycieki ! Przynajmniej nauczyłem się że warto nieraz zaufać specjalistą !

#16 Guest_KacperRusz

Guest_KacperRusz
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2016 - 15:35

Ja jestem amatorem w temacie ogrodnictwa więc założenie swojego ogrodu poleciłem fachowcom. Znalazłem szkółkę drzew i krzewów pana Marka Gurgula. Mam automatyczne nawadnianie, które zakładała mi ta firma i cały trawnik położony przez nich. Wszystko działa bez zarzutów, a trawa jest z rolki. Nie ma żadnych przebarwień i prezentuje się naturalnie

#17 Guest_aka

Guest_aka
  • Goście

Napisano 16 luty 2017 - 14:47

Projektowanie i zakładanie ogrodów prowadzi również ta firma www.ogrod-dom.pl zrobili u nas wokół domu naprawdę piękny ogród, o który oczywiście codziennie dbam z mężem: ) oboje lubimy bardzo roślinki jednak brak było nam wiedzy i zdolności, aby jakoś ładnie to wszystko rozplanować. Bardzo polecam ta firmę

#18 Sleep

Sleep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 180 postów

Napisano 20 luty 2017 - 12:24

Wydaje mi się, że każdy może we własnym zakresie zająć się projektowaniem ogrodu i wcale nie potrzebuje do tego firmy, która się tym zajmuje. Bazuje na swoich doświadczeniach, bo miałem już nieraz taką sytuację i sam zawsze robiłem wszystko od podstaw i efekt był świetny.

#19 Guest_agrogirl

Guest_agrogirl
  • Goście

Napisano 21 luty 2017 - 12:40

Raczej wszystko to, czego szukasz powinnaś znaleźć u nich www.apark.com.pl . Mają doświadczenie w instalacji systemu nawadniania. Profesjonalne zakładanie i koszenie trawników, cięcie żywopłotów oraz całościową pielęgnacje zieleni też nie jest dla nich żadną trudnością. Nawet jeśli kiedyś będziesz miała taki kaprys, zrobią dla ciebie rozplanowanie zieleni we wnętrzu. U nas zakładali i projektowali ogródek wokół nowego domu, przyznaje, ze widać w ich pracy ogromne, wieloletnie doświadczenie. Polecam

#20 karolówna

karolówna

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 01 kwiecień 2017 - 09:36

Jeśli chodzi o projektowanie ogrodów, to zdecydowanie warto zdać się na fachowców, którzy się tym zajmują na co dzień :) Ja sama próbowałam się do tego zabrać, ale szybko się poddałam - nie mam ani wiedzy, ani umiejętności w tym zakresie. A zależało mi bardzo na tym, aby ogród nie tylko ładnie wyglądał, ale był też przemyślany :) Finalnie temat przejęła profesjonalna firma - pracownia architektury krajobrazu Zielony Zakątek, http://projektogrodu.pl/, i efekty są naprawdę wspaniałe :)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: projektowanie ogrodów, projektowanie, ogród, plan, projekt

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych