Kategorie
Skocz do zawartości

Wybór ogrzewania domu !

Gość Karol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aha tak też słyszałem że mało popiołu po pellecie zostaje to akurat duży plus, a jak mniej więcej może się to przedstawiać kosztowo? jaka różnica ?

Witam! Myślę, że bedę mógł pomóc w tej kwestii. Zapraszam serdecznie do kalkulatora kosztów, który ułatwi takie obliczenia: polishpellet.com/kalkulator_kosztow/

Pozdrawiam.

Andrzej Wysocki

eRzecznik pelletów Stelmet

Ja tez opalam pelletem, jednak pamiętać należy przy zakupie że powinien to być wysokokaloryczny produkt.  Kiedyś opalałem z pestek i niestety w mroźne dni nie trzymał temperatury. Dlatego teraz pale tylko wysokokalorycznym

Ja tez opalam pelletem, jednak pamiętać należy przy zakupie że powinien to być wysokokaloryczny produkt.  Kiedyś opalałem z pestek i niestety w mroźne dni nie trzymał temperatury. Dlatego teraz pale tylko wysokokalorycznym

Zgadza się, warto palić pelletami o sprawdzonej jakości i kaloryczności. Dodam, że nasze produkty mają następującą kaloryczność: Lava 19MJ/kg i Olimp 18MJ/kg. Wspomnę także, że oba nasze pellety posiadają certyfikat FSC, a pellet Olimp posiada także certyfikat ENPlus A1.

Pozdrawiam

Andrzej Wysocki

eRzecznik pelletów Stelmet

• 1 miesiąc temu...
Gość muskat

Hej, mam problem otóż w tym roku wprowadzam się do mojego nowego domu i zastanawiam się jakie ogrzewanie będzie najlepsze, dom to 120 m2, myślę nad ekogroszkiem albo pelletem, co myślicie?

Pomysł nie byłby zły, gdy nie to, że sporo jest na rynku tego rodzaju paliw średniej (delikatnie mówiąc) jakości. Co do kolektorów, które z kolei proponuje jeden z kolegów - tak, ale za parę lat i jako dodatek do np. ogrzewania gazowego z kondensacją. Wtedy rzeczywiście, jak potanieją, przy takim metrażu się zwrócą w rozsądnym okresie.

• 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Co do ogrzewania w domu, mam pytanie odnośnie grzejniki a ogrzewanie podłogowe, jesteśmy na fazie projektu domu i ciągle się wahamy. Z tego co wiem to jeżeli ogrzewanie podłogowe to tylko pod płytki. Może ma ktoś w domu, jakieś opinie ? A może w ogóle kombinacja grzejniki i ogrzewanie podłogowe?

• 2 miesiące temu...

Ogrzewanie podłogowe zazwyczaj montuje się w kuchni i w łazience, w pozostałych pomieszczeniach raczej się nie sprawdzi. Jeżeli chodzi o rodzaj ogrzewania to najpopularniejsze nadal są kotły, choć powoli przerzucamy się z węgla na bardziej ekologiczne rozwiązania takie jak pallet. Jeżeli szukacie odpowiedniego pieca do domu, polecam Ekowitt, firma dysponuje mobilnymi handlowcami, którzy mogą do nas przyjechać w celu doboru odpowiedniego modelu kotła oraz uzgodnienia jego konfiguracji.

• 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Ja zdecydowałam się na ekogroszek. Zamawiam go ze strony https://www.wegielsztygar.pl/pol_m_SKLEP-153.html Ekogroszek to najefektywniejsze paliwo stałe, które stworzono na potrzeby kotłów retortowych. Spełnia zaostrzone normy emisji gazów. Posiada znikomą zawartość siarki, niewielką zawartość popiołu i niską wilgotność. Dzięki takim parametrom ekogroszek osiąga wysoką wartość opałową. Zawsze staraj się wybierać renomowanego producenta, aby mieć pewność, że paliwo spełni twoje oczekiwania. Producenci muszą okazywać aktualne certyfikaty badań laboratoryjnych. W większości są umieszczane na opakowaniach i stronach internetowych producentów.

• 3 miesiące temu...

A jak oceniacie ogrzewanie domu gazem? Z mojej perspektywy rozwiązanie to jest stosunkowo niedrogie, w porównaniu chociażby do korzystania z tradycyjnego opału. Jednocześnie jeśli postawimy na ofertę np. w LPG DIRECT http://lpgdirect.pl/- importera, jak i dostawcy gazu, a także wykonawcy instalacji, możemy mieć pewność, że opcja ta będzie zarówno ekologiczna, jak i w pełni bezpieczna.

• 2 tygodnie później...

Osobom poszukującym dobrego systemu ogrzewania mogę doradzić dobre systemy wentylacyjne oraz kominowe to polecam http://www.schiedel.pl- właśnie planuje skorzystać z ich oferty, ponieważ czytałem wiele pozytywnych opinii o tym, że jest to świetny producent z najwyższym stopniem funkcjonalności i bezpieczeństwa w odprowadzaniu spalin. Potwierdza to aż 30 letnia gwarancja udzielona na produkty i fakt, że są to systemy wykorzystywane w całej Europie. Słyszeliście o nich?

• 3 lata później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli nie macie podłączenia do sieci gazowej, to pellet jest optymalną opcją

ogrzewanie takie nie jest drogie jeśli chodzi o koszty eksploatacji. Jak również jeśli chodzi o koszty założenia

jest jednoczesnie o wiele tańsze niż fotowoltaika - która po zmianach w podwyżkach prądu, będzie już coraz mniej opłacalna

https://iwonapellets.pl/piec-na-pellet-zalety-i-wady

Kominki na pellet są również bardzo atrakcyjne z wyglądu;

763.jpg

• 1 miesiąc temu...
Z tego co wiem, dobrze ogrzewany dom jest tylko za pomocą pompy ciepła. Jest to rozwiązanie niezwykle ekologiczne i energooszczędne. Pompy są bardzo wydajne i w ogóle się nie psują. Ważne jest, aby były one instalowane przez kogoś, kto zna się na swoim fachu. Zła instalacja może prowadzić do częstych awarii. Dlatego wybrałem Netsu. Fajna firma i świetni fachowcy, którzy przyjeżdżają do domu na montaż :)

• 1 miesiąc temu...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...