Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

pomocy

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Przepracowana mama

Guest_Przepracowana mama
  • Goście

Napisano 27 luty 2015 - 12:50

Witam ostatnio duzo sie dzieje od jakiegos czasu ( 3dni) zorientowalam sie o ciazy to trzecia. Mam troche pokrecona sytuacje z praca od 02,02,2015 podjelam druga pace na umowe zlecenia brutto 1185,71 nie zglaszalam checi ubezpieczenia aby uzyskac wieksze pieniazki na reke w firmie B pacuje od 01,03,2014 takze na umowe zlecenia w ktorej zglosilam chec ubezpieczenia (praca nocna od 22-2) czy bedzie mi przyslugiwac macierzynskie czy mam ewentualne prawo do zwolnienia L4 czy zglaszac sie do firmy A z prosba o dobrowolnym ubezpeczeniu jest szansa sumowac dwa wynagrodzenia (w firmie B wynagrodzenie brutto 1786,10) Pozdrawiam

#2 igraszka

igraszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 164 postów

Napisano 27 luty 2015 - 13:57

Aby z umowy zlecenia miec uprawnienia zasiłkowe nalęzy z tytułu tej umowy podlegac ubezpieczeniu chorobowemu przez okres co najmniej 90dni. Zawsze możesz zgłosic sie z tytułu drugiej UZ pamiętając o okresie wyczekiwania.

„Nic nie jest w sobie ani dobre ani złe – to nasze myślenie czyni je takim...”

#3 Joanka S

Joanka S

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 687 postów

Napisano 27 luty 2015 - 18:04

Aby do zasiłku macierzyńskiego liczyły się podstawy z obu umów najważniejsze jest,aby w dniu porodu umowy trwały i musisz podlegać pod ubezpieczenie chorobowe.

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14305 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 27 luty 2015 - 22:32

Ale tu nie będą się liczyły podstawy z obu zleceń, bo z drugiej umowy nie może dobrowolnie zgłosić się do ubezpieczenia chorobowego.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy