Skocz do zawartości

Szkolenia dla pracowników

wróć do serwisu Kadry 28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 25 luty 2015 - 14:58

Wpadłem na pomysł, aby każdy z pracowników przeprowadzał dla pozostałych pracowników szkolenie z dziedziny, którą się interesuje. Raz w tygodniu byłoby przeprowadzane szkolenie w godzinach pracy - trwałoby godzinę-dwie. To forma rozrywki i odpoczynku dla pracowników. Czy jako pracodawca mogę wpisać taki "przymus" do praw i obowiązków pracowniczych?

#2 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14584 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 25 luty 2015 - 15:56

Nauka samby "tysz"?tongue.png no to już pomyśl o sali do tańca, takiej z lustrami i muzykąbiggrin.png

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11189 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 25 luty 2015 - 22:56

Ciekawe czy długo myślałeś nad tym epokowym pomysłem.

Wg mnie taki "przymus" możesz sobie wpisać do obowiązków.

#4 ewa99

ewa99

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 26 luty 2015 - 00:18

Tak

#5 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11189 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 26 luty 2015 - 22:14

co oznacza to "tak" ?

Kodeks Pracy przewiduje takie obowiązki dla pracowników ?

#6 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 877 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 luty 2015 - 22:52

A nie lepiej zainwestować w profesjonalne szkolenia dla pracowników? Grupa Silesia SIMP organizuje takie na zamówienie - http://www.zawodowe-szkolenia.com/

#7 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14584 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 27 luty 2015 - 09:17

Marek, rozumiem chęć zarobkowego marketingu, ale......no właśnie, czy twoja kreatywność marketingowa jest tak mizerna, że jedynie potrafisz podpinać się pod posty na Forum?

Wykaż inwencję, bo cię z robotangry.pngy wywalą

#8 nodik

nodik

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 05 marzec 2015 - 08:16

moim zdaniem lepiej skupić się na szkoleniach, które przydadzą się w pracy Twoim pracownikom

#9 Guest_Leoooo

Guest_Leoooo
  • Goście

Napisano 05 marzec 2015 - 17:19

Jak dla mnie przełomem jest książka "Lider Sprzedaży" autorstwa Roberta Zycha. Myślę, że większość osób, które przeczytają od dechy do dechy, zbiorą wszystko razem i zmienią sposób działania, odniesie sukces bez jakichkolwiek szkoleń, które kosztują nierzadko fortunę.

#10 krzysztof.wiskow

krzysztof.wiskow

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 24 marzec 2015 - 11:23

Coraz ciekawsz epomysły mają nasi przedsiębiorcy. Chyba jednak lepiej postawic na sprawdzone firmy szkoleniowe wink.png

np. http://www.futureski...dazowe_,page,12

#11 SHtraining

SHtraining

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 kwiecień 2015 - 08:52

Szkolenia wymagają odpowiednich kompetencji i cech charakteru. Nie wszyscy potrafią skutecznie przekazywać swoją wiedzę. Jeszcze gorzej gdy przekaże się błędne informacje. Trenerzy i firmy szkoleniowe takich błędów nie popełniają, ponieważ materiał którym uczą mają w małym palcu. Poza efektywnym przekazywaniem wiedzy potrafią dodatkowo zmotywować uczestników do działania. Polecam poniższy artykuł, aby zapoznać się dokładnie z korzyściami jakie niosą ze sobą szkolenia smile.png

http://sh-training.b...c-szkolony.html

Oraz drugi artykuł traktujący o efektywności różnych sposobów nauki

http://sh-training.b...-i-szkolen.html
Doświadcz innowacyjnych i skutecznych szkoleń z SHtraining
Nowoczesne narzędzia symulacyjne i edukacyjno-szkoleniowe
Odwiedź również nasz blog: SH-training.blogspot.com
facebook.com/SHtraining
SHtraining.pl

#12 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 320 postów

Napisano 18 czerwiec 2015 - 06:17

Nie wiem czy jest to dobre rozwiązanie. Tracisz w ten sposób godziny pracy pracowników i jednocześnie możęsz niczego nie zyskać. Moim zdaniem lepiej jest nakierunkować szkolenia na dział, który będzie dla Ciebie najbardziej przydatny. Sama jestem zdania,że warto jest inwestować w kapitał ludzki. Jest to w zasadzie jedna z lepszych inwestycji jakie możemy poczynić.

Odsyłam również do strony Academy od Business :

http://www.academyofbusiness.pl/pl/

Jest to firma szkoleniowa działająca na terenie Warszawy . Od jakiegoś czasu w firmie korzystamy z jej usług i jesteśmy zadowoleni. 

#13 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 531 postów

Napisano 17 luty 2016 - 16:10

To bardzo dobry pomysł aby szkolić pracowników. Jakby na to nie patrzeć to pracownicy pracują również na sukces firmy dlatego warto zadbać o ich rozwój i zdobycie nowej wiedzy i umiejętności które mogą im się przydać. Szczególnie w przypadku dużych korporacji przydaje się wiedza dotycząca branży hr czym się zajmuje, jak powinna wyglądać organizacja przedsiębiorstwa, jak zarządzać poszczególnymi zasobami aby przynosiły upragnione owoce.

#14 majkel29

majkel29

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 179 postów

Napisano 23 marzec 2016 - 17:48

Moim zdaniem warto inwestować w szkolenia biznesowe na przykład z umiejętności zarządzania czasem czy radzenia sobie ze stresem. Rozwój osobisty pracownika jest ważny, pracodawca też na tym korzysta, bo zespół jest bardziej efektywny. Jeżeli ktoś z Was byłby zainteresowany, rzućcie okiem na stronę http://www.edukey.pl...lenia/biznesowe- firma organizuje szkolenia i kursy biznesowe.

#15 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 557 postów

Napisano 13 maj 2016 - 06:51

Taki przymus wydaje mi się co najmniej dziwny i myślę, że raczej nie dałby odpowiednich rezultatów. Jeżeli chce się załatwić pracownikom rozrywkę i odpoczynek to już lepiej zorganizować wyjazd integracyjny, a co do szkoleń, to chyba jednak lepiej postawić na coś konkretnego i przydatnego w samej pracy.

#16 Guest_Blanka

Guest_Blanka
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2016 - 21:39

cenię sobię bardzo, że w mojej obecnej pracy w Stefczyku mogę się rozwijać i podnosić swoje kwalifikacje. Dość często bierzemy udział w szkoleniach różnego rodzaju, dużo mi to daje. Jak u Was? Co polecacie? 

#17 Daniel Marcisz

Daniel Marcisz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 17 styczeń 2017 - 09:33

W mojej opinii najlepszym rozwiązaniem przed wdrażaniem działań szkoleniowych jest umożliwienie samym pracownikom wypowiedzenia się na ten temat. Służą temu chociażby badania satysfakcji, które przeprowadza się z wykorzystaniem papierowych ankiet. Członkowie załogi mają wówczas możliwość dzielenia się własnymi sugestiami, uwagami i propozycjami zmian. Umożliwia to właściwe dopasowanie systemu szkoleń do faktycznych potrzeb kadr oraz tych obszarów ich kompetencji, które wymagają wsparcia.

Dowiedz się co Twoi pracownicy chcieliby zmienić w firmie i zwiększ ich zaangażowanie w pracę! Prowadzimy ankietowe badania satysfakcji już od 12 lat! Z naszą pomocą zapobiegniesz odejściu do konkurencji najlepszych kadr.

http://www.badania-s...pracownikow.pl/

#18 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 877 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2017 - 14:34

A co sądzicie o sprawdzaniu zadowolenia klientów? Takie badania oferuje firma http://cbmtest.pl/of...akcja-klientow/. Sprawdzając satysfakcję z klientów możemy jednocześnie sprawdzić jakość obsługi w naszej firmie. Uważam, że takie działanie ma naprawdę wiele korzyści.

#19 Hefajstos

Hefajstos

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 lipiec 2017 - 17:41

Myślę, że pomysł fajny, ale będzie lepiej, jeśli szkolenia międzypracownicze wzbogacisz o profesjonalne szkolenia dla firm, np. z prezentacji biznesowych - bardzo przydatna umiejętność w pracy, albo z komunikacji w zespole. Wtedy możesz to ubrać w jakiś większy projekt szkoleniowy, dzięki czemu pracownicy poczują się docenieni i złapią nowe, ciekawe kompetencje od profesjonalnego szkoleniowca i podpatrzą przy okazji, jak wygląda takie profesjonalne szkolenie. Jeżeli by cię interesowały powyższe szkolenia to mogę Ci polecić firmę: Adam Rogala Media Trening - naprawdę pełen profesjonalizm. Wszyscy będą zadowoleni.

#20 Arkadiusz Kędra

Arkadiusz Kędra

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 101 postów

Napisano 07 lipiec 2017 - 11:47

Moim zdaniem wszelkiego rodzaju szkolenia dla pracowników są nieodłącznym elementem podnoszenia ich kompetencji zawodowych. Zanim jednak wybierzemy jakąś konkretną opcję w tym zakresie, warto zajrzeć na blog Most Wanted! i zapoznać się z artykułem, dotyczącym tego, jak dobrać styl uczenia się pracownika. Dla określonych osób lepszym rozwiązaniem będą bowiem webinaria na yt, dla innych typowe szkolenia z trenerem. Jeżeli będziemy potrafili określić to, w jakiej formie nasi pracownicy lepiej przyswajają wiedzę, na pewno każde kolejne szkolenie przyniesie wiele korzyści. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych