Skocz do zawartości

EWIDECJA CZASU PRACY KIEROWCY

wróć do serwisu Kadry 7437 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Patka

Guest_Patka
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2009 - 08:03

Wielkie dzięki Paulina, napewno będę się kontaktować, a jeśli chcesz to też pisz do mnie odnośnie kadr, co dwie głowy to nie jedna :)) patka_rybka@op.pl

#42 Guest_f

Guest_f
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2009 - 10:11

k możesz to sprawdzić na 100%, że jeśli kierowca ma wpisane miejsce pracy - teren Polski lub kraju - to diety na terenie kraju nie przyslugują? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

#43 Guest_ATA

Guest_ATA
  • Goście

Napisano 08 maj 2009 - 09:46

WITAM. MOŻE KTOŚ WIE JAK PROWADZIĆ EWIDENCJĘ CZASU PRACY KIEROWCY JEŚLI RAZ JEŹDZI ON NA DUŻYM AUCIE Z CZEGO MAM TARCZKI A W INNE DNI NA MAŁYM WYŁĄCZONYM Z ZAKRESU AETR. GDZIE NIE OBOWIĄZUJE GO CZAS PRACY KIEROWCY. JEŚLI WPISZĘ DO KARTY EWIDENCJI CZAS Z TARCZEK A POTEM GODZINY PROWADZENIA MAŁEGO SAMOCHODU TO PRZEKROCZY TO ZDECYDOWANIE NORMĘ TYGODNIOWĄ, WYJDĄ TOTALNE BZDURY.

#44 Guest_Kalka

Guest_Kalka
  • Goście

Napisano 19 maj 2009 - 14:19

Witam. Może ktoś mógłby mi pomóc. Jedna firma transportowa zatrudnia pracownika mającego też firmę transportową. Dokładnie jest to umowa współpracy dwóch firm. Wiem, że "pracodawca" powinien rozliczać czas pracy pracownika na podstawie tarczek. Czy taka sytuacja obowiązuje też w tym przypadku? A co z tą osobą która sama prowadzi usługi transportowe. Czy wystarczy jeśli wystawi tylko "pracodawcy" rachunek czy powinna dać całe tarczki do ewidencji? Czy i w jaki sposób rozlicza u siebie tarczki, czy też musi prowadzić jakąś ewidencję czasu pracy?

#45 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 19 maj 2009 - 23:41

dostałam dodatkowa pracę rozlicznie czasu pracy praca kierowcy w umowie polega na tym że zaznaczone jest w niej 8 godzin oraz praca w naterenie RP i za granica jak rozliczyc czas pracy

#46 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 20 maj 2009 - 08:39

po na początek- poprawić umowy, bo jak wiadomo, kierowców obowiązują inne normy czasu pracy

#47 Guest_hela

Guest_hela
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2009 - 12:07

proszę o pomoc może ktoś z was spotkał sie z takim przypadkiem; były pracownik kierowca starający się o emeryture ma problemy z zusem, który nie chce mu zaliczyć lat pracy w szkole- jako kierowca są to lata pracy 1988-1993 ponieważ w świadectwie pracy ma napisany zły wymiar czasu pracy to znaczy w/g kart drogowych jak mu pomóc ???to jest 5,5 lat,prosze podpowiedzcie coś???

#48 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2009 - 01:30

pracuje w firmie transportowej, mamy program Tachoscan, czy ktos z was na nim pracuje? potrzebuje konsultacji i opini

#49 Guest_Mariusz (ww.itd-pip.pl)

Guest_Mariusz (ww.itd-pip.pl)
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2009 - 01:42

do ATA: ewidencja czasy pracy kierowcy ma zawierać wszystkie informacje o aktywności takiego pracownika. To, że część ma zapisane na tacho a część nie to przecież nie zwalnia pracodawcy z obowiązku zapłacenia za ta pracę poza tacho, np. pracował 3 dni na magazynie - nie ma tego na tacho a przecież był w pracy... A co do bzdur - no niestety - prowadzenia pojazdu wyłączonego z Rozp. 561 nie jest czasem jazdy, ale jest czasem innej pracy - czyli nie jest odpoczynkiem - zatem kierowca-pracownik ma problemy z odpoczynkami dobowymi i tygodniowymi... tak będzie - nie moż etyle pracować !do Kalka: ewidencja dotyczy kierowców zatrudnionych na umowe o pracę - jesli ten kierowca jest pracownikiem to trzeba go rozliczyć normalnie, a jesli jest to umowa między firmami to nie podlega to anu pod kodeks pracy ani pod ustawe o czasie pracy kierowcy - więc wystarczy tylko rachunek od kieorwcy-firmy, za usługę prowadzenia pojazdu. Natomiast przed ITD za wykroczenia takiego kierowcy odpowieda właściciel licencji a nie sam kierowca - chyba, że on wykonywał przewóz jako usługe transportową na swojej licencji - czyli na własne ryzyko.do Magda: prosze pytać o TachoScana - pomożemy :))

#50 Guest_TOMI

Guest_TOMI
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2009 - 23:49

witam czy możecie mi powiedzieć taka rzecz kierowca zacząl pracę o 1 rano jechał do godz.3 czyli 2godz potem zrobił pausę 11 godz . czy po tych 11godz. może dalej jechać czy musi czekać do nastepnego dnia do 1 rano

#51 Guest_Basia

Guest_Basia
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2009 - 23:03

Mam pytanie Kto powinien rozliczać tarczki kierowców kierowca czy osoba pracująca w biurze? Proszę jakby była możliwość o wskazanie mi dokumentu w którym stwiredza się do kogo należy ten obowiązek

#52 Guest_ATA

Guest_ATA
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2009 - 09:03

DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ.

#53 Guest_ATA

Guest_ATA
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2009 - 09:05

TARCZKI KIEROWCÓW ROZLICZA OSOBA DO TEGO WYZNACZONA, KTÓRA ZAJMUJE SIĘ ROZLICZANIEM CZASU PRACY .

#54 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2009 - 16:40

witam mam pytanie pracuje jako kierowca i wykonuje przewozy na rzecz firmy drogowej :wozimy masę bitumiczna czy obowiązuje mnie czas pracy proszę o pomoc.Wiem że jest jakieś rozporządzenie na ten temat tylko nie mogę tego poszukać. Pozdrawiam

#55 Guest_Paulina

Guest_Paulina
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2009 - 21:21

jesli pracuje na terenie kraju Polski i na dodatek jest to samochod powyzej 3.5 tony to obowiazuje go ustawa o czasie pracy kierowcy i rozporzadzenie 561 natomiast jesli sa to panstwa nie wchodzace w sklad UE to umowa aetr.

#56 Guest_KASIA

Guest_KASIA
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2009 - 15:48

Mam pytanie jestem zatrudniona na pelny etat w jednej firmie a w drugiej na 1/4 w systemie zadaniowym . Byłam na zwolnieniu lekarskim ktore przedstawila w firmie gdzie jestem zatrudniona na cały etat. Czy musze przedstawic tez zwolnienie w tej drugiej firmie tam gdzie mam 1/4 etatu i system zadaniowy. Prosze o odpowiedz

#57 Guest_Paulina

Guest_Paulina
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2009 - 21:59

Tak zwolnienia lekarskie przedstawiasz zarowno w jednej jak i w drugiej firmie.

#58 Guest_Kaśka

Guest_Kaśka
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2009 - 12:08

Witam proszę pomóżcie mi wyliczyć czas pracy kierowcy (pojazd pow. 12 ton)oraz nadgodziny 50% i 100% w poszczególnych dniach jeżeli kierowca pracował w:Poniedziałek 10:45-12:50Wtorek 03:30-12:15Środa 06:00-15:40Czwartek 03:00-11:35 Piątek 03:05-12:00Wiem ze doba kierowcy trawa 24 godziny od godziny rozpoczęcia pracy czyli naruszałby dobę pracowniczą i występowałyby nadgodziny z tego tytułu. Mam program do rozliczania tarczek ale on liczy czas pracy według obecności w danym dniu a nie dobie. A pora nocna w firmie trwa o 22 do 6., czas pracy podstawowy.

#59 Guest_Paulina

Guest_Paulina
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2009 - 21:56

Zacznijmy od tego że źle jest planowany czas pracy w Twojej firmie. Kierowca w systemie podstawowym nie moze zaczynac pracy o której chce jesli w poniedzialek zacznie o 10:45 to we wtorek tez ma zaczac o 10:45 lub później .nadgodziny dobowe mozna wyliczyc juz po tym jak przekroczy 8 godz pracy zaczynaja sie 50% w dni pracy, w dni wolne np sobota 1-8 godz 100% dodatku powyżej 50%, a niedziela 100% i jeszcze praca w godzinach nocnych 20% dodatek.

#60 Guest_Kaśka

Guest_Kaśka
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2009 - 10:46

Witam. Czyli w firmie powinien być zmieniony system czasu pracy? Z tych czterech najbardziej by chyba odpowiadał zadaniowy ale nie jestem pewna. Zmienić rozkładu jazdy kierowcom nie mogę bo czas rozpoczęcia pracy zależy od tego czy jadą rano się załadować na kopalnie czy jeżeli są załadowani dzień wcześniej to wyjeżdżają w trasę w nocy . Z drugiej strony wiem że kierowca może rozpocząć pracę wcześniej niż poprzedniego dnia pod warunkiem że miał zapewniony odpoczynek dobowy ,a to jest u nas przestrzegane.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych