Skocz do zawartości

Zdjęcie

Choroba bezrobotnego pobierającego zasiłek

48 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671121 postów

Napisano 16 luty 2015 - 12:11

Kiedy zarobkująca osoba zachoruje, otrzymuje zasiłek chorobowy po przedstawieniu zwolnienia lekarskiego. Co dzieje się z bezrobotnym, który jest niezdolny do pracy lub musi zaopiekować się członkiem swojej rodziny? Czy traci prawo do świadczeń?

Powrót do artykułu: Choroba bezrobotnego pobierającego zasiłek

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 luty 2015 - 12:11

A po tych 90-ciu dniach zdychamy z głodu?

#3 Monika_klasyczna

Monika_klasyczna

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 16 luty 2015 - 12:38

Niezdolny do pracy musi wykazać tę niezdolność i nie traci świadczeń

#4 Guest_xxx

Guest_xxx
  • Goście

Napisano 26 maj 2015 - 13:28

Po 90 dniach osoba leży w szpitalu, nie ma z nia kontaktu i niby co dalej? Może ma wstać i pójść do opieki społecznej? Prawo na miarę możliwości intelektualnych ustawodawcy.

#5 Guest_1956/07*

Guest_1956/07*
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2015 - 10:31

OK, tylko proszę mi powiedzieć ,co dalej w wypadku kiedy skończył się staż 31-08-2015, ostatnie świadczenie Urząd Pracy wypłaci mi 15-09-2015 za sierpień i tym samym od 01-09-2015 jestem bezrobotna bez prawa do zasiłku. Jestem za stara żeby mnie ktoś zatrudnił, na emeryturę za młoda, a na rentę ?- za zdrowa. Może ktoś coś podpowie, bo bez środków finansowych trudno będzie dożyć do wieku emerytalnego.

#6 Guest_Andrzej78765

Guest_Andrzej78765
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2015 - 12:10

Polska jest jedynym krajem w UE gdzie nie ma stałego zasiłku z Urzędu Pracy. Czyli Polska nie spełnia demokratycznych warunków UE. Rząd PIS powinien zająć się tym zagadnieniem wprowadzania przez Urząd Pracy w Polsce biedy w domach Polaków i zapobiec tym skutkom wprowadzając stały zasiłek z Urzędu pracy do czasu uzyskania pracy. To jest konieczny warunek aby w domach Polskich nie było biedy z czasów przedwojennych.

#7 Guest_BB

Guest_BB
  • Goście

Napisano 19 luty 2016 - 20:13

Proszę mi podpowiedzieć co zrobić w momencie gdy kończy się zasiłek dla bezrobotnych- mija rok - do tej pory pracy nie znalazłam , oferta z U.P. była jedna i na dodatek już nieaktualna u ew. pracodawcy.Świadczenia przedemerytalne też mi odrzucono -w ostatnim miejscu pracy dostałam dwutygodniowe wypowiedzenie ( po ponad 2 latach pracy ) i z tego powodu nie przyznano mi świadczeń. Zdrowie podupada i specjalistów na dolegliwości jest sporo, komisja lekarska napisała ,że moje kłopoty zdrowotne należy leczyć w przychodniach . Do wieku emerytalnego pozostało ok. dwa i pół roku .Nie wspomnę o lekarstwach i chorym mężu na rencie- jak przeżyć ,jak dotrwać do wieku emerytalnego...?

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 luty 2016 - 12:39

Proszę mi podpowiedzieć co zrobić w momencie gdy kończy się zasiłek dla bezrobotnych- mija rok - do tej pory pracy nie znalazłam , oferta z U.P. była jedna i na dodatek już nieaktualna u ew. pracodawcy.Świadczenia przedemerytalne też mi odrzucono -w ostatnim miejscu pracy dostałam dwutygodniowe wypowiedzenie ( po ponad 2 latach pracy ) i z tego powodu nie przyznano mi świadczeń. Zdrowie podupada i specjalistów na dolegliwości jest sporo, komisja lekarska napisała ,że moje kłopoty zdrowotne należy leczyć w przychodniach . Do wieku emerytalnego pozostało ok. dwa i pół roku .Nie wspomnę o lekarstwach i chorym mężu na rencie- jak przeżyć ,jak dotrwać do wieku emerytalnego...?

My tu udzielamy porad prawnych, a nie życiowych, więc nie odpowiemy na pytanie, jak dotrwać i jak przeżyć. To pytanie do rządu, prezydenta, posłów, senatorów. Jakie ustawy, takie potem życie. O ludzi starszych i chorych nikt nie dba, za to rozdaje się pieniądze na lewo i prawo, ludziom młodym, którzy nie chcą pracować.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 marzec 2016 - 15:25

ale ile wynosi zasiłek chorobowy na bezrobociu...czy 80 % zasiłku bezrobotnego , czy tyle ile zasiłek czy zależy od ostatnich dochodów z pracy,... pozdrawiam i proszę o dpowiedź

#10 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 285 postów

Napisano 22 marzec 2016 - 12:46

ale ile wynosi zasiłek chorobowy na bezrobociu...czy 80 % zasiłku bezrobotnego , czy tyle ile zasiłek czy zależy od ostatnich dochodów z pracy,... pozdrawiam i proszę o dpowiedź

Urząd pracy nie wypłaca zasiłku chorobowego. Bezrobotny, który ma prawo do zasiłku dla osób bezrobotnych pobiera go nadal w tej samej wysokości. 

#11 Guest_adrian

Guest_adrian
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 12:30

a jesli jest sie samemu nie ma sie nikogo i sie uleglo sie wypadkowi i potrzebna byla rekonstrukacja acl kolana a specjalista ortopeda rokuje niezdolnosc do pracy przez okres 9 miesiecy bo rehabilitacja i sie zarejestruje do urzedu pracy a za soba nie mam przepracowanego calego roku to czy przysluguje mi w tskiej sytuacji jakis zasilek zapomoga ? czy tylko samo ubezpieczenie i bez jedzenia bez niczego bez oplat mnie wywala z mieszkania jeszcze z tym kolanem na bruk i umierac tylko. Czy w takich wypadkach jest jakas pomoc gdzie sie wtedy zglosic

#12 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 16948 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 03 czerwiec 2016 - 12:42

Pomoc Społeczna

#13 Guest_Grazia

Guest_Grazia
  • Goście

Napisano 28 listopad 2016 - 10:47

Jestem na zasilku dla bezrobotnych od 3 listopada a po uplywie 180 dni zloze dokumenty do ZUS o swiadczenie przedemerytalne./mam 35 lat pracy/ Moje pytanie jest takie Czy bedac na zasilku dla bezrobotnych moge byc na zwolnieniu lekarskim? Czy ZUS zaliczy mi ten okres do wymaganego polrocznego przebywania na zasilku aby otrzymac swiadczenie przedemerytalne?

#14 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 16948 postów

Napisano 28 listopad 2016 - 11:59

Jeśli ktoś jest na zasiłku to chyba nie jest uzasadnione przebywać na zwolnieniu - od czego ma być to zwolnienie?

Możesz albo być chory, albo pobierać zasiłek dla bezrobotnych

#15 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3429 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 28 listopad 2016 - 12:34

Jestem na zasilku dla bezrobotnych od 3 listopada a po uplywie 180 dni zloze dokumenty do ZUS o swiadczenie przedemerytalne./mam 35 lat pracy/ Moje pytanie jest takie Czy bedac na zasilku dla bezrobotnych moge byc na zwolnieniu lekarskim? Czy ZUS zaliczy mi ten okres do wymaganego polrocznego przebywania na zasilku aby otrzymac swiadczenie przedemerytalne?

Poczytaj to:http://www.infor.pl/...go-zasilek.html

#16 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 16948 postów

Napisano 28 listopad 2016 - 12:46

To jest już sytuacja "bez wyjścia", nie dość, że zasiłek jest mały to jeszcze będzie z niego okrojona część za zwolnienie lekarskie

#17 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 285 postów

Napisano 28 listopad 2016 - 13:25

To jest już sytuacja "bez wyjścia", nie dość, że zasiłek jest mały to jeszcze będzie z niego okrojona część za zwolnienie lekarskie

Zwolnienie lekarskie na zasiłku dla bezrobotnych nie zmniejsza wysokości wypłacanego świadczenia - tu nie obowiązują przepisy dotyczące naliczana wynagrodzenia za okres choroby. Bez względu na liczbę dni zwolnienia, zasiłek dla bezrobotnych zostanie wypłacony w przyznanej wysokości.

#18 Guest_achim

Guest_achim
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2017 - 17:27

jak odzyskac status bez robotnego po 40 dniach na zwolnieniu lekarskim

#19 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 285 postów

Napisano 08 kwiecień 2017 - 09:43

jak odzyskac status bez robotnego po 40 dniach na zwolnieniu lekarskim

A z jakiego powodu nastąpiła utrata statusu? 40- dniowe zwolnienie lekarskie nie powoduje utraty statusu. Wyrejestrowanie następuje dopiero po 90 dniach zwolnienia.

#20 Guest_Zbigniew

Guest_Zbigniew
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2017 - 16:22

Jak jest naliczany zasiłek chorobowy dla bezrobotnego zarejestrowanego w Urzędzie Pracy, po przedstawieniu zwolnienia lekarskiego ZUS ZLA lub od czego zależy wysokość tego zasiłku? Czy na wysokość tego zasiłku mają wpływ ostatnie zarobki bezrobotnego, albo czas pobierania zasiłku dla bezrobotnych?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych