Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowe pomysły na promocję firmy

wróć do serwisu Moja Firma 90 odpowiedzi w tym temacie

#1 Seeweb_pl

Seeweb_pl

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 luty 2015 - 15:42

Nowe pomysły na promocję firmy: reklama mobilna

Myślisz o przyszłości swojej firmy? Obawiasz się, że nie poradzisz sobie z konkurencją? Może warto postawić na nowocześniejsze kanały promocji? Jednym z nich jest reklama mobilna. O wiele tańsza i skuteczniejsza niż bilboard na kółkach.  Według międzynarodowej sieci reklamy online Interactions Europe znaczenie mobilnego marketingu już jest istotne, a jego zasięg rośnie z dnia na dzień.

Seeweb to aplikacja mobilna oparta na technologii wirtualnej rzeczywistości.  Twój obecny lub potencjany klient otrzymuje ją za darmo. Dzięki niej może znaleźć to, czego w danym momencie najbardziej potrzebuje  - na przykład pub, kawiarnię, sklep albo punkt usługowy.  Zaraz po tym jak do Ciebie trafi, może wystawić  Ci ocenę i napisać kilka słów od siebie, więc automatycznie zyskujesz rekomendację Twojej firmy w naszej aplikacji.  Razem z aplikacją Seeweb możesz informować klientów o aktualnych promocjach oraz udostępnić klientom kanał, w którym będą mogli zarezerwować miejsce w Twoim lokalu.

Seeweb to przewodnik, który Twój klient może mieć cały czas przy sobie.  Zaprezentuj się jak najlepiej potrafisz, zapraszaj na wydarzenia, organizuj happy hours, przyznawaj rabaty.  Zarejestruj się na seeweb.pl i czekaj na nowych klientów. Daj się tylko znaleźć, a klienci trafią do Ciebie sami!

Projekt Seeweb.pl jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 8.1. Dotacje na innowacje – Inwestujemy w Waszą przyszłość

#2 Guest_Krzysia65

Guest_Krzysia65
  • Goście

Napisano 15 luty 2015 - 01:21

Tak, zgadzam się, że reklama mobilna jest użyteczna. Teraz nośniki elektroniczne mają przyszłość i nie ma co się oszukiwać. Jednakże uważam też, że taka reklama musi też wyjsć w miasto. żeby człowiek sie opatrzył z daną marką. I tak właśnie litery przestrzenne, bilbordy i tego typu historie dobrze stworzone mają znaczenie. Takie firmy jak np. Balanda które je robią mają rację bytu i myślę, że sie to nie zmieni

#3 Guest_Przek56

Guest_Przek56
  • Goście

Napisano 15 luty 2015 - 10:40

No reklama mobilna to rzeczywiście jest fajny sposób na reklamę firmy. Ponadto ja bym też odbstawiała reklamę zewnetrzną, ale najbardziej już jestem za reklamą pt. gadżety reklamowe - wszelkie kalendarze, ulotki reklamowe, jakieś długipisy i tego typu historie z logo twojej firmy...wystarczy dobrą drukarnię znaleźć i wszystko masz w pakiecie. Tak jak tu na przykład: Tomex w Bielsko-Białej

#4 Guest_Karla76

Guest_Karla76
  • Goście

Napisano 26 luty 2015 - 17:55

Tak, reklama mobilna to fajny pomysł. Ja bym do tego dodała jeszcze może jakieś logo na opakowaniach, na pudełkach, na produktach, zależy o czym mowa. Ja robię ręcznie malowane kubki i wysyłając do klientów mam pudełka z logo firmy które robiła ta: DCPZOO

#5 marulida86

marulida86

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 03 marzec 2015 - 10:33

Reklama mobilna to jedno, ale teraz przyszłością jest jednak promocja firmy w internecie. Strona internetowa, kanały społecznościowe to w tej chwili absolutna konieczność. 

#6 AnnaKr

AnnaKr

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 48 postów

Napisano 05 marzec 2015 - 08:54

Chyba raczej na odwrót. Reklama mobilna to przyszłość. Strona internetowa bardzo potrzebna, jednak bardziej zależna od obszaru działania. Są takie, które "na mus" muszą mieć stronę, a są takie, dla których strona internetowa to jedynie wizytówka i nic ponadto. Co nie zmienia faktu, że i to się powili zmienia i tam gdzie do tej pory nie było to absolutną koniecznościa, zaczyna właśnie być.

Co do samej reklamy mobilnej, to troche za wcześnie na to. Wspomniana tutaj wirtualna rzeczywistość dopiero się będzie u nas kształtować, a zdeterminowana jest głównie przez ceny internetu i limity u operatorów telefonicznych. Coraz częściej dostajemy jednak z telefonem abonament z jakąś ilością internetu już w pakiecie. Tak więc wszystko przed nami...

#7 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 877 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 marzec 2015 - 12:49

Najlepiej i jedno i drugie, a dodatkowo jeszcze klasyczne pozycjonowanie. Nie warto jednak męczyć się z tym samemu. Jest mnóstwo firm, które zrobią to profesjonalnie np. http://skuteczni.pl/

#8 Bernard34

Bernard34

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 17 marzec 2015 - 22:33

Moim zdaniem niejlepiej jest połączyć różne formy reklamy. Ja chcąc wypromować swoją firmę w sieci, skorzystałem z pomocy Biura Projektowego http://www.arwebart.pl/. Przygoptowało ono dla mnie stronkę www, a także stworzyło pozytywny wizerunek mojej działalności w sieci, przez co nie narzekam na brak zleceń.

#9 Bianka55

Bianka55

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 21 marzec 2015 - 00:24

Hm, również się zgodzę, że mobilność to przyszłość, ale miejmy też na uwadze, że marketing mobilny to również smsy. Ja bym nawet powiedziała, że są one najpewniejszą formą komunikacji z klientem - dotzre do niego nasza wiadomość niezależnie od tego czy ma akurat połączenie z Internetem czy też nie, w praktycznie każdej chwili może ją odczytać. Ja stosuję u siebie sms newsletter i jestem bardzo zadowolona z rezultatów. Polecam zresztą zapoznać się z wynikami badań nad komunikacją sms w Polsce, z wyszczególnieniem użycia w biznesie: http://serwersms.pl/badanie2013/

#10 Bahias89

Bahias89

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 21 marzec 2015 - 14:25

Reklamy teraz to dobra promocja firmy, np. na aplikacjach.I tu korzyść obustronna:  Raz, że Twoja firma staje się popularna, dwa, że twórca gry zarabia pieniądze.

Being scared means you’re about to do something really, really brave

#11 K. Jędrzejczyk

K. Jędrzejczyk

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 marzec 2015 - 10:29

Przed podjęciem decyzji o nowej formie promocji warto zastanowić sięczy trafi ona do naszych potencjalnych klientów. Nie idźmy za trendami, tylko za konsumentami. Niech nasze reklamy odpowiadają na zapotrzebowanie kupujących, tylko tak osiągniemy nasz cel – sprzedaż produktu/usługi.

Krzysztof Jędrzejczyk

#12 Guest_mariola887

Guest_mariola887
  • Goście

Napisano 30 marzec 2015 - 12:58

Dziś reklama firmy to Internet :) takie agencje reklamowe jak 4DLIGHT zapewnią pełną opiekę firmy. Od wykonania reklamowych materiałów, poprzez stronę www oraz reklamę w sieci. 

#13 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 31 marzec 2015 - 10:16

Po pierwsze:

Ruch mobilny to w zależności od rodzaju strony - od 10 do 30% ruchu i rośnie. 

Po drugie:

Powoli, każdej firmie przyda się strona responsywna z dostosowaniem do urządzeń mobilnych

Po trzecie:

Dróg promocji jest bardzo dużo: SEO - Pozycjonowanie / Adwords / Social Media / Kampanie Szeptane / Marketing partyzancki. 

Chyba tylko sky-is-the-limit

Po czwarte i najważniejsz:

Wykreowani.pl

#14 Guest_Kriskowskiyu

Guest_Kriskowskiyu
  • Goście

Napisano 31 marzec 2015 - 20:18

Moim zdaniem sprawdzone metody reklamy - tj. reklama zewnetrzna świetnie  się sprawdzają. Nomen omen ja jestem za tym, ze neon czy bilbord i inne tego tego typu formy reklamy się naprawdę sprawdzają. Ja wybrałam firmę Balanda i jestem zadowolona 

#15 anastazja84

anastazja84

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 08 kwiecień 2015 - 22:52

Przed podjęciem decyzji o nowej formie promocji warto zastanowić sięczy trafi ona do naszych potencjalnych klientów. Nie idźmy za trendami, tylko za konsumentami. Niech nasze reklamy odpowiadają na zapotrzebowanie kupujących, tylko tak osiągniemy nasz cel – sprzedaż produktu/usługi.

Bardzo dobrze i mądrze powiedziane :) Ja akurat prowadzę sklep, więc u mnie dobrze się sprawdzają promocje i szybkie dotarcie z nimi do klienta. W tym celu wykorzystuję marketing sms, o którym już wspomniano. Ostatnio firma, z którą współpracuję, stworzyła nową aplikację, wygląda dość ciekawie: http://serwersms.pl/...me-serwersms-pl

#16 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 450 postów

Napisano 12 kwiecień 2015 - 21:30

Wszystko zależy jaki mamy biznes, dużo osób tylko odnosi się do e-biznesu, jakby normalny stacjonarny nie istniał. Ciekawa forma promocji to marketing zapachowy, skierowany właśnie szczególnie do biznesu naziemnego AromaCorp jest firmą która w tym segmencie działa i można się na ich stronie zapoznać ze szczegółami - http://www.aromacorp.pl/ w każdym razie coraz większe zainteresowanie tą formą reklamy przez duże sieci handlowe świadczy o tym, że jest to bardzo skuteczna forma promowania biznesu poprzez utożsamianie konkretnego zapachu z naszą marką. Sam jestem ciekawy jak to się rozwinie dlatego śledzę temat. 

#17 Guest_Natalia

Guest_Natalia
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2015 - 14:04

Ja też uważam, że to dobry pomysł na promocję firmy, ale ja też lubię ze swoją np. wystawiać się na targach branżowych, polecam, jeśli się ma atrakcyjne stoisko to naprawdę można przyciągnąć nowych klientów

#18 boforek

boforek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 04 maj 2015 - 14:40

A ja tam jestem zwolenniczką tradycyjnych wizytówek. Może ktoś z Was korzystał z firmy TanieDruki?

#19 AnnaKr

AnnaKr

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 48 postów

Napisano 22 maj 2015 - 08:35

marketing mobilny to również smsy

Z tym akurat trzeba uważać, wiem jak sama reaguję na smsy reklamowe.... Jak to forma newslettera, to ok. Gorzej, jeśli coś więcej. W takich przypadkach wiele osób z moich znajomych blokuje numer i odwraca się od firmy.

Jedna z nielicznych wypowiedzi która uderza w sedno! Brawo. I to jest właśnie profesjonalne podejście.

Powoli, każdej firmie przyda się strona responsywna z dostosowaniem do urządzeń mobilnych

Powoli? To już jest od pewnego czasu koniecznością. Ile osób ma włączony komputer w pracy? Prawie każdy w biurze, a ile osób nie ma dostępu do komputera? Zostaje smartfon. A w domu? Dzieci, prace domowe, itp - nie ma czasu siedzieć przy komputerze (no chyba, że ma się informatyka w domu), w każdym razie szybciej zobaczę na komórce niż na komputerze. Niech to podziała na wyobraźnie, bo to nie taki rzadki przypadek.

#20 MireczekW

MireczekW

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 08 czerwiec 2015 - 22:35

Bo moim zdaniem dobra reklamą firmy jest teraz kampania google adwords. Trzeba tylko wiedzieć na jaką firmę sie zdecydować. Słyszałem że ta firma z Łodzi http://funkymedia.pl/ bardzo skutecznie zajmuje sie własnie taką firmą marketingu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych