Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zakup mieszkania - nowe czy stare?

nowe mieszkania mieszkania z rynku wtórnego

93 odpowiedzi w tym temacie

#81 Anastazja55

Anastazja55

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 29 wrzesień 2020 - 21:48

Ja będe kupowala nowe mieszkanie ;) Bardzo fajne mieszkania sa w Kielcach a dokładniej Osiedle na Górnej. Bardzo blisko do sklepów czy szkoły itd ;)

;)

#82 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 992 postów

Napisano 05 październik 2020 - 10:08

Wydaję mi się, że sporo zależy też od miasta - np. w Katowicach jest sporo ofert niedrogich mieszkań od dewelopera. Sprawdź sobie jeszcze tutaj, czy nie lepiej od razu zgłosić się do biura nieruchomości, które przedstawi najkorzystniejsze oferty.

#83 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 933 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 październik 2020 - 09:03

Chcąc kupić bądź sprzedać mieszkanie, warto zajrzeć na portal https://szukajlokum.pl/umożliwiający wystawianie ogłoszeń nieruchomości na sprzedaż. Jest to nowy portal, bardzo przejrzysty i przyjazny, dzięki któremu w szybki sposób wystawicie swoją nieruchomość na sprzedaż. 

#84 Guest_adam

Guest_adam
  • Goście

Napisano 22 październik 2020 - 08:36

Wolę oczywiście nowe mieszkanie na nowym osiedlu ale będę kupował w opcji z wykończeniem pod klucz a nie w stanie deweloperskim, widziałem taką możliwość na osiedlu centro ursus między innymi

#85 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów

Napisano 28 październik 2020 - 08:58

Pod wynajem polecam rynek deweloperski - szczególnie jeśli w gre wchodzi podobna okolica. Mieszkanie z rynku deweloperskiego mozna wynajać w znacznie korzystniejszej cenie. Liczy się również wyposażenie w srodku. W obecnych czasach ludzie zwracają uwagę na to, jak wyglada mieszkanie, bo mało kto chce już mieszkać w standardzie prl.

Na stronie jest kilka podpowiedzi w jaki sposób urzadzić mieszkanie w niewysokiej cenie, ale jednocześnie ze smakiem:

https://ki24.info/pl...ze-smakiem.html

Sama w ostatnim czasie urzadzałam mieszkanie pod wynajem i wiele materiałów kupiłam w outletach ( jak płytki na podłogę ). Dzieki temu cena była niższa, a jakosć nadal dobra.

188917.jpg

#86 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 992 postów

Napisano 12 styczeń 2021 - 11:18

Obecnie często mieszkania z rynku wtórnego są bardziej atrakcyjne pod kątem lokalizacji, metrażu i wyglądu (są wyremontowane). Jeśli jesteście ze Śląska, to poczytajcie tu o tym, gdzie szukać mieszkań w Bytomiu. Dodam tylko, że ceny akurat w tym mieście są bardzo atrakcyjne.

#87 Izak

Izak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów

Napisano 13 styczeń 2021 - 07:27

To fakt, raz że takie mieszkania są dużo większe niż te z rynku pierwotnego, to są solidnie zrobione, a większość nowoczesnych niercuhomości sypie się po 2-3 latach...

#88 MazreTom

MazreTom

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 20 luty 2021 - 13:55

Ja kupiłem mieszkanie w stanie deweloperskim. To moim zdaniem bardziej opłacalna opcja niz kupowac uzwayne od kogos z niespodziankami

#89 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 992 postów

Napisano 22 luty 2021 - 10:13

Wszystko zależy od oferty w danym mieście. "Na sucho" nawet nie ma co tego rozpatrywać.

#90 damaszko

damaszko

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 25 luty 2021 - 13:27

Rynek wtórny, szukać na własną rękę czy raczej przez pośrednika?

#91 Guest_Lech

Guest_Lech
  • Goście

Napisano 28 luty 2021 - 01:31

Przed zakupem mieszkania z rynku wtórnego warto zasięgnąć rady rzetelnego rzeczoznawcy odnośnie wartości danej nieruchomości. Polecam usługi rzeczoznawcy majątkowego Nieruchomości DNP Dagmara Niźnikowska-Przedpełska.

#92 KarolinaKurczaba

KarolinaKurczaba

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 15 marzec 2021 - 11:10

Planuję kupić mieszkanie w Warszawie. Zastanawiam się czy jest sens kupować nowe (w stanie deweloperskim), - za wszelką cenę. W zasadzie kupienie mieszkania z inwestycji, która powstała w przeciągu kilku lat chyba nie jest najgorszym rozwiązaniem. Jak myślicie, może ktoś ma większe doświadczenie ode mnie?

Myślę, że to naprawdę od wielu czynników zależy, z jakiego rynku kupić mieszkanie. Ja mimo wszystko, jeśli miałabym kupować nieruchomość, to pewnie od dewelopera - nowoczesne budownictwo, nie wymaga remontu itd. To, co Ci mogę zalecić, obojętnie z jakiego rynku kupisz mieszkanie, to na pewno sprawdzenie umowy deweloperskiej/sprzedaży z prawnikiem. Wiadomo, że takie umowy są często pisane skomplikowanym językiem i dzięki temu sprzedawcy mogą umieścić tam niepożądane elementy. Ja rozmyślam nad kupnem mieszkania, zagłębiam się w ten temat, jak przeprowadzić to bezpiecznie. To, co mogę Ci polecić to czytanie tego typu artykułów o nieruchomościach: https://pewnylokal.p...czny-mieszkania, bo serio wielu rzeczy można się dowiedzieć, o których nie miałam wcześniej pojęcia.

#93 nocykk

nocykk

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 31 marzec 2021 - 19:15

Moim zdaniem nowe. Kupujesz "carte blanche", urządzasz po swojemu, wszystko jest nowe, nie trzeba remontować - kuć i demlowoać :) Plus inwestycji, przynajmniej w Warszawie, jest naprawdę sporo i to fajnych - np. https://marysin6.apm...lopment.com.pl/

#94 Ida4

Ida4

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 85 postów

Napisano 16 czerwiec 2021 - 10:15

Jeśli zdecydujesz się na zakup nieruchomości z drugiej ręki to powinieneś także pomyśleć o tym, aby poznać jej realną wartość. W tym zadaniu pomoże Tobie rzeczoznawca majątkowy z Krakowa: https://infidea.pl/w...homosci-krakow/. Zachęcam do kontaktu i polecam z własnego doświadczenia.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nowe mieszkania, mieszkania z rynku wtórnego

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych