Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zakup mieszkania - nowe czy stare?

nowe mieszkania mieszkania z rynku wtórnego

93 odpowiedzi w tym temacie

#21 MonikaMonika

MonikaMonika

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 55 postów

Napisano 16 listopad 2015 - 16:51

Uważam, że nowe mieszkanie to znacznie lepsza inwestycja. Przymierzam się niedługo do zakupu mieszkania bydgoszcz, a urządzanie nowego mieszkania to sama przyjemność. Remonty są ciężkie, zwłaszcza jeśli są robione na własną rękę.

#22 Guest_Maniana

Guest_Maniana
  • Goście

Napisano 21 listopad 2015 - 12:04

Nie koniecznie remont starego mieszkania musi wyjść drożej niż kupno nowego. Jeżeli nie kupi się jakiegoś bardzo zaniedbanego mieszkania, to można spokojnie sobie z nim poradzić bez jakichś niesamowitych kosztów. 

#23 Guest_Lunix

Guest_Lunix
  • Goście

Napisano 23 listopad 2015 - 13:02

Nie zawsze trafisz na takie mieszkanie. Często te fajne mieszkania na rynku wtórnym są odpowiednio droższe. A kupując nowe możesz np. dostać garaż w cenie mieszkania - jak w Wilanowie na osiedlu Królewski Park.

#24 Magdalena84

Magdalena84

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 listopad 2015 - 13:39

Interesuje się trochę nieruchomościami i powiem ci szczerze że nie kupiłam bym obecnie mieszkania nowego. Dlaczego ?

Chodzę na dni otwarte do różnych deweloperów - te mieszkania to takie same bloki jak te stare - mają ładniejszą elewację i trochę lepsze materiały w środku. Na tym się kończy. Ceny są ogromne w porównaniu do mieszkań z rynku wtórnego. 

Tak jak patrzyłam to zamiast kupować mieszkanie nowe za te same pieniądze można kupić mieszkanie z rynku wtórnego - czasem nawet o 10-20 metrów większe i umeblowane. 

Pamiętaj że jak kupujesz nowe mieszkanie to zazwyczaj jest ono do wykończenia gdzie trzeba dodatkowo liczyć 500-1500 pln za metr (zależnie od tego czy robisz sam czy zlecisz to firmie oraz od oczekiwanego standardu).

#25 Guest_Kluska

Guest_Kluska
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2015 - 12:12

Każde mieszkanie z rynku wtórnego bylo kiedyś mieszkaniem z rynku pierwotnego. Wiadomo, że każdy szuka czegoś innego, teraz można dostać dopłatę z MdM zarówno na nowe, jak i używane. Mimo wszystko nowe brzmi lepiej i jak bym teraz kupowała mieszkanie, to tylko nowe. Jeszcze jest chwila czasu na zakup, w końcu po Nowym Roku wzrasta wysokość wkładu wlasnego sad.png

#26 Guest_Wojciech

Guest_Wojciech
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2015 - 22:18

Ja też wybrałem mieszkanie z rynku pierwotnego. Wolałem od początku nowe mieszkanie, a do tego jeszcze poza Wrocławiem, w spokojnej okolicy :)

#27 Guest_Wiki

Guest_Wiki
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2015 - 22:37

Rozumiem że nowe, ale poza miastem to masakra....dojeżdżać wszędzie nie rozumiem tego.  

#28 Guest_Wojciech

Guest_Wojciech
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2015 - 22:57

Rozumiem że nowe, ale poza miastem to masakra....dojeżdżać wszędzie nie rozumiem tego.  

Dla mnie nie ma problemu z dojazdami, zawsze chciałem mieć mieszkanie w spokojnej okolicy www.youtube.com/watch?v=jltdaThorhU A do Wrocławia nie jest tak daleko :)  

#29 Guest_Jagoda

Guest_Jagoda
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2015 - 09:35

Ja zdecydowałam się na kupno nowego mieszkania, wybrałam Poznań, bo bardziej podoba mi się to miasto. A poza tym wydaje mi się, że rynek mieszkań tutaj jest trochę lepszy niż w innych miastach, ale to moja subiektywna ocena. Muszę przyznać, że rynek nieruchomości i oferty deweloperów to coś w czym ciężo się zorientować. W ogarnięciu tych wszystkich ofert pomogła mi stronka, na której można znaleźć wszystkie oferty od deweloperów ( www.dopoznania.pl/poznan/pl/inwestycje.html ) , trafiłam na nią przypadkiem i bardzo się cieszę.

#30 Guest_Kluska

Guest_Kluska
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2015 - 12:10

Kiedyś wynajmowałam mieszkanie pod miastem i stwierdziłam, że już nigdy więcej. Nawet jeśli poprawiły się warunki dojazdów, to podziękuję, chyba mam już traumę wink.png Jak już miałabym się decydować, to obrzeża miasta, ale nie poza. Z drugiej strony w centrum miasta też nie dobrze. Każdy szuka tak, by jemu było dobrze.

#31 Guest_kama

Guest_kama
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2016 - 11:13

Też uważam że nowe mieszkania pozwalają na oszczędności i mają wyższy standard przy niewielkiej różnicy w cenie, a mieszkanie które wynajmowałam jest nawet o 2 tys za m2 tańsze niż nowe na Zielonej Dolinie, na Białołęce.

#32 Guest_Kluska

Guest_Kluska
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2016 - 11:17

Oszczędności można znaleźć, szczególnie jeśli w mieszkaniu masz nowoczesne technologie, jak opcja Smart House, która pozwala na sterowanie ogrzewania, światła i poprawia bezpieczeństwo.

#33 Guest_flipa

Guest_flipa
  • Goście

Napisano 31 maj 2016 - 07:45

Nowe mieszkanie ma więcej zalet,jest nowocześniejsze, zwykle na osiedlu znajdują się place zabaw, boiska, siłownia a w Gdyni na osiedlu Bernadowo Park jest nawet strumyk i ścieżki do biegania, to mnie przekonuje do nowym mieszkań najbardziej.

#34 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2501 postów

Napisano 01 czerwiec 2016 - 11:48

Popatrzcie - https://tabelaofert....eszkania/poznan

W wielu miastach można trafić atrakcyjne okazje, ale zależy to od wielu kwestii. Patrząc na aktualną sytuację można na pewno powiedzieć jedno - trudno przewidzieć dalsze wydarzenia, okazji może być tylko więcej, ale... nic do końca nie jest pewne.

#35 Guest_minka

Guest_minka
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2016 - 14:50

jest teraz w czym wybierać, deweloperzy nabudowali jak szaleni

#36 Guest_marian

Guest_marian
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2016 - 14:25

Pewnie że nowe a teraz z mdm się kupi je taniej niż te z rynku wtórnego, w Katowicach na Nowym Tysiącleciu na przykład

#37 monia1989

monia1989

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 24 czerwiec 2016 - 09:55

Kupując nowe, wiesz, że wszystko z tym mieszkaniem jest w porządku. Ani nie musisz martwić się wielkimi remontami, ani nawet małym malowaniem ścian czy zdzieraniem starej tapety. Poza tym teraz zupełnie inaczej się buduje - mieszkania są bardziej ustawne, cieplejsze, wielu deweloperów od razu montuje klimy. Mieszkałam kiedyś w starej kamienicy, zimą było zimno, latem upalnie, a podłogi (choć wymienione) cały czas skrzypiały. Teraz mieszkam w nowym mieszkaniu (właściwie: w apartamencie ;) ) i nie da się tego porównać.

Szczególnie fajne jest to, że wielu deweloperów stara się teraz ładnie wkomponować budynek w całość okolicy, nie masz więc tak byle jak postawionego brzydkiego wieżowca. Patrz np. na to zdjęcie, tak wygląda budynek na Przystani Wiślanej w Toruniu. Masz ładną okolicę (Wisła zaraz obok, parki, ogród zoobotaniczny, pełno zabytkowych kamieniczek), blisko do centrum, cisza, spokój. Ja się właśnie zastanawiam nad kupnem tam mieszkania (nie dla siebie, ja jestem zadowolona z tego, które mam w tym momencie, choć może kiedyś) na wynajem.

10898256_1085448804816751_2439011162783213512093_1318005171561112_28095558609936

#38 Guest_Kluska

Guest_Kluska
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2016 - 14:21

Ja mogę polecić Park Wola, teraz deweloper ma specjalną promocję na zakup mieszkania i daje 10% zniżki! Zostało tylko 20 mieszkań!

#39 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2016 - 10:44

Kupując nowe, wiesz, że wszystko z tym mieszkaniem jest w porządku. Ani nie musisz martwić się wielkimi remontami, ani nawet małym malowaniem ścian czy zdzieraniem starej tapety. Poza tym teraz zupełnie inaczej się buduje - mieszkania są bardziej ustawne, cieplejsze, wielu deweloperów od razu montuje klimy. Mieszkałam kiedyś w starej kamienicy, zimą było zimno, latem upalnie, a podłogi (choć wymienione) cały czas skrzypiały. Teraz mieszkam w nowym mieszkaniu (właściwie: w apartamencie wink.png ) i nie da się tego porównać.

Szczególnie fajne jest to, że wielu deweloperów stara się teraz ładnie wkomponować budynek w całość okolicy, nie masz więc tak byle jak postawionego brzydkiego wieżowca. Patrz np. na to zdjęcie, tak wygląda budynek na Przystani Wiślanej w Toruniu. Masz ładną okolicę (Wisła zaraz obok, parki, ogród zoobotaniczny, pełno zabytkowych kamieniczek), blisko do centrum, cisza, spokój. Ja się właśnie zastanawiam nad kupnem tam mieszkania (nie dla siebie, ja jestem zadowolona z tego, które mam w tym momencie, choć może kiedyś) na wynajem.

Świetny ten budynek Przystani Wiślanej, serio. Podobają mi się te ażurowe ozdoby. 

#40 kamakambo

kamakambo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 16 listopad 2016 - 09:29

myślę, że sensowne sa nowe mieszkania, bo urzadzamy je wg swoich upodoban, a jesli są w ciekawej lokalizacji to jeszcze fajniej. Estetycznie i w dobrych miejscach buduje omega-developer.pl  w Płocku . WYdaje się, że najciekwszy bedzie apartamentowiec przy ul 3 maja.- mieszkania w systemie "smart home" , ciekawie rozplanowane, ustawne. A deweloper jest otwarty na dogodny system płatnosci :)N

świat jest piękny:)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nowe mieszkania, mieszkania z rynku wtórnego

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy