Skocz do zawartości

Zakup mieszkania - nowe czy stare?

nowe mieszkania mieszkania z rynku wtórnego

51 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Jagoda

Guest_Jagoda
  • Goście

Napisano 10 luty 2015 - 11:55

Planuję kupić mieszkanie w Warszawie. Zastanawiam się czy jest sens kupować nowe (w stanie deweloperskim), - za wszelką cenę. W zasadzie kupienie mieszkania z inwestycji, która powstała w przeciągu kilku lat chyba nie jest najgorszym rozwiązaniem. Jak myślicie, może ktoś ma większe doświadczenie ode mnie?

#2 coco-71

coco-71

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 20 luty 2015 - 23:25

Kiedy szukałam nowego mieszkania miałam podobny dylemat. Ostatecznie zdecydowałam się na zakup mieszkania od warszawskiego dewelopera. Owszem, mieszkania z inwestycji, które powstały w przeciągu kilku ostatnich lat są najczęściej zadbane i spełniają obowiązujące standardy, jednak trudniej dopasować je o indywiualnych potrzeb. Mi zależało na przestrzeni, która będzie totalnie moja, dlatego podjęłam taką decyzję - nowe mieszkanie o wiele łatwiej dostosować, oszczędza się energię i pieniądze. 

#3 Guest_Lunix

Guest_Lunix
  • Goście

Napisano 24 luty 2015 - 11:13

Jagoda a jakie masz oczekiwania? Wg mnie kilka lat temu technologie były inne, choć nie znaczy, że były gorsze. Ale czy chcesz mieszkać po kimś? Zrobić remont to nie lada wyzwanie... tak jak napisał coco - chyba lepiej zakupić mieszkanie w stanie deweloperskim i zrobić je od samego początku pod siebie.

#4 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 28 luty 2015 - 15:30

Ja też polecam mieszkania deweloperskie tym bardziej że pierwsze mieszkanie jeakie kupiłam było z rynku wtórnego bo było tasze a okazalo sie ze z remontem i wszystkim wyszlo drozej... a tak to wchodzisz do gotowego mieszkania, robisz wszystko po swojemu, nic nie musisz remontowac, wyrownywac scian, robic gladzi ani nic. poza tym jest duzy wybor teraz i z doplatami mdm nie wychodzi tak drogo

#5 Guest_Lunix

Guest_Lunix
  • Goście

Napisano 10 marzec 2015 - 14:54

Planuję kupić mieszkanie w Warszawie. Zastanawiam się czy jest sens kupować nowe (w stanie deweloperskim), - za wszelką cenę. W zasadzie kupienie mieszkania z inwestycji, która powstała w przeciągu kilku lat chyba nie jest najgorszym rozwiązaniem. Jak myślicie, może ktoś ma większe doświadczenie ode mnie?

Jagoda i co zapadła jakaś decyzja? Gdzie chcesz kupić mieszkanie?

#6 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1787 postów

Napisano 27 maj 2015 - 07:24

Różnice cenowe wcale nie są już tak wysokie, wiele zmieniło się na lepsze, a przykład tego macie tutaj - http://www.emeralddevelopment.pl/ Dużo nowych nieruchomości, nowych całych osiedli. Generalnie ludzie oczekują życia w coraz lepszym standardzie, wielu chce mieszkać poza tłokiem miast, ale jednocześnie w bardzo dobrych warunkach.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#7 AndreIryno

AndreIryno

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaPobiedziska

Napisano 27 maj 2015 - 09:22

ja bym kupił nowe, zawsze wiesz co masz

co to jest NLP?

#8 Abraniak

Abraniak

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 07 czerwiec 2015 - 18:40

Ja bym polecał nowe, ceny teraz są naprawdę niewysokie jak się porówna np z 2008 czy nawet 2010 rokiem, a co nowe to wiesz. Tylko niech to będzie sprawdzony deweloper, a nie jakas tania okazja, bo można wtopić.

#9 kamara

kamara

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 11 czerwiec 2015 - 10:20

Z nowym mieszkaniem o tyle dobrze, że nie trzeba remontu gruntownego robić, tylko od razu urządzasz jak chcesz. We Wrocławiu i okolicach można znaleźć całkiem sporo mieszkań gdzie jest cisza i spokój. Dość modny jest ostatnio nowy Smolec, szczególnie te mieszkania co są w domach szeregowych, znajomi kupowali.

#10 Guest_Lunix

Guest_Lunix
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2015 - 17:22

Jak dla mnie jedyny minus nowego, to taki, że w całym bloku urządzanie trwa... Ale da się to przeżyć, w końcu każdy musi się urządzić biggrin.png A jak się człowiek dobrze zakręci to i wakacje trafi w cenie mieszkania!

#11 drozd

drozd

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 11 czerwiec 2015 - 17:32

Z nowym mieszkaniem o tyle dobrze, że nie trzeba remontu gruntownego robić, tylko od razu urządzasz jak chcesz. We Wrocławiu i okolicach można znaleźć całkiem sporo mieszkań gdzie jest cisza i spokój. Dość modny jest ostatnio nowy Smolec, szczególnie te mieszkania co są w domach szeregowych, znajomi kupowali.

W której inwestycji w smolcu? Jak terminowość dewelopera?

#12 kamara

kamara

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 11 czerwiec 2015 - 20:29

Nowy Smolec. Z terminowością i szczegółami nie wiem, znajomi zbytnio nie narzekali na nic, raczej cieszyli się z dość dużego metrażu.

#13 marta.wasylek

marta.wasylek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 12 czerwiec 2015 - 09:19

Dokładnie, nowe mieszkania teraz już nie są takie drogie. Dodatkowo we Wrocławiu pwostaje tyle nowych inwestycji że na prawę jest w czym wybierać. Ostatnio zanalazłam bardzo fajne mieszkania w

http://www.blockpol....stycje/wroclaw/, warto sprawdzić różne inwestyje. Oczywiście w lokalizacji która nas interesuje.

#14 Sua

Sua

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk.

Napisano 12 czerwiec 2015 - 10:49

(..) Ale czy chcesz mieszkać po kimś? (...)

Heh, no fakt to kłopot. Używane mieszkanie, używany samochód a broń cię panie używane ubrania.... To jak kolega dostanie w spadku po babci używane jajo Faberge czy jakiegoś używanego Kossaka i będzie miał problem z używaniem używanego to ja chętnie sobie poużywam. wink.png

A co do tematu - lokalizacja, lokalizacja i jeszcze raz lokalizacja.

#15 marcin511

marcin511

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 22 czerwiec 2015 - 15:30

Zdecydowanie nowe od dewelopera. Odpada generalny remont, kucie i dodatkowe rzeczy które dopiero wyjda jak cieknące krany, rury, lub grzyb. Mieszkania deweloperskie http://www.geogrupa.pl/są od podstaw takie jakie chcemy, możemy sobie wybrać strony świata, możemy dokonać remontu jak chcemy i to jest super. Nie warto inwestować w rudery ;).

#16 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1787 postów

Napisano 23 czerwiec 2015 - 08:45

Raz jeszcze - http://www.akacjowaa...inwestycji.html

Kwestia tego ile macie do wydania i gdzie chcecie mieszkać, bo jednak to robi akurat ogromną różnicę.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#17 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 249 postów

Napisano 28 wrzesień 2015 - 10:13

Jestem zdania,że lepiej jest zainwestować w nowe mieszanie. Z uwagi na to,że ma o wiele więcej plusów. Mieszkanie takie to lepszy standard, łatwiej jest je wyremontować oraz masz pewność,że w przyszłosci nie straci na wartości. 

W Warszawie popatrzcie sobie szczególnie na inwestycję na Teodorowicza. Mieszkania Zora Wilanów. Pozwolę sobie dać zdjęcie poniżej. Wszystko prezentuje się naprawdę fajnie ( szczególnie to patio dla mieszkańców). Dowiadywałam się również o cenę to nie jest wbrew pozorom tak drogo. 

Cena za m2 niewiele wyższa niż mieszkania na rynku wtórnym. 

ZORA_Wilanow_1.jpg

#18 Guest_Lunix

Guest_Lunix
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2015 - 11:02

Nie ma się co zastanawiać, tylko brać mieszkanie w rynku wtórnego. Każdy znajdzie coś dla siebie, czy to na Mokotowie Green Mokotów czy w Ursusie - Stajca Nowy Ursus, albo Bemowo - Young City.!

#19 Barabasz

Barabasz

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 09 październik 2015 - 23:25

Wbrew pozorom kupowanie całkiem nowego mieszkania to też pewnego rodzaju ryzyko. Zawsze mogą wyjść jakieś błędy konstrukcyjne w pierwszych miesiącach użytkowania, np. związane z instalacją wodną albo stolarką okienną (nieszczelność). Właściwie to najlepiej porównać oferty z rynku pierwotnego z ofertami z rynku wtórnego i dopiero na podstawie takiego porównania podjąć decyzję co do zakupu. Korzystne oferty mogą się pojawić na obu tych rynkach, więc warto się z nimi zapoznać dosyć dokładanie, żeby później nie pluć sobie w brodę ;)

#20 Guest_Kluska

Guest_Kluska
  • Goście

Napisano 10 październik 2015 - 13:32

Barabasz, wady mogą wyjść również po wielu latach użytkowania. Nie ma na to złotego środka. Ja bym kupowała nowe, pewnie dlatego, że łatwiej je urządzić, niż robić remont. A trafić na mieszkanie, które wymaga "odmalowania" to nie lada wyczyn smile.png

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nowe mieszkania, mieszkania z rynku wtórnego

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych