Skocz do zawartości

Ile kosztuje budowa szamba???

szambo budowa koszty

23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 10 luty 2015 - 11:29

Witajcie,

poszukuje informacji na temat tego Ile kosztuje budowa szamba??? Czy są jakieś różnice w technologii??? Proszę o informacje.

Jacek

#2 Carloss

Carloss

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 23 marzec 2015 - 07:48

Koszt budowy szamba lub przydomowej oczyszczalni to kwestia indywidualnej wyceny, która uzależniona jest od ilości osób zamieszkujących gospodarstwo domowe i rodzaju oczyszczalni na  którą się zdecydujesz. Lepiej rozeznać się na rynku, poprosić parę firm o wycenę. Możesz starać się również o dotacje na takie „przedwzięwzięcie”- z funduszy unijnych bądz programów lokalnych dofinansowań z gminy. Jedną z lepszych opcji są małe przydomowe oczyszczalnie ścieków w których oczyszczanie dokonuje się poprzez bakterie tlenowe,  mikroorganizmy i napowietrzanie. Więcej w tym temacie dowiesz się tutaj http://www.bioires.pl/Przydomowe-oczyszczalnie-traidenis. Lepiej więcej poczytać i dobrze się rozeznać. 

#3 borkotek123

borkotek123

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 21 grudzień 2015 - 14:10

Witaj, skontaktuj się z nimi: http://www.prox.info.pl/ powinni Ci doradzić.

#4 Mireczek

Mireczek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 12 luty 2016 - 14:17

Szamba nie trzeba budować, zamawia się od producenta (warto poszukać jakiegoś pewnego), dobra firma zadba o wszystko. Zamawiasz a oni Ci już wszystko montują. Jak to się mówi Full serwis. Ja tu kupiłem swoje szambo: http://radom.ekologi...ba-betonowe.pl/i polecam z czystym sumieniem, ceny zaczynają się coś ok 1000, w zależności od wielkości i pojemności.

#5 Guest_ingussss

Guest_ingussss
  • Goście

Napisano 30 listopad 2016 - 22:24

Za gotowy  jednokomorowy zbiornik betonowy o pojemności 8 – 10 tysięcy litrów zapłacimy jakieś 1 500 do 2 200 zł a za większą pojemność od jakiś 2 500 zł w górę ja dałem 2 7000 zł. Dwukomorówki są trochę droższe. Oprócz tego trzeba jeszcze wykonać wykopy, połączyć zbiornik z kanalizacją domu, wykonać zabezpieczenia i zasypać wykopy.  W każdym razie i tak o połowę mniej niż oczyszczalnia. A jeżeli chodzi o firmy do wywozu polecam Gea-Nova z której usług korzysta.

#6 Sleep

Sleep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 325 postów

Napisano 05 grudzień 2016 - 13:27

Ja za szambo zapłaciłem około 4 tys. zł. więc ceny są różne. Zależy od regionu.

#7 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 516 postów

Napisano 22 grudzień 2016 - 16:48

Dokładnie szambo to przestarzała technologia i co za tym idzie kosztowna w utrzymaniu. Możliwości jest w sumie całkiem dużo, ale jeśli chodzi o wybór przydomowych oczyszczalni i bym się na tym skupił tym bardziej, że jak zajrzysz na stronę Traidenis - http://www.traidenis-pol.com/jednego z leprzych producentów takie oczyszczalnie w porównaniu z szambem wcale nie wychodzą drogo.

#8 Kasik86

Kasik86

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów

Napisano 24 styczeń 2017 - 14:56

Ciężki wybór, bo teraz jest naprawdę szeroka oferta na rynku. Ja chyba jednak też myślałabym o przydomowej oczyszczalni ścieków. No i pomyśl koniecznie o przepychaczu do kanalizacji np. od http://rafnar.pl/ :)

#9 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1247 postów

Napisano 16 luty 2017 - 08:16

Wszystko zapewne zależy od firmy, z jakiej chce się to szambo. Można oczywiście zrobić rekonesans w tym kierunku i sprawdzić jak to wygląda.

#10 Guest_Marko76

Guest_Marko76
  • Goście

Napisano 20 marzec 2017 - 10:20

Zależy jakie szambo wybierzesz. Ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad ekologicznym. Sam takie posiadam od firmy oczyszczalnia.net i jestem bardzo zadowolony.

#11 Valdor

Valdor

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 11 kwiecień 2017 - 08:24

O co chodzi z tym ekologicznym? Mógłbyś to jakoś rozwinąć? Bo z tego co wiem szambo nie wiele ma z ekologią biggrin.png Prędzej oczyszczalnia przydomowa czy coś takiego wink.png

szamba betonowe
Pozdrawiam smile.png

#12 Popkowa90

Popkowa90

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 13 maj 2017 - 08:39

To zależy w dużej mierze od firmy, jaką wybierzesz. Poza tym szamba betonowe są różne - jedno, dwu lub wielokomorowe - to też niewątpliwie ma duży wpływ na cenę. Warto poszukać sobie firm w internecie, przedzwonić do nich i po prostu zdecydować się na najbardziej atrakcyjną ofertę. Pamiętaj też, aby zwrócić uwagę na to, czy dana firma udziela gwarancji, a jeśli tak, o na ile lat. Naprawa szamba może być bowiem bardzo kosztowna, a po co narażać się na niepotrzebne dodatkowe wydatki ;)

#13 alianka

alianka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 16 maj 2017 - 22:21

A czy przy budowie szamba korzystaliście z usług geodety, żeby wytyczyć: w którym miejscu stawiać dom, gdzie szambo, gdzie studnia? Czy samemu to zrobić zachowując granice od sąsiada?

#14 Guest_Krzysiek64

Guest_Krzysiek64
  • Goście

Napisano 23 maj 2017 - 08:37

Budowa szamba to nie są duże pieniądze ale warto się też zastanowić nad jego rodzajem. Ja wybrałem szambo ekologiczne i jestem z niego bardzo zadowolony. Sporo informacji o tym rozwiązaniu możesz znaleźć np. na oczyszczalnia.net.

#15 barmiz1

barmiz1

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 29 maj 2017 - 18:53

Hejo :)

Musze niedługo skorzystać z usług firmy betoniarskiej, tak więc potrzebny mi jest ktoś zajmujący się wylewkami. Ogólnie działam na terenie całego kraju, ale wiadomo przydałby się podwykonawca. 
Miasta w których muszę wylać beton geologiczne są od siebie odsunięte troszkę. 
Potrzebny jest mi ktoś kto wykona wylewkę, miejscowości które mnie interesują to beton Kielce, oraz beton Kraków.
 Czy jakiś ktoś w stanie pomóc, kogoś polecić  :) ?

#16 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 966 postów

Napisano 21 sierpień 2019 - 21:02

Trudno ocenić, nie wiadomo dla ilu użytkowników.  Najtaniej wyjdzie inwestycja z betonu, ale czy nie wato rozważyć opcji ekologicznego rozwiązania http://normalna.pl/j...uja-producenci/ drożej na początku, ale eko i wygoda w obsłudze.

#17 tomeka

tomeka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 22 styczeń 2020 - 10:33

Zgodzę się z przedmówcą przydomowa oczyszczalnia to bardzo wygodne i aktualnie nie tak drogie rozwiązanie. Tu masz firmę która buduje przydomową oczyszczalnie w Kielcach sam im zleciłem montaż i jestem zadowolony.

#18 G0siaa

G0siaa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 05 kwiecień 2020 - 16:59

Szambo betonowe jest jednym z najtańszych rozwiązań na rynku. Jego koszt jest głównie uzależniony od wymiarów. Ja zdecydowałam się na szambo betonowe jednokomorowe o pojemności 8000l od firmy www.szambobetonowe24.pl. Dokładnych informacji na temat cen, możesz uzyskać telefonicznie lub mailowo.

#19 fiskimiriski

fiskimiriski

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 28 październik 2020 - 18:39

Ja już dokładnie nie pamiętam ile płaciłem za budowę szamba ale na pewno dobrym pomysłem jest posiadanie własnej studni głębinowej. W przypadku sprzętu jak pompy głębinowe to polecam sklep https://www.dostudni.pl/gdzie znajdziemy całą masę najróżniejszego oprzyrządowania.

#20 kosek77

kosek77

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 168 postów

Napisano 20 listopad 2020 - 09:56

Czujnik HPD jest na dobrym jakościowo poziomie więc jak zdecydujesz się na zakup to będziesz zadowolony tak jak ja. Nie musisz się obawiać, że to na kablu, bo instalacja nie jest problemowa, a potem dzięki temu, że idzie po kablu to nie ma obaw, że nie będzie działał.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: szambo, budowa, koszty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych