Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile kosztuje budowa hali magazynowej?

wróć do serwisu Sektor Publiczny 152 odpowiedzi w tym temacie

#1 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1665 postów

Napisano 10 luty 2015 - 11:14

Nie wliczajcie kosztów działki - chodzi o budowę samej nieruchomości.

To jest liczone od metra nieruchomości, czy jakoś dodatkowo?

#2 Guest_majman

Guest_majman
  • Goście

Napisano 10 luty 2015 - 11:29

To zależy głównie od materiałów, typu hali, tego co ma się znaleźć w środku. Cena za metr zaczyna się od kilku stówek, a kończy na grubych tysiącach. Wszystko tak na prawdę zależy tego, jakiego typu ma to być konstrukcja.

#3 Guest_brismo

Guest_brismo
  • Goście

Napisano 10 luty 2015 - 11:38

Czemu nie wyślesz po prostu zapytań do kilku firm, które zajmują się produkcją hal? Na pewno ci podadzą konkretnie o jakie kwoty chodzi. A przynajmniej będziesz miał ogląd jak wygląda konkurencja w temacie. Sprawdzałeś JARTOM? Przecież nie brakuje ofert...

#4 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1665 postów

Napisano 10 luty 2015 - 11:46

Bo takie firmy odpowiedzą tylko innym dużym firmom, a nie osobie prywatnej. A na pewno na forum jest ktoś, kto miał okazję uczestniczyć w takiej inwestycji i dosyć dobrze wie, jak to dokładnie wygląda od kuchni. Mylę się?

#5 Guest_gibon

Guest_gibon
  • Goście

Napisano 11 luty 2015 - 11:22

Hale magazynowe były i będą atrakcyjne pod inwestycje, jeszcze przez jakiś czas. Wymagają sporych nakładów, ale nie oszukujmy się - chodzi przecież oo konkretne inwestycje. Przy nieruchomości magazynowej raczej trzeba się nastawiać na wieloletni okres zwrotu z inwestycji.

#6 Guest_kaczars

Guest_kaczars
  • Goście

Napisano 11 luty 2015 - 11:35

Rynek czeka na nowe inwestycje - zwróćcie uwagę, że nawet w mieszkaniówce coraz więcej starych mieszkań stoi wolnych, natomiast ludzie kupują nowe mieszkania. Analogicznie hale magazynowe - bardziej opłaca się wybudować coś nowego, niż działać na starych nieruchomościach.

#7 Guest_mirdek

Guest_mirdek
  • Goście

Napisano 11 luty 2015 - 11:47

Nieruchomości czekają na kolejne inwestycje i raczej w tym zakresie wiele się nie zmieni, chociaż ... kwestia rynku. Na pewno to jest moment w którym można zarobić fajne pieniądze, nawet spore, długoterminowo, zakładając odpowiednie gospodarowanie całym posiadanym kapitałem i doświadczenie w temacie.

#8 Guest_laki_luk

Guest_laki_luk
  • Goście

Napisano 13 luty 2015 - 15:34

Cena oczywiscie zalezy od firmy, ktróą wybierzesz. Mi w całkiem rozsądnej cenie wykonała hale firma Pro-Mont która znajduje sie  w Obornikach. Warto sobie sprawdzić ich usługi, maja ich naprawde sporo. 

#9 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1665 postów

Napisano 16 luty 2015 - 11:13

Ok, wszystko rozumiem, pytałem nawet w JARTOMIie o dokładne kwoty - ilość czynników wpływających na ogólny koszt jest bardzo duża. Dlatego właśnie piszą o budowie nowej hali bo nie widzę opłacalności w przebudowie i dopasowaniu czegoś starego - bo wtedy dopiero wychodzą prawdziwe problemy.

#10 Guest_markonio

Guest_markonio
  • Goście

Napisano 16 luty 2015 - 11:28

Panowie - patrzcie na temat realnie. Magazyn należy umieć zagospodarować, odpowiednio wykorzystać. Jeśli nie będziecie potrafili tego dokonać, to możecie z tego tytułu mieć jedynie problemy, koszty itp. Nie zagospodarowana hala będzie generowała na prawdę potężne koszty...

#11 Guest_brodziak

Guest_brodziak
  • Goście

Napisano 16 luty 2015 - 11:35

Okazje są, można wykorzystać, kwestia środków - jartom.com/nieruchomosci/hale-magazyny-na-sprzedaz-poznan-tarnowo-podgorne-komorniki-swarzedz-wielkopolska,s,24

To tylko przykład, a teraz można na prawdę zarobić w taki sposób fajne pieniądze - tylko długoterminowo.

#12 Guest_antorro

Guest_antorro
  • Goście

Napisano 18 luty 2015 - 23:48

Koszt hali magazynowej to bardzo ciezka rzecz do okreslenia,zalezy od wielkości, od tego w co sie chce ją wyposazyc. Mi sie udało całkeim niewielkim kosztem wybudować, ale akurat trafialem kilka razy na naprawde dobre okazje, np. w zakładzie ślusarsko-produkcyjnym Zblewski , gdzie kupowałem skrzynki gazowe i gdzie obrabiali mi blachy. 

#13 Guest_Alek

Guest_Alek
  • Goście

Napisano 10 marzec 2015 - 12:48

Dobrym rozwiązaniem są też hale strukturalne - wytrzymałe, długa gwarancja, a zawsze można je złożyć i odsprzedać. Więcej info na www.halestrukturalne.pl

#14 maniek45

maniek45

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 20 marzec 2015 - 15:49

musisz pamietac tez o sanitariacie dla pracownikow. Najlepsze w takich miejscach sa scianki dzialowe do sanitariatow z laminatu jak te z sanipol http://sanipol.pl/ bo sa po prostu porzadne i nie wyrzucasz pieniedzy w bloto

#15 Guest_Majkelui

Guest_Majkelui
  • Goście

Napisano 31 marzec 2015 - 08:04

No tak, z tą budową to różnie bywa generalnie. Ja sam inwestowałam, to doskonale wiem jak jest. Niemniej jednak wspominam, że dużo miałem zachodu z elektryką. Musiałem wiele generalnie nachodzić się na przykład za transformatorem. Dopiero solidny znalazłem w hurtowni Elektro-Stal w Gliwicach

#16 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1665 postów

Napisano 01 kwiecień 2015 - 10:18

Nie rozumiem jak można oczekiwać, że hala magazynowa będzie zyskowna po krótkim czasie. To wymaga wyłożenia potężnych środków i na pewno nie jest to interes dla byle kogo. Tylko duży gracz może to ogarnąć.

#17 kubekubek

kubekubek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 12 kwiecień 2015 - 21:32

Tez mam niemale doświadczenie z budowa hali. Ciagle szukalem sposobow na obniżenie kosztow i miedzy innymi trafilem na osprzęt marki PCE www.pce.pl , wszystko jest robione w Polsce, wiec i tansze. Jakosc i bezpieczeństwo calego sprzętu stoi na najwyższym poziomie, naprawde warto.

#18 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1665 postów

Napisano 14 kwiecień 2015 - 10:14

Hale do wynajęcia i hale na sprzedaż - http://www.jartom.com/

I takie wolne hale magazynowe macie w całej Polsce. Prędko aż tak dobry okres na takie inwestycje to raczej nie nadejdzie.

#19 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów

Napisano 20 kwiecień 2015 - 05:57

Bardzo ciężko jest bezpośrednio odpowiedzieć na to pytanie. Hale są bardzo różne, budowane w różnych technologiach.

Moim zdaniem obecnie najlepszą jakość w stosunku do ceny wykonania oferują hale stalowe. Są znacznie tańsze od tych w technologii murowanej .Tak samo wytrzymałe oraz funkcjonalne. Budowa trwa krócej i nie wymagają tylu załatwień formalnych.

Obecnie w Polsce jedną z wiodących firm jest firma CoBouw: http://www.cobouw.pl/hala-magazynowa - pozwolę sobie dac link do strony, na której możecie sobie przejrzeć ofertę ich hal magazynowych. Posiadają duże doświadczenie. 

#20 Guest_natalia

Guest_natalia
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2015 - 14:00

No właśnie, to wszystko zależy od materiałów użytych do jej budowy, trudno tak teraz ocenić. Ale myślę, że to na pewno sporo kosztuje jednak. Mój znajomy zdecydował się na wynajem hali magazynowej do swojego biznesu. Nie uważasz, że to lepszy pomysł? Ta hala, którą wynajął od firmy Operis podobno rewelacyjnie się sprawdza, duża, przestronna. To podobno dobra firma, świadczy usługi magazynowania, składowania towarów, też usługi ich mrożenia. Wynajmują powierzchnie magazynowe, hale produkcyjne. Przejrzyj sobie ich ofertę, może ich usługi Cię zainteresują. Podobno można u nich wynająć w konkurencyjnej cenie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych