Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Czy franczyza zawsze się sprawdza?

wróć do serwisu Moja Firma 35 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_KarolMach

Guest_KarolMach
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2017 - 16:29

Jasne, miałem na myśli to, że nie ludzie, którzy są we franczyzie z dobrą marką mają z góry "ustawione" np. dostawy od konkretnych marek. Gdy zakładasz całkiem nowy sklep musisz martwić się o to, które marki warto wybrać i które będą najbardziej opłacalne, czyli, że asortyment będzie schodził i miał popyt. Oczywiście, też uważam, że w każdy interes trzeba włożyć dużo zachodu i zaangażowania.

Najważniejsza sprawa to te dostawy. DO tego jeżeli możemy korzystać z lokalnych dostawców to wysuwamy się sporo na prowadzenie przed inne markety sieciowe. Do tego dokładamy jakość i różne produkty które występują tylko w Grupie Muszkieterów i sukces gotowy.

jedyną możliwością powodzenia w takim przypadku jest mieć farta i bez badań rynku gryź się w lokalizację. Ale w przypadku poważnego biznesu nieopłacanym jest liczyć na szczeście

Jeżeli ktokolwiek zdecydowałby się na tak śmiały krok jak market spożywczy własnej marki to pierwsze co to skierowałby swoje kroki do firmy robiącej badania rynku. Ja nie widzę sensu w takim działaniu, bo nawet małe sklepiki osiedlowe sprzedają właściciele do większych Grup, a więc widać, że ten rynek jest podbity przez model franczyzowy i nie ma co się temu sprzeciwiać

to jest ciekawe pytanie i doradca dobrze to powyżej wytłumaczył, sam uważam, że czasem warto zaryzykować i dla powodzenia finansowego zmienić miejsce zamieszkania - mobilność w dzisiejszych czasach jest bardzo opłacalna i ceniona, z pewnością czasem niezbędna

Z drugiej strony Nasz kraj nie jest aż tak duży żeby nie dało się nawet i z drugiego krańca w jeden dzień zajechać do rodziny czy znajomych do poprzedniego miasta. Wszystko jest do osiągnięcia, a lepiej jest zmienić miasto i zacząć dobrze zarabiać i się realizować niż tkwić w jednym miejscu.

#22 Guest_JanuszR

Guest_JanuszR
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2017 - 11:30

Najważniejsza sprawa to te dostawy. DO tego jeżeli możemy korzystać z lokalnych dostawców to wysuwamy się sporo na prowadzenie przed inne markety sieciowe. Do tego dokładamy jakość i różne produkty które występują tylko w Grupie Muszkieterów i sukces gotowy.

Tylko nie można zapominać o tym, że bez własnego zaangażowania i odpowiedniej kadry raczej sukcesu nie odniesiemy. Ważną rzeczą są też szkolenia i samorozwój, bo jednak prowadzenie dużej firmy wymaga pewnej wiedzy.

Jeżeli ktokolwiek zdecydowałby się na tak śmiały krok jak market spożywczy własnej marki to pierwsze co to skierowałby swoje kroki do firmy robiącej badania rynku. Ja nie widzę sensu w takim działaniu, bo nawet małe sklepiki osiedlowe sprzedają właściciele do większych Grup, a więc widać, że ten rynek jest podbity przez model franczyzowy i nie ma co się temu sprzeciwiać

Nikt sam nie porywa sie na takie inwestycje chyba że mieszka gdzieś gdzie żaden franczyzobiorca nie chce się wybudować. Mało prawdopodobne w dzisiejszych czasach. Sklepiki małe sprawdzają się jeszcze na wsiach, choć i tak wiele osób woli pojechać raz w tygodniu do miasta do marketu na zakupy i zapłacić mniej,, bo o to się cała sprawa rozbija.

Z drugiej strony Nasz kraj nie jest aż tak duży żeby nie dało się nawet i z drugiego krańca w jeden dzień zajechać do rodziny czy znajomych do poprzedniego miasta. Wszystko jest do osiągnięcia, a lepiej jest zmienić miasto i zacząć dobrze zarabiać i się realizować niż tkwić w jednym miejscu.

Zależy od tego jaki kto ma charakter. Jeżeli w biznes angażuje się mąż i żona to na pewno łatwiej jest podjąć taką decyzje, bo obydwie strony tego chcą i zależy im na tym kroku.

#23 Danielkosak

Danielkosak

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 08 styczeń 2017 - 21:24

to prawda, znam wiele osób, które korzystają z produktów Intermarche i bardzo je sobie chwalą, szczególnie właśnie ze względu na ich jakość. To chyba jedna z nielicznych, jak nie jedyna sieć, która ma lepsze produkty, które są firmowane ich marką, od tych, które są popularne na rynku. W dodatku bardzo konkurencyjne cenowo.

Otóż to, wydaje mi się, że trzeba się zwyczajnie podporządkować prawom rynku, a to, że istnieją zatwardziali przeciwnicy monopolu pewnych marek nad sklepikami osiedlowymi - no niestety z tym wiąże się kapitalizm. Jeżeli ktoś pozostaje mentalnie w czasach komuny to niestety, ale będzie miał problem z odnalezieniem się na rynku

Dokładnie, zwłaszcza, że wiąże się to z rzeczywistymi zyskami. Chyba lepiej przeprowadzić się i zainwestować pieniądze we własnym kraju niż zarabiać je za granicą

#24 Guest_KarolMach

Guest_KarolMach
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2017 - 09:11

to prawda, znam wiele osób, które korzystają z produktów Intermarche i bardzo je sobie chwalą, szczególnie właśnie ze względu na ich jakość. To chyba jedna z nielicznych, jak nie jedyna sieć, która ma lepsze produkty, które są firmowane ich marką, od tych, które są popularne na rynku. W dodatku bardzo konkurencyjne cenowo.

Osobiście jeżeli mówimy o tym sklepie to cenię sobie ich wyroby mięsne, bo produkcja odbywa się również w sklepie i to do mnie przemawia, bo wiem że nie robią mięsa w fabryce z samej chemii 

Otóż to, wydaje mi się, że trzeba się zwyczajnie podporządkować prawom rynku, a to, że istnieją zatwardziali przeciwnicy monopolu pewnych marek nad sklepikami osiedlowymi - no niestety z tym wiąże się kapitalizm. Jeżeli ktoś pozostaje mentalnie w czasach komuny to niestety, ale będzie miał problem z odnalezieniem się na rynku

Wiele osób po prostu ma problem z pogodzeniem się z tym, że ich kiedys rentowny biznes, teraz przynosi straty lub wychodzi na zero. No ale cóż tak to jest z rynkiem że nieustannie się zmienia i trzeba się dopasowywać. Chociażby nawet te markety wychodzą na przeciw klientom tworząc piekarnie w sklepach

Dokładnie, zwłaszcza, że wiąże się to z rzeczywistymi zyskami. Chyba lepiej przeprowadzić się i zainwestować pieniądze we własnym kraju niż zarabiać je za granicą

Właśnie o to mi chodziło. Wspieramy cały czas Naszą gospodarkę i bierzemy udział w jej rozwoju. Znacznie łatwiej jest przyzwyczaić się do innego miasta w Polsce niż do życia w Wielkiej Brytanii setki kilometrów od znajomych, przyjaciół i rodziny.

#25 intermarche.kuba

intermarche.kuba

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 09 styczeń 2017 - 22:15

Witam, 

Podsumowując, jest ryzyko, że franczyza nie wypali?

franczyza Grupy Muszkieterów to sprawdzone modle biznesowe, lokalizacja jak i cała inwestycja podlega precyzyjnym analizom, układane są biznes plany, i ten model działalności się sprawdza i przynosi realne dochody

Kiedy dostajemy do wglądu możliwe miejsca pod przyszłą inwestycję?

po odbyciu szkoleń, zdaniu egzaminów i zaliczeniu praktyki otwarciowej, ale przed zawarciem umów

To dobra wiadomość.  Czyli cały ten cykl Państwa szkoleń jest wystarczający do tego, aby być w pełni przygotowanym na prowadzenie Państwa placówki tak?

jeśli się rzetelnie podejdzie do szkolenia, przyswoi maksymalnie dużo udostępnionej wiedzy, to szkolenie w zupełności przygotowuje do prowadzania własnego sklepu Grupy

Kuba,

Doradca online Intermarche

#26 Danielkosak

Danielkosak

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 14 styczeń 2017 - 22:09

Osobiście jeżeli mówimy o tym sklepie to cenię sobie ich wyroby mięsne, bo produkcja odbywa się również w sklepie i to do mnie przemawia, bo wiem że nie robią mięsa w fabryce z samej chemii

no tak, samo to,że wchodzisz do sklepu i czujesz zapach wędliny albo pieczonego kurczaka - zmysł węchu jest bardzo sugestywny w procesie zapamietywania i jeżeli kojarzy nam się z czymś dobrym to dla sklepu jest to dobra reklama

Wiele osób po prostu ma problem z pogodzeniem się z tym, że ich kiedys rentowny biznes, teraz przynosi straty lub wychodzi na zero. No ale cóż tak to jest z rynkiem że nieustannie się zmienia i trzeba się dopasowywać. Chociażby nawet te markety wychodzą na przeciw klientom tworząc piekarnie w sklepach

co prawda to są półprodukty, ale osobiście uważam, że w bułkach piekarnianych obecnie w skladzie nie znajdziemy niczego lepszego, więc juz chyba lepiej kupić ciepłe i świeże pieczywo w markecie, niż w małym sklepiku nie kupić wcale: "bo już się skończyło" jak to często bywa

Właśnie o to mi chodziło. Wspieramy cały czas Naszą gospodarkę i bierzemy udział w jej rozwoju. Znacznie łatwiej jest przyzwyczaić się do innego miasta w Polsce niż do życia w Wielkiej Brytanii setki kilometrów od znajomych, przyjaciół i rodziny.

no pewnie,że tak - podatki płacimy w Polsce i nadal żyjemy w Polsce, a nasz kraj jest na tyle mały, że przy obecnym rozwoju infrastruktury możemy w kilka godzin być prawie na drugim końcu Polski. A czasem taka daleka wyprowdzka nie jest wcale potrzebna

#27 Guest_busznik

Guest_busznik
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2017 - 17:48

Fakt, w innych marketach te produkty są zazwyczaj bardzo niskiej jakości a tu są bardzo bardzo dobre. Ciekawe podejście do klientów.

i to nie tylko franczyzowym wink.png Warto to powiedzieć. Tak to teraz działa i trzeba się dostosować i tyle.

A na jakim poziomie są mniej więcej zarobki?

Faktycznie. Fajne jest to, że widzimy jak to mięso jest przygotowywane i przechowywane. Nawet powiem szczerze, że mięso właśnie głównie w intermarche kupuję smile.png

Akurat piekarnie w marketach to już od dawna są. Fajne to jest zwłaszcza w tych małych marketach osiedlowych. Natomiast z innowacji bardzo podoba mi się, że powoli już można zamawiać zakupy i odbierać w dogodnym momencie np wracając z pracy.

Owszem ale obawiam się, że i tak nie zarobisz tu tyle co w UK. Ale na pewno wystarczająco dużo aby mieć na utrzymanie siebie i rodziny.

#28 Guest_EmilSon

Guest_EmilSon
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 11:45

Też zdecydowałem się na franczyzę i u mnie sprawdziła się ta opcja bardzo dobrze, ponieważ niedługo planuję w mieście obok również otworzyć nowy sklep motoryzacyjny we franczyzie LucArt którzy zapewniają nam bardzo dobre ceny za produkty jak oleje, płyny, akumulatory, części itd. oraz marketing i cały plan działania dzięki czemu nie tracę też czasu na ruchy które nie przyniosłyby odpowiednich oczekiwań.

#29 Guest_opiekunnestbank

Guest_opiekunnestbank
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2019 - 15:28

Szanowni Państwo, osoby zainteresowane własnym biznesem w branży bankowej zachęcam do zapoznania się z informacjami w kwestii otwarcia placówki partnerskiej na zasadzie franczyzy: nestbank.pl/franczyza. Korzyści jakie płyną z takiej formy współpracy, to m.in.: prowadzenie działalności konkurencyjnej poza placówką, prowadzenie sprzedaży mobilnej oraz telemarketingu czy też profesjonalne szkolenia produktowe.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,

Opiekun Klienta Nest Bank

nestbank.pl

#30 Guest_arni

Guest_arni
  • Goście

Napisano 04 maj 2019 - 17:09

Czy można sfinansować otwarcie placówki partnerskiej Nest Banku ze środków pomocowych Unii Europejskiej?

#31 opiekunnestbank

opiekunnestbank

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 07 czerwiec 2019 - 06:36

Szanowny Panie, Nest Bank zezwala na finansowanie otwarcia Placówki Partnerskiej ze środków pomocowych Unii Europejskiej.

Pozdrawiam,

nestbank.pl

#32 Guest_dawid

Guest_dawid
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2019 - 17:10

Jaki jest szacunkowy koszt otwarcia placówki partnerskiej w Nest Banku? Czy Bank narzuca wyposażenie lokalu i koszty z tym związane?

#33 Guest_opiekunnestbank

Guest_opiekunnestbank
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2019 - 06:02

Szanowny Panie, jak każda franczyza na rynku Nest Bank wymaga przygotowania Placówki zgodnie z wizualizacją Banku. Lokal przy głównym ciągu pieszych w sąsiedztwie innych Banków. Powierzchnia lokalu powinna mieć około 35 m2 z wydzieloną salą obsługi o powierzchni 30 m2 Dodatkowo, lokal powinien znajdować się na parterze z wejściem bezpośrednio od ulicy z widoczną witryną. Koszt inwestycji w przygotowanie placówki to kwota około 1300 zł/m2. Więcej informacji: nestbank.pl/wspolpraca

Pozdrawiam,

nestbank.pl

#34 Guest_Blong

Guest_Blong
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2019 - 11:25

No ale jeśli braknie mi w trakcie urządzania takiej placówki pieniędzy - to czy mogę liczyć na jakąś pomoc z banku? Czy bank przewiduje jakiś kredyt na ten cel?

#35 Guest_opiekunnestbank

Guest_opiekunnestbank
  • Goście

Napisano 05 listopad 2019 - 17:42

No ale jeśli braknie mi w trakcie urządzania takiej placówki pieniędzy - to czy mogę liczyć na jakąś pomoc z banku? Czy bank przewiduje jakiś kredyt na ten cel?

Szanowny Panie, Nest Bank nie ma w swojej ofercie kredytu na taki cel. Oczywiście może Pan wziąć kredyt firmowy i sfinansować z niego Placówkę Partnerską. Więcej informacji: nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/kredyty

Pozdrawiam,

nestbank.pl

#36 Guest_oedagrasso

Guest_oedagrasso
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2020 - 06:41

Dzień dobry, osoby zainteresowane otwarciem własnego lokalu gastronomicznego zachęcam do zapoznania się z ofertą franczyzy pizzerii DaGrasso.Oferujemy przejrzyste warunki współpracy i partnerską atmosferę w relacjach biznesowych. Wspieramy Franczyzobiorcę na każdym etapie rozwoju inwestycji mające na celu ułatwienie startu biznesu oraz zapewnienie stałego i zrównoważonego przychodu:

• oferujemy sprawdzony know-how

• mocne wsparcie marketingowe dzięki ogólnopolskiej promocji sieci

• dostęp do projektów graficznych i materiałów marketingowych, które umożliwiają działania franczyzobiorcy w ramach marketingu lokalnego

• wsparcie szkoleniowe dla Ciebie i Twoich pracowników

• przygotowanie projektu technologicznego i aranżacja wnętrza lokalu

• wsparcie w podstawach rachunkowości biznesowej

• sprawdzony system dostaw produktów podlegających stałej kontroli jakości.

• wsparcie operacyjne Managera Regionu

Więcej informacji: dagrasso.pl/franczyza

Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.

Konsultant marki DaGrasso

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych