Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Pokrycie kosztów za badania lekarskie

Badania nie podjęcie pracy pokrywanie kosztów

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Janek

Guest_Janek
  • Goście

Napisano 09 luty 2015 - 10:31

Cześć. Mam taki problem. A mianowicie Firma dała mi skierowanie na badania lekarskie przed zatrudnieniem zrobiłem te badania wszystko ok ale nie podjąłem pracy. Teraz chcą mnie obciążyć kosztami za te badania. Czy maja prawo? I czy muszę za to płacić?

#2 Guest_jb

Guest_jb
  • Goście

Napisano 09 luty 2015 - 10:59

skoro nie podjąłeś pracy, to czemu oni mają pokryć koszty badania



#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 luty 2015 - 11:38

Oni mi dalii skierowanie na te badania i oni za nie płacili tylko teraz chcą zwrot pieniedzy

#4 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21587 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 09 luty 2015 - 11:58

Dali ci skierowanie, ponieważ miałeś być ich pracownikiem, skoro pracy nie podjąłeś to dlaczego mają ci finansować badanie? Słusznie domagają się zwrotu



#5 larysa.

larysa.

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1103 postów

Napisano 09 luty 2015 - 12:11

Zgodnie z przepisami koszty badań profilaktycznych pokrywa pracodawca, a badania wstępne są badaniami profilaktycznymi. Jest to tzw ryzyko pracodawcy związane z zatrudnieniem pracownika. Pracodawca nie ma podstawy prawnej aby dochodzić zwrotu kosztów. 


Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.happy.png   


#6 larysa.

larysa.

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1103 postów

Napisano 09 luty 2015 - 12:16

Dla rozjaśnienia dodam, że zgodnie z art. 229 kp wstępnym badaniom lekarskim podlegają m.in. osoby przyjmowane do pracy (nie pracownicy). 


Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.happy.png   


#7 nataliakl

nataliakl

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 09 luty 2015 - 12:36

Nie powinni ubiegać się o taki zwrot, chociaż być może wiele zależy od tego, dlaczego ostatecznie nie podjąłeś się pracy. Warto to wyjaśnić ze szczegółami z osobą z inspekcji pracy. Możesz zadzwonić do urzędu i otrzymać taką informację.





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Badania, nie podjęcie pracy, pokrywanie kosztów

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy