Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odszkodowanie z PZU w przypadku zamieszkania za granicą

Odszkodowania PZU

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mariusz1980

Mariusz1980

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 luty 2015 - 19:51

Witam,

chciałbym prosić o pomoc w następującej sprawie. 

Kilka tygodni temu zmarł mój ojciec. Gdybym mieszkał w Polsce, to zapewne należało by mi się odszkodowanie z PZU, ale od 5 lat mieszkam i pracuję w UK, a co za tym idzie - nie płacę ubezpieczenia w Polsce. 

Czy odszkodowanie na wypadek zgodnu osoby najbliższej dalej mi się należy, czy też nie mam już tego rodzaju uprawnienia?

Pozdrawiam,

MM

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 luty 2015 - 19:58

Witam,

chciałbym prosić o pomoc w następującej sprawie. 

Kilka tygodni temu zmarł mój ojciec. Gdybym mieszkał w Polsce, to zapewne należało by mi się odszkodowanie z PZU, ale od 5 lat mieszkam i pracuję w UK, a co za tym idzie - nie płacę ubezpieczenia w Polsce. 

Czy odszkodowanie na wypadek zgodnu osoby najbliższej dalej mi się należy, czy też nie mam już tego rodzaju uprawnienia?

Pozdrawiam,

MM

Odszkodowanie należy się każdej osobie, która co miesiąc, na bieżąco opłaca składkę do PZU Jeśli nie płacisz, to nie ma znaczenia gdzie mieszkasz, pieniędzy nie otrzymasz, bo są one wypłacane z Twojej polisy. Popytaj u Twojego zagranicznego pracodawcy, być może tam otrzymasz jakieś pieniądze.

#3 Guest_LEX Assistance

Guest_LEX Assistance
  • Goście

Napisano 08 luty 2015 - 21:45

Z powodu nieprecyzyjnej treści zapytania ciężko wnioskować czy pytający ubiega się o świadczenie z polisy zmarłego ojca, czy też z własnej polisy przewidującej wypłatę na wypadek śmierci najbliższych.

W przypadku pierwszej z opcji miejsce zamieszkania nie ma znaczenia o ile pytający jest beneficjentem polisy.

W drugim przypadku, istotna jest kontynuacja polisy po zmianie miejsca zamieszkania; jeżeli składki przestały być płacone, świadczenie jest nienależne.

Pozdrawiam,

Agnieszka Bieńkuńska

LEX Assistance

www.lex-assistance.pl

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 luty 2015 - 21:58

Zdecydowanie chodzi o drugi z przypadków, zatem o polisę opłacaną przeze mnie.

Bardzo dziękuję za wyjaśnienie.

Pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Odszkodowania, PZU

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy