Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

kasa fiskalna w biurze rachunkowym


wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_fionna

Guest_fionna
 • Goście

Napisano 05 luty 2015 - 15:20

Witam, biura rachunkowe od 1 marca 2015 muszą mieć kasy fiskalne, jeśli będą rozliczać jakieś osoby fizyczne nie mające firmy. A co w przypadku, gdy takich usług nie świadczą, ale np. rozliczają firmę Pana Y, ale robią to wspólnie z małżonkiem, który firmy już nie posiada, czy w takiej sytuacji również jest obowiązek zainstalowania kasy fiskalnej?#2 Tomasz Smolarek

Tomasz Smolarek

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 123 postów

Napisano 08 luty 2015 - 18:47

Ja bym podszedł do sprawy tak:

- jeżeli wykonanie usługi zleca Pan Y w ramach swojej działalności, to wystawiasz fakturę, kasa zbędna

- jeżeli wykonanie usługi zleca żona Pana Y, to podpadasz pod kasę.


Biuro Rachunkowe SMOLAREK

http://smolarek.biz.pl


#3 Guest_Barbara

Guest_Barbara
 • Goście

Napisano 12 luty 2015 - 11:20

A co ze zwolnieniem...j.n.? W 2015 nadal obowiązuje..

ZWOLNIENIE ZWIĄZANE Z PŁATNOŚCIĄ PRZEZ KONTO BANKOWE/SKOK/POCZTĘ

„Nowe” rozporządzenie utrzymuje istniejące dotychczas zwolnieni dotyczące podatników świadczących usługi/dostawę na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej lub rolników ryczałtowych, którzy wszystkie zapłaty za wykonane usługi/dostarczone towaru przyjmują za pośrednictwem konta bankowego, konta w SKOK lub poczty polskiej.

W poz. 38 (dawniej poz. 37) części II załącznika do rozporządzenia wskazano, że zwalnia się z obowiązku ewidencji świadczenie usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, jeżeli świadczący usługę otrzyma w całości zapłatę za wykonaną czynność za pośrednictwem poczty, banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej (odpowiednio na rachunek bankowy podatnika lub na rachunek podatnika w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, której jest członkiem), a z ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatę jednoznacznie wynika, jakiej konkretnie czynności dotyczyła.

W odniesieniu do zwolnienia wynikającego z poz. 38 załącznika do rozporządzenia wskazać należy na kilka ważnych kwestii:

 1. Zwolnienie to dotyczy tylko i wyłącznie świadczenia usług (nie odnosi się do dostawy towarów)
 2. Warunkiem skorzystania z tego zwolnienia jest otrzymanie zapłaty za pośrednictwem rachunku bankowego, rachunku w SKOK lub za pośrednictwem poczty (zatem nie jest możliwa zapłata w formie gotówkowej)
 3. Z posiadanej przez sprzedawcę dokumentacji (np. zamówień, faktur itp.) musi wynikać jakie dokładnie czynności były wykonane (min.  dla kogo, jaki był przedmiot tych usług)

W poz. 37  (dawniej 36) części II załącznika do rozporządzenia wskazano, że zwalnia się z obowiązku ewidencji dostawę towarów w systemie wysyłkowym (pocztą lub przesyłkami kurierskimi), jeżeli dostawca towaru otrzyma w całości zapłatę za wykonaną czynność za pośrednictwem poczty, banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej (odpowiednio na rachunek bankowy podatnika lub na rachunek podatnika w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, której jest członkiem), a z ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatę jednoznacznie wynika, jakiej konkretnie czynności dotyczyła i na czyją rzecz została dokonana (dane nabywcy, w tym jego adres).#4 print6451

print6451

  Użytkownik

 • Członkowie
 • PipPip
 • 15 postów

Napisano 10 listopad 2015 - 12:09

Kasy fiskalne to niezbędny element wyposażenia każdego sklepu oraz działalności usługowej. Służą one do dokumentowania zawieranych transakcji ze sprzedaży oraz stanowią podstawę rozliczenia podatku VAT.

Kasa fiskalna: http://www.partner.p...asy_fiskalne,39

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych