Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwrot kosztów za okulary

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 lola01

lola01

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 03 luty 2015 - 18:27

Ostatnio spotkała mnie następująca sytuacja:

Koleżanka w grudniu była na okresowych badaniach kontrolnych u lekarza medycyny pracy. Lekarz wydał jej orzeczenie o konieczności korzystania z okularów oraz zaświadczenie od lekarza okulisty (bo sam lekarz med pracy był okulistą). Koleżanka zapomniała o tym zaświadczeniu, które wylądowało głęboko w szufladzie. W lutym odkopała je spod sterty papierów i chciała wykupić okulary korzystając ze zwrotu kosztów od pracodawcy. Moje pytanie jest następujące: jak długo ważne jest orzeczenie i zaświadczenie od lekarza med pracy? i czy pracodawca po takim czasie ma obowiązk zwrócic jej koszt zakupu okularów?

#2 pomoc.mateusz24h

pomoc.mateusz24h

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów
  • LokalizacjaLubawka

Napisano 03 luty 2015 - 18:45

Ostatnio spotkała mnie następująca sytuacja:

Koleżanka w grudniu była na okresowych badaniach kontrolnych u lekarza medycyny pracy. Lekarz wydał jej orzeczenie o konieczności korzystania z okularów oraz zaświadczenie od lekarza okulisty (bo sam lekarz med pracy był okulistą). Koleżanka zapomniała o tym zaświadczeniu, które wylądowało głęboko w szufladzie. W lutym odkopała je spod sterty papierów i chciała wykupić okulary korzystając ze zwrotu kosztów od pracodawcy. Moje pytanie jest następujące: jak długo ważne jest orzeczenie i zaświadczenie od lekarza med praawcy? i czy pracodawca po takim czasie ma obowiązk zwrócic jej koszt zakupu okulary.

Zawsze jest rozwiazanie.

sygnatura &&&&&&

#3 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 03 luty 2015 - 18:55

Ile godzin pracuje przy kompie? Zaświdaczenie przewaznie od lekarza medycyny pracy jest ważne 3 lata.

#4 Sobi

Sobi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 893 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 03 luty 2015 - 21:05

Jeżeli od lekarza otrzyma kwitek, że musi stosować okulary korekcyjne. Pracodawca zwróci koszt. Jednak zaświadczenie musi być nadal ważne. W tej chwili nie pamiętam 3 albo 6 miesięcy.

#5 lola01

lola01

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 04 luty 2015 - 19:54

Przy komputerz pracuje ponad 4 godz dziennie. A gdzie to spr ile jest ważne to zaświadczenie?

#6 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 06 luty 2015 - 17:36

Na zawiadczeniu masz wpisaną datę

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych