Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozwiązanie umowy zlecenie

wróć do serwisu Kadry 23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515774 postów

Napisano 31 styczeń 2015 - 09:30

Przepisy dotyczące umowy zlecenia zostały zawarte w art. 734–751 Kodeksu cywilnego. Przedmiotem umowy zlecenia jest wykonanie określonej czynności prawnej przez zleceniobiorcę na rzecz zleceniodawcy. Jak może dojść do rozwiązania umowy zlecenia?

Powrót do artykułu: Rozwiązanie umowy zlecenie

#2 Guest_Małgorzata Zawadzka

Guest_Małgorzata Zawadzka
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2015 - 09:30

Zatrudniam zleceniobiorcę ktury niewywiązuje się z powierzonych obowiązków inadużywa nagminnie alkochol mimo ostrzegania zwolnieniem ,chcę rozwiązać znim umowę dyscyplinarną jaką mam wpisać ustawę

#3 larysa.

larysa.

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1081 postów

Napisano 31 styczeń 2015 - 09:47

Zatrudniam zleceniobiorcę ktury niewywiązuje się z powierzonych obowiązków inadużywa nagminnie alkochol mimo ostrzegania zwolnieniem ,chcę rozwiązać znim umowę dyscyplinarną jaką mam wpisać ustawę

W twoim przypadku słownik ortograficzny byłby jednak priorytetemohmy.png

Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.happy.png   

#4 Guest_MC

Guest_MC
  • Goście

Napisano 19 listopad 2015 - 16:08

Mam pytanie : Nauczyciel wychowania fizycznego jest zatrudniony na cały rok szkolny na umowę o pracę na czas określony. Pracuje także na Orliku jako animator sportu na umowę zlecenie (marzec - listopad) w związku z tym,że jej żonie zbliża się termin porodu dziecka. Dyrektor szkoły wręczył mu wypowiedzenie umowy zlecenie na Orlika na dwa tygodnie przed zakończeniem tej umowy (przykład - wypowiedzenie umowy zlecenie zostało przekazane 10 listopada, a okres wypowiedzenia na umowę zlecenie kończy się 27 listopada). Po zakończeniu umowy zlecenie nauczyciel zatrudniony na umowę o pracę idzie na urlop ojcowski w związku z urodzeniem dziecka (okres trwa dwa tygodnie). Po tych dwóch tygodniach urlopu ojcowskiego nauczyciel w styczniu wraca do pracy zawartej w umowie o pracę na cały rok szkolny na czas określony. Czy nauczyciel w-fu po powrocie z urlopu ojcowskiego w styczniu może po raz kolejny z rzędu startować w konkursie na animatora Orlika (konkurs zaczyna się w lutym), skoro poprzednia umowa - zlecenie została zakończona poprzez wcześniejsze dwutygodniowe wypowiedzenie umowy wręczonej przez dyrektora z powodu pójścia na urlop ojcowski po zakończeniu umowy ?

#5 Guest_Miss

Guest_Miss
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2015 - 19:30

Mam pytanie, jestem na umówię zlecenie. Umowa kończy mi sie 31.12.15r i poinformowałam pracodawcę, ze nie chce przedłużyć umowy. Czy liczy sie wtedy 7 dniowy okres wypowiedzenia jaki jest na umówię czy po prostu umowa wygasa ?

#6 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12153 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 28 grudzień 2015 - 20:02

umowa rozwiązuje się w dniu 31 grudnia

#7 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2016 - 17:35

Witam mam umowę do 30.04 chce ją zakończyć wcześniej. /w umowie nie ma nic napisane o okresie wypowiedzenia. Na jakich zasadach to sie odbywa?

#8 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2016 - 14:54

Witam, Pracę w obecnej firmie zaczęłam prawie trzy lata temu. Przez 6 miesięcy miałam umowę zlecenie, później umowę o pracę. Jaki mam okres wypowiedzenia? 

#9 Guest_gosia

Guest_gosia
  • Goście

Napisano 04 luty 2016 - 15:55

...witam. Chciałabym zerwać umowę z moim obecnym pracodawca. Dziś mija 11dzien mojej pracy, a dziś mój pracodawca powiedział, że obowiązuje mnie 2-tygodniowy okres wypowiedzenia, czyli dłużej niż sama praca. W umowie jest zapis o okresie wypowiedzenia - tj 2 tygodnie.. Teraz też mnie to obowiązuje.. Czy mogę odejść z dnia na dzień.. Mam umowę zlecenie. Proszę i odpowiedź. malgorzata_pesta1991@wp.pl

#10 Guest_Filipa

Guest_Filipa
  • Goście

Napisano 11 luty 2016 - 00:23

Otrzymałam z pracy informację, że jestem wyrejestrowana z zus i że przez cały luty nie ma pracy dla osób ze zlecenia. Informację otrzymałam od pośrednika, czyli Koleżanki z pracy przez fb. Firma się ze mną nie kontaktowała. Czy jest to w ogóle zgodne z prawem? Pozdrawiam

#11 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12153 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 11 luty 2016 - 21:30

A pod jakim kątem miałoby być zgodne czy niezgodne z prawem ?

Przecież nie jesteś pracownikiem, lecz zleceniobiorcą i zleceniodawca może zawierać umowy według własnych potrzeb. Nie napisałaś czy miałaś umowę zawartą do określonej daty i ona się zakończyła, czy może zleceniodawca sam ją rozwiązał. 

#12 Guest_dorota

Guest_dorota
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 09:37

Witam do 1 listopada 2016 roku byłam zatrudniona na umowę o pracę potem na tzw. śmieciówkach/ umowa zlecenie/.Czy mogę zarejestrować się w Urzędzie Pracy po rozwiązaniu umowy zlecenia i czy otrzymam zasiłek dla bezrobotnych

#13 Guest_JK

Guest_JK
  • Goście

Napisano 26 luty 2018 - 18:40

wykonywałem umowę o dzieło pewnej firmie ochroniarskiej. dzisiaj się dowiedziałem że od 01.012018 firma ta nie ochrania już tego obiektu , ja już tam nie pracuję chociaż ciągle dozorowałem ten obiekt. cały czas posiadam też klucze od tego obiektu. co mam robić?

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 marzec 2018 - 12:57

Mam pytanie czy zleceniodawca ponosi koszty i czy jest to prawnie możliwe ze firma zatrudniajac przez agencję na umowę zlecenie rozwiąże ze zleceniobiorcy umowę nawet go o tym nie informując. A ten zleceniobiorca chodzi dalej do pracy. To zleceniodawca musi zapłacić odszkodowanie całą pensje? ?? Bo to zleceniobiorcy ponosi z tego tytułu szkode

#15 Guest_Lolek

Guest_Lolek
  • Goście

Napisano 10 marzec 2018 - 23:19

Co jeżeli zleceniodawca nie wypłaca pensji? Rozwiązać umowę i co dalej sąd pracy?

#16 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 173 postów

Napisano 12 marzec 2018 - 08:35

Sąd pracy nie zajmie się zleceniem bo to umowa cywilno - prawna. 

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2018 - 06:51

Proszę o pomoc! pracuję na umowę zlecenie prawie rok na miesiąc kwiecień nie otrzymałam żadnej godziny zleconej ,chciałam się zarejestrować w urzędzie pracy ale żdają zaświadczenia o zakończonej pracy a umowę mam do końca czerwca co mam zrobić jestem bez środków do życia

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2018 - 10:49

Proszę o pomoc! pracuję na umowę zlecenie prawie rok na miesiąc kwiecień nie otrzymałam żadnej godziny zleconej ,chciałam się zarejestrować w urzędzie pracy ale żdają zaświadczenia o zakończonej pracy a umowę mam do końca czerwca co mam zrobić jestem bez środków do życia

W artykule powyżej masz szczegółowo opisane, w jaki sposób rozwiązać umowę zlecenie. Możesz to zrobić Ty, może zleceniodawca, ale musisz z nim o tym porozmawiać.

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2018 - 10:49

W artykule powyżej masz szczegółowo opisane, w jaki sposób rozwiązać umowę zlecenie. Możesz to zrobić Ty, może zleceniodawca, ale musisz z nim o tym porozmawiać.

#20 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 21 maj 2018 - 12:23

Dzień dobry, mam pytanie od 2,5 miesiąca pracuję na umowę zlecenie przy sprzataniu (ok. 4h dziennie). Podpisałam umowę i okres wypowiedzenia jest 2 tygodnie. Za kilka dni będe zmieniać miejsce zamieszkania co uniemozliwi mi pracę. Niestety pracodawca nie chce się zgodzić na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron i mam pracować jeszcze 2 tygodnie. Co mogę zrobić w tej sytuacji?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych