Skocz do zawartości

Zdjęcie

Na jak długo można zawrzeć umowę o pracę na czas określony?

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671253 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 22:03

Przepisy kodeksu pracy przewidują możliwość zawarcia kilku rodzajów umów o pracę. Wśród nich jest umowa na czas określony, która z góry wskazuje termin zakończenia stosunku pracy. Umowy terminowe niestety nie sprzyjają wytwarzaniu się trwałej więzi pracownika z pracodawcą i najczęściej dotyczą grup zawodowych, których praca ma charakter okresowy (artyści teatralni, robotnicy sezonowi).

Powrót do artykułu: Na jak długo można zawrzeć umowę o pracę na czas określony?

#2 Guest_Pawel

Guest_Pawel
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2015 - 22:03

Zawieranie wieloletnich umów z dwutygodniowym terminem wypowiedzenia zostało szeroko zanegowane w orzecznictwie s-prawnie.blogspot.com/2015/01/czy-mozna-wypowiedziec-wieloletnia.html

#3 Guest_Maciek

Guest_Maciek
  • Goście

Napisano 13 maj 2015 - 16:02

Czyli dobrze rozumiem,że: "Zawarcie kolejnej umowy Zawarcie trzeciej umowy na czas określony w sytuacji, gdy strony zawierały już dwukrotnie tego rodzaju umowy, a przerwa pomiędzy rozwiązaniem poprzedniej umowy, a nawiązaniem kolejnej nie przekraczała miesiąca, powoduje, iż trzecią umowę traktuje się jako zawartą na czas nieokreślony. Nie ma w tym przypadku znaczenia, nawet wyraźna, zgodna wola obu stron stosunku pracy na zawarcie kolejnej (trzeciej) umowy na czas określony." w przypadku wygaśnięcia 3 umowy która miałem np na rok(tak jak poprzednie 2 umowy każda na rok) przysługuje mi odprawa?

#4 Guest_Arek

Guest_Arek
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2016 - 11:08

niestety mijacie się z obecnie obowiązującymi przrepisami.

#5 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 27 listopad 2017 - 10:12

Witam, czy ktoś mi odpowie: Pierwszą umowę miałam na zastępstwo (bez wskazania końca umowy) od marca 2015 do grudnia 2016. Następnie od grudnia 2016 do grudnia 2017 na czas określony. I teraz się dowiedziałam, że kolejna będzie od grudnia 2017 do sierpnia 2018 bo tak stanowi przepis. Czy ktoś może mi wytłumaczyć czy rzeczywiście w ten sposób powinno wyglądać?

#6 kamkaka

kamkaka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 10:19

33 miseiące może trwać maksymalnie umowa  na czas okreslony. 

#7 Guest_Janek

Guest_Janek
  • Goście

Napisano 19 luty 2018 - 17:19

Czy dopuszczalne prawem jest zawarcie drugiej umowy na czas określony (4 lata) w sytuacji kiedy po dwóch miesiącach od zawarcia nowej umowy będą mijały 33 miesiące u tego pracodawcy i ta nowo zawarta umowa z mocy prawa przekształciłaby się w umowę na czas nieokreślony? Chodzi o to czy pracodawca z góry powziętym zamiarem może zawrzeć umowę na 4 lata wiedząc, że po upływie 33 miesięcy i tak będzie musiało być przekształcenie umowy na czas nieokreślony.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych