Skocz do zawartości

Zdjęcie

PIT 11 wysyłka przez e-deklaracje

wróć do serwisu Księgowość 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 ZG.

ZG.

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 19:22

witam

pierwszy raz w tym roku będę wysyłała pit 11 drogą elektroniczną wypełniony w formularzu interaktywnym, jeżeli nie można w tym formularzu wypełnić rubryk związanych z imieniem i nazwiskiem osoby wystawiającej Pit  i bez tych danych zostaje wysłany do urzędu, pit równocześnie trzeba przekazać pracownikowi to trzeba by było ręcznie to pouzupełniać? i czy pracownik dostaje ten pit na którym będzie widniał nr dokumentu nadany przy wysłaniu pit?

proszę o  podpowiedź jak to wogóle ma wyglądać, z góry dziękuje

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13693 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 28 styczeń 2015 - 22:30

Do US PIT podpisujesz zgodnie z zasadą przesyłu elektronicznego,  a dla pracownika trzeba go podpisać i uzupełnić dane osoby sporządzającej lub przystawić pieczątkę.

Numer dokumentu nadany przy wysyłce do US nie ma znaczenia dla pracownika, bo to nie jego problem w jaki sposób płatnik wysyła deklaracje do urzędu.

#3 ZG.

ZG.

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 29 styczeń 2015 - 16:45

Do US PIT podpisujesz zgodnie z zasadą przesyłu elektronicznego,  a dla pracownika trzeba go podpisać i uzupełnić dane osoby sporządzającej lub przystawić pieczątkę.

Numer dokumentu nadany przy wysyłce do US nie ma znaczenia dla pracownika, bo to nie jego problem w jaki sposób płatnik wysyła deklaracje do urzędu.

dziękuję za informacje, ale mam jeszcze jedno pytanie, jeżeli wypełnię ten pit  i będę chciała go wysłać i pobrać UPO, ale z tego co słyszałam, że się czeka na pobranie UPO nawet do kilku godzin, jak go się później pobiera jeżeli zamknę ten pit, to  w co trzeba było by wejść aby sprawdzić czy można już pobrać UPO?

#4 Sobi

Sobi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 893 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 29 styczeń 2015 - 16:53

Miało dać się przez ePUAP ale nic z tego. Pozostają tylko eDeklaracje ;/

#5 Guest_Payroll

Guest_Payroll
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2015 - 17:11

na odbiór UPO czeka się troche ponad 1 godzinę

#6 Tomasz Smolarek

Tomasz Smolarek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 123 postów

Napisano 29 styczeń 2015 - 22:22

dziękuję za informacje, ale mam jeszcze jedno pytanie, jeżeli wypełnię ten pit  i będę chciała go wysłać i pobrać UPO, ale z tego co słyszałam, że się czeka na pobranie UPO nawet do kilku godzin, jak go się później pobiera jeżeli zamknę ten pit, to  w co trzeba było by wejść aby sprawdzić czy można już pobrać UPO?

Zapisz wysłany plik. Na górze dokumentu będziesz mieć jego numer. Potem zawsze można sprawdzić status wysyłki za pomocą formularza UPO: http://www.finanse.m...10/UPO_v6-0.pdf

Biuro Rachunkowe SMOLAREK

http://smolarek.biz.pl

#7 ZG.

ZG.

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 17:35

Zapisz wysłany plik. Na górze dokumentu będziesz mieć jego numer. Potem zawsze można sprawdzić status wysyłki za pomocą formularza UPO: http://www.finanse.m...10/UPO_v6-0.pdf

dzięki wielki :-)

#8 ZG.

ZG.

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 06 luty 2015 - 09:26

witam

wysłałam pierszwy pit 11 przez formularz interaktywny ale po pobraniu UPO nie został naniesiony nr referencyjny na PIT,skopiowac i wkleić też nie da rady czy jest jakaś inna możliwośc bo przepisywać mi się tego nie chce (bo za dużo tych  pitów :-(), a jeżeli będzie podpięte UPO pod ten PIT to to by wystarczyło czy musi być wpisany ten nr referencyjny?

#9 Guest_anka

Guest_anka
  • Goście

Napisano 09 luty 2015 - 12:55

Witam klucz kwalifikowany jest na nazwisko właściciela firmy, ja jestem osobą wyznaczoną za obliczenie podatku i dotąd moje nazwisko widniało na PIT 11. Czy nadal może ono tam widnieć skoro wysyłaś będę przez klucz właściciela (swojego nie mam)?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy