Skocz do zawartości

zapis prawny o wsparciu finansowym

finanse zapis intercyza

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2015 - 14:13

witam, szukam odpowiedzi lub podpowiedzi .. prosze o pomoc:( jestem zaręczona , planuję slub może w przyszłym roku, zarezerwowali smy mieszkanie z narzeczonym , kredyt hipoteczny jest już podpisany, kredyt jest na narzeczonego -/Marcina , ponieważ moja umowa o prace to jakaś kpina i obniżała zdolność finansową, w tym momencie stoimy przed tym, iż za jakiś miesiąć może połtora będzie można remontować i urzadzać mieszkanie, zadatek i wkład wlasny na mieszkanie wpłacił gotówkowo marcin, ja nie posiadam takich finansów,,, w kazdym razie, poprosiłam o pomoc swojego ojca, żeby w formie "posagu" wsparł mnie gotówkowo na wyposażenie domu, problem polega na tym ,że moj ojciec twierdzi,że nie może mi podarować pieniedzy , bo nie jestem w związku małżeńskim i w razie niepowodzenie moje udziały przepadną. kazał mi znalesc rozwiązanie prawne , zapis notarialny lub nie wiem co innego ,żeby zapisać iż wpłaciłam na mieszkanie pieniądze przed ślubem ,w razie jak on to mowi " rozstania" odzyskać swój wkład, jak można to rozwiazac???nie komentuje spraw rodzinnych poniewaz jest to dla mnie ponizej krytyki,,,ale prosze o pomoc

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2015 - 18:55

Brawo dla realnie myślącego tatusia. Sporządzając akt notarialny, musicie w umowie zapisać, kto i ile wnosi do tego mieszkania, zresztą notariusz Wam wszystko wyjaśni. Teraz powszechnie stosuje się taki zapis. Proszę także pamiętać o tym, żeby pieniężną darowiznę od ojca zgłosić w urzędzie skarbowym, wtedy nie zapłaci Pani podatku.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: finanse, zapis, intercyza

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych