Skocz do zawartości

Kiedy frank szwajcarski stanieje?

frank szwajcarski waluta kredyty

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ann

Guest_Ann
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2015 - 12:39

Kiedy frank szwajcarski stanieje? :(((((

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2015 - 13:08

Troche śmieszą mnie pretensje ludzi którzy wzięli kredyt we frankach...jesteście dorośli i byliście świadomi tego, że waluta ta może wzrosnąć... tak samo jak i spaść trzeba było wziąć  w złotówkach a nie mieć pretensje do PAństwa czy banków i chcieć płacić po starych zasadach..To jest absurd... tak samo jakby teraz ktoś zadłużył sie w rublach bo teraz kosztuje grosze ale ludzie...Matko Święta przecież w każdej chwili to może podskoczyć nawet o 300 % i co wtedy?? pretensje i strajki...Dobrze że banki nie strajkują do was jak są stratne smile.png  Nuczka co złotówka to złotówka smile.png

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2015 - 13:38

Kiedy frank szwajcarski stanieje? sad.png((((

Stanieje, jak ustanie przyczyna, z powodu której zdrożał.

#4 Guest_wiktor

Guest_wiktor
  • Goście

Napisano 01 luty 2015 - 21:05

Mój bank obniżył spread, jednak kupując franki przez internet i tak jestem do przodu. Jak ktoś chce kupować franki napiszę co i jak  akudela@wp.pl, musimy sobie pomagać.

#5 pa_ula

pa_ula

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 02 luty 2015 - 11:36

Mój kumpel porwał się na franki, kiedyś kuzyn wziął w dolcach. Oboje znaleźli się w d****. Najgorzej, że w obu przypadkach jest to kredyt hipoteczny. Nie uważacie, że decydując się za tak ważny zakup jak nowe mieszkanie nie warto ryzykować z obcymi walutami i postawić na polskie złotówki?

#6 Guest_tom

Guest_tom
  • Goście

Napisano 04 luty 2015 - 14:45

Nawet jak teraz frank skoczył Ci co brali kredyt we franku - oszczędzili. Jeszcze 6 lat temu, jak mogłem te samą rate płacić 1000 zł (Franki) lun 2000 (złotówki) to chyba wybór był prosty.

#7 coco-71

coco-71

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 02 marzec 2015 - 14:04

Nawet jeżeli stanieje, to w każdej chwili może znów pójść w górę. Nowe mieszkanie to na tyle ważna inwestycja, że ja nie porywałabym się na inne waluty. 

#8 Kred.pl

Kred.pl

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 kwiecień 2015 - 08:27

Ktoś, kto posiada kredyt hipoteczny we frankach czy innych walutach obcych nie powinien nigdy zakładać określonego kursu danej waluty. Tego po prostu NIE DA się przewidzieć. lepiej skupić swoje wysiłki na gromadzeniu oszczędności, które będą swoistą poduszką finansową na okresy, kiedy rata kredytu hipotecznego jest wyższa.

Na pocieszenie frankowiczów dodam, że posiadacze kredytów mieszkaniowych w złotych też nie mogą czuć się w 100 procentach bezpiecznie, ponieważ oprocentowanie ich kredytów składa się między innymi ze stopy bazowej WIBOR, która jest także zmienna. Teraz WIBOR jest rekordowo niski - WIBOR 3M wynosi 1,65%, ale kto przewidzi, ile będzie ny wynosił za 5-10 lat??? A czy jeszcze ktoś pamięta jak w 2000 roku sięgał on 20%? Gdyby taki scenariusz się kiedykolwiek powtórzył, to rata kredytu była by gigantyczna, wystarczy policzyć na jakimkolwiek kalkulatorze kredytowym...

Można oczywiście zakładać, że takie gigantyczne stopy procentowe już więcej nie wrócą, ale zobaczcie jak sytuacja polityczna wpłynęła obecnie na stopy procentowe w Rosji - dopiero co mieli stopy na poziomie 17%!

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: frank szwajcarski, waluta, kredyty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych