Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Czy testament sporządzony odręcznie jest ważny?

testement odręczny prawo spadek

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2015 - 12:16

Czy testament sporządzony odręcznie jest ważny?

#2 Guest_Kinga

Guest_Kinga
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2015 - 12:21

Tak, ale z tego co wiem musi go podpisać notariusz.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2015 - 12:32

nie musi być notarialnie potwierdzony!
Kodeks Cywilny:

Art. 949. § 1. Spadkodawca może sporządzić testament w ten sposób, że napisze go w całości pismem ręcznym, podpisze i opatrzy datą.

§ 2. Jednakże brak daty nie pociąga za sobą nieważności testamentu własnoręcznego, jeżeli nie wywołuje wątpliwości co do zdolności spadkodawcy do sporządzenia testamentu, co do treści testamentu lub co do wzajemnego stosunku kilku testamentów.

Art. 950. Testament może być sporządzony w formie aktu notarialnego.

#4 Guest_Majak

Guest_Majak
  • Goście

Napisano 11 marzec 2015 - 19:00

Tak, musisz udać się do notariusza. Jeśli chcesz, ja mogę polecić Kancelarię Notarialną Romany Gruskoś z Krakowa. Taksa nie jest za wysoka, no i usługi na poziomie

#5 Guest_Janusa

Guest_Janusa
  • Goście

Napisano 11 marzec 2015 - 22:08

Dokładnie, notariusz w takim przypadku jest nieodzowny. Z mojej strony mogę smiało polecić kontakt do: Waldemara Jeziorskiego. Kancelaria mieści się w Zgierzu. Może pomogę...

#6 Guest_Makk

Guest_Makk
  • Goście

Napisano 11 marzec 2015 - 23:34

Tak, dokładnie, najlepiej po prostu jest się wybrać do notariusza. Ja natomiast jeśli mam zarekomendować, to mogę powiedzieć o kancelarii notarialnej Adamiła Czyniewska, Wojciech Czyniewsk z Wrocławia. Sprawdzony adres. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: testement, odręczny, prawo, spadek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych