Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

wynagrodzenie w czasie ciąży

wynagrodzenie ciąża chorobowe zus-z3

wróć do serwisu Księgowość 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 myszkaszyszka

myszkaszyszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 21:37

Cześć mam taki mały problem. Mam zatrudnioną pracownicę od 10.09.2014 r na umowę o pracę wynagrodzenie 1680 zł w roku 2015 również najniższe 1750 zł. 08 stycznia 2015 roku dziewczyna ta przyniosła zwolnienie od lekarza (ciąża) do 20.01 oczywiście jest już następne 21.01-14.02. Jak ja mam jej wyliczyć wynagrosdzenie za pracę i za czas choroby za styczeń. Jakoś to wyliczyłam ale nie wiem czy dobrze (bo mi coś tu nie pasuje) proszę o sprawdzenie.

1750x13,71%=239,93

1750-239,93=1510,07

1510,07/30=50,34

50,34x24 dni=1208,16 - to za czas choroby

teraz za czas przepracowany

1750/30=58,33

58,33x24=1399,92

1750-1399,92=350,08 - wynagrodzenie brutto za czas przepracowany

No i teraz wpisując takie wyliczenia do programu (symfonia) wychodzi mi do wyplaty- 1291,32 zł (i jakoś nie wiem czy to jest dobrze wszystko wyliczone).

I teraz następne sprawy rozumiem że za 9 dni lutego wypłacę jej tylko chorobowe wyliczając jak wyżej (ale już bez wynagrodzenia brutto za czas przepracowany, bo takiego nie będzie)

No i jeszcze mam problem jak wypełnić zus z-3 bo jak wspomniałam jest ona zatrudniona u mnie od 09.10.2014 roku oraz w październiku była na zwolnieniu chorobowym sześcio dniowym.

Wiem że to dość długie pytania ale sama nie dam sobie z tym rady i dlatego bardzo proszę o pomoc.

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14305 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 25 styczeń 2015 - 21:41

zajrzyj w Moje forum :)

#3 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8195 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 25 styczeń 2015 - 21:48

Symfonia nie liczy sama wynagrodzenia chorobowego?Obliczenia są prawidłowe.Do druku Z-3 wpisujesz wynagrodzenie od października do grudnia po 1680 zł,styczeń 1750 zł.ZUS sam naliczy od najniższej krajowej obowiązującej w tym roku.

#4 myszkaszyszka

myszkaszyszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 21:56

Symfonia nie liczy sama wynagrodzenia chorobowego?Obliczenia są prawidłowe.Do druku Z-3 wpisujesz wynagrodzenie od października do grudnia po 1680 zł,styczeń 1750 zł.ZUS sam naliczy od najniższej krajowej obowiązującej w tym roku.

Ja nie widzę funkcji żeby ona (symfonia) wyliczyła chorobowe trzeba wpisać od kiedy do kiedy i jaka kwota więc chyba nie liczy sama liczyłam "na pieszo" ale bardzo dziękuję za odpowiedź.Jeżeli dobrze wyliczyłam to tym bardziej się cieszę. Tylko ta kwota do wypłaty mnie nie pokoi... ale jak jest dobrze to dobrze. Bardzo dziękuje za pomoc.

#5 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8195 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 25 styczeń 2015 - 22:03

Jeżeli do programu kadrowo płacowego wpiszesz do ewidencji nieobecności zwolnienia lekarskie program sam powinien wyliczyć kwoty.Wpisując ręcznie nie wiem,czy prawidłowo zapisze się w kartotekach.

#6 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14305 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 25 styczeń 2015 - 22:03

a mnie inaczej wyszło /napisałam do ciebie - Moje forum/

#7 myszkaszyszka

myszkaszyszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 22:08

a mnie inaczej wyszło /napisałam do ciebie - Moje forum/

no patrzę w twoje forum....iiii? jeszcze za bardzo tu się nie odnajduje nowa jestem przepraszam

#8 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14305 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 25 styczeń 2015 - 22:10

ale napisałaś do mnie na innym forum, tam zajrzyj  :)

#9 myszkaszyszka

myszkaszyszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 22:15

ale napisałaś do mnie na innym forum, tam zajrzyj  smile.png

Już odpisałam przepraszam dopiero załap[ałam

#10 myszkaszyszka

myszkaszyszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 22:26

Jeżeli do programu kadrowo płacowego wpiszesz do ewidencji nieobecności zwolnienia lekarskie program sam powinien wyliczyć kwoty.Wpisując ręcznie nie wiem,czy prawidłowo zapisze się w kartotekach.

Dla mnie program symfonia nie jest najlepszym programem :( przepraszam że tak na forum mówie może nie znam wszystkich funkcji, ale spróbowałam tak jak mi powiedziałaś i wpisałam nieobecność od kiedy do kiedy i niestety nie wyliczył trzeba jeszcze podać kwotę to dopiero wrzuci to w listę płac i przeliczy ile do wypłaty. dziwne ale tak jakoś jest

#11 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8195 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 25 styczeń 2015 - 22:46

Przyznam się szczerze,że w życiu bym się nie podjęła pracy przy użyciu tego programu.W zeszłym roku robiłam wynagrodzenia dla 200 osób przez 2 dni na zlecenie.Nigdy więcej .

#12 myszkaszyszka

myszkaszyszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 22:58

Wiesz jak ja miałam kupić program do księgowania to nie mialam pojęcia jaki.ale słyszałam od paru osób symfonia.i to chyba był największy błąd.nikomu nie polecam

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wynagrodzenie, ciąża, chorobowe, zus-z3

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych