Skocz do zawartości

e-deklaracje PIT-4R

e-deklaracja pit-4r

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2015 - 20:57

Chciałem wysłać przez system e-deklaracje PIT-4R (płatnik niebedący osobą fizyczną)wszystko co potrzeba poinstalowałem. Wchodząc w PIT-4R nie mogę zaznaczyć kwadracika przy płatnik niebedący osobą fizyczną (jest wybielony ale w czerwonej ramce), przez cały czas zaznaczony jest krzyżyk przy osobie fizycznej. Jak wyczyszczę formularz sytuacja jest podobna nie mogę wtedy zaznaczyć ani jednego ani drugiego kwadratu. Jak to zmienić?

#2 kordian

kordian

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 425 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 23 styczeń 2015 - 21:29

Musisz wejść na stronę Ministerstwo Finansów- formularze Pit- wybrać Pit-4R wersja 15 i otworzyć, jak otworzysz to możesz zaznaczyć pole- platnik niebędący osobą fizyczną.

#3 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2015 - 21:43

Musisz wejść na stronę Ministerstwo Finansów- formularze Pit- wybrać Pit-4R wersja 15 i otworzyć, jak otworzysz to możesz zaznaczyć pole- platnik niebędący osobą fizyczną.

W ten sposób jak najbardziej można ale żeby wysłać z poziomu Adobe potrzebny jest podpis kwalifikowany. Natomiast z poziomu e-deklaracji wystarczą podobno dane weryfikacyjne.

#4 kordian

kordian

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 425 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 23 styczeń 2015 - 22:28

W ten sposób jak najbardziej można ale żeby wysłać z poziomu Adobe potrzebny jest podpis kwalifikowany. Natomiast z poziomu e-deklaracji wystarczą podobno dane weryfikacyjne.

dane weryfikacyjne dotyczą tylko osób które są osobami fizycznymi czyli działalność jednoosobowa, natomiast wszystkie spółki, fundacje, stowarzyszenia to nie osoby fizyczne i do wysłania tych deklaracji muszą mieć kwalifikowany podpis elektroniczny .

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2015 - 22:43

dane weryfikacyjne dotyczą tylko osób które są osobami fizycznymi czyli działalność jednoosobowa, natomiast wszystkie spółki, fundacje, stowarzyszenia to nie osoby fizyczne i do wysłania tych deklaracji muszą mieć kwalifikowany podpis elektroniczny .

Czyli program e-deklaracje służy do wysyłania dokumentów osobom fizycznym?

#6 kordian

kordian

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 425 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 23 styczeń 2015 - 23:02

Tak, z tego co mi wiadomo to program e-deklaracje obsługuje i umożliwia tylko wysyłanie deklaracji osobom fizycznym,

podatnikom nie będącymi osobami fizycznymi czyli spółkom, fundacjom itp. można wysyłać bezpośrednio ze strony ministerstwa finansów ale potrzeby jest podpis kwalifikowany, a wcześniej złożony druk UPL w formie papierowej. 

#7 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2015 - 10:10

mam problem z wysłaniiem jakiegokolwiek PITu-4R dla klientów w programie e-deklaracje, wypełniam wszystkie dane po czym wyskakuje mi , że są błędnie wypełnione (mam pewność że są poprawne). Firmy są jednoosobowe.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: e-deklaracja, pit-4r

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy