Skocz do zawartości

Koszt strony internetowej

wróć do serwisu Moja Firma 129 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2015 - 12:43

Witam,

Ile może wynosić koszt stworzenia strony internetowej? Otwieram swój sklep internetowy i interesuje mnie zlecenie komuś takiej strony. Czy mogę to zlecić jednej osobie czy raczej powinienem zatrudnić programistę, grafika itd.?

#2 mkrawczykowski

mkrawczykowski

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 01 luty 2015 - 15:28

Ciężko powiedzieć, ile coś takiego będzie kosztowało nie znając większej ilości szczegółów. Niekoniecznie trzeba do tego zatrudniać całej ekipy, pojedyncza osoba też sobie poradzi. Tym bardziej, jeśli to Twój pierwszy sklep i nie do końca wiadomo co rzeczywiście będzie w nim potrzebne (to wyjdzie w praktyce).

Przykładowe ceny za stronę www wyglądają tak: http://krawczykowski...ony-internetowe Sklep będzie nieco droższy. Jego cena zależna będzie m.in od tego, czy wykonawca (np. ja) będzie miał dodać wszystkie produkty do sklepu, czy zostawi to właścicielowi. Ja kilka razy robiłem tak, że dodawałem tylko kilka produktów do sklepu (na wzór), potem uczyłem Klienta jak to robić i dodawał już sobie sam. W ten sposób miał sklep taniej, nawet o dobre kilkaset złotych (zależne od ilości produktów).

W razie czego - polecam się. Na mojej stronie znajduje się formularz kontaktowy - warto skorzystać, chętnie odpowiem na dodatkowe pytania :)

#3 lugola

lugola

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 10 luty 2015 - 21:30

cena podejrzewam, że zależy od indywidualnych ustaleń, lepiej zlecić firmie, wszystkim się zajmą.. a jaki sklep?

#4 joker

joker

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 11 luty 2015 - 13:24

Też mnie interesuje ile kosztuje, mniej więcej oczywiście zrobienie strony dla apteki internetowej, dla przykładu szata graficzna i ilość podstron tak jak tu:   http://www.doz.pl Nie orientuję się w tym wcale i nie wiem nawet czy to koszt jest jednorazowt czy comiesięczny??Strona miała by być dla apteki internetowej więc wnioskuję, że koszt będzie nieco wyższy niż dla zwykłej strony. Czy ktoś może mi orientacyjne kwoty podać?

#5 Dominik Jedrzejczak

Dominik Jedrzejczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 66 postów

Napisano 11 luty 2015 - 18:26

Jeśli chodzi o taką podstawową stronę internetową. To ja wykonuje je za 600 złotych ale sklep to już dużo więcej roboty i na pewno cena będzie dużo wyższa. Nawet powyżej 3000 złotych, wszystko zależy od skomlikowanych rzeczy. Ludzie niekiedy wymagają takich szczegółów, że w głowie sie nie mieści. Robi się je cały dzień, a potem się dziwią, że cena wysoka. Myślą, że to kliknięcie i jest, a to nie takie łatwe smile.png

Jak stworzyć skuteczną reklamę internetową, dzięki której pozyskasz tysiące klientów i zbudujesz  Dochodową Listę Adresową?!

Darmowy Trening:
http://innowacyjnanaukaebiznesu.pl/darmowy-trening-forum-infor

#6 krzychu87

krzychu87

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 marzec 2015 - 15:08

mi stronę www.sprzedazspolekzoo.pl zrobiła firma empressia i też jest przez nich zarządzana. Strona kosztowała 650 zł ale jest to wersja wizytówkowa, sklep internetowy pewnie będzie dużo drożej kosztował. Na stronie mają formularz do wyceny

#7 AnnaKr

AnnaKr

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 48 postów

Napisano 05 marzec 2015 - 09:00

Na tworzeniu strony internetowej, a tym bardziej sklepu, się nie znam. Jednak mój mąż programuje. I tutaj jest pytanie od niego: a na jakim skrypcie ma to być?

Są i płatne, gdzie za sklep trzeba zapłacić (w sensie osobno skrypt, osobno wygląd), a jest też rozwiązanie bezpłatne jeśli chodzi o skrypt, jeśli dobrze napiszę, nopComerce (?). Mąż wspominał, że to bardzo wygodne narzędzie dostępne bezpłatnie. Płatne są natomiast dodatki do niego, a koszt całości jest zależny od ilości modyfikacji, które należy wprowadzić.

To co mąż mi napisał do krzychu87:

mi stronę www.sprzedazspolekzoo.pl zrobiła firma empressia i też jest przez nich zarządzana. Strona kosztowała 650 zł ale jest to wersja wizytówkowa, sklep internetowy pewnie będzie dużo drożej kosztował. Na stronie mają formularz do wyceny

"Strona zrobiona tragicznie! Jakieś lewie zaznaczone wsparcie dla html5, zero responsywnosci, elementy jezykowe ograniczone do podmiany menu, błędy walidatora, brak captcha, adres email dostępny dla botów, brak przygotowania dla seo, uboga sekcja head.... Ten facet z banneru, nie wyglada przypadkiem znajomo? (http://facetpo40.pl/..._137_page.jpg)? Ciekaw jestem czy zalatwili zgode na publikacje?

Kto robił taka strone? poważnie zapłacił aż 650? Nawet na darmowych szablonach na wordpressie jest w stanie osiągnąć to samo - BEZPŁATNIE! Albo gosciu sie kompletnie nie zna, albo rżnie głupa i robi reklame dla kolegi z tej firmy. Ta strona w takiej cenie to żart i to kiepski."

Ja się tam nie znam, ale akurat do tej opini mam zaufanie....

#8 lugola

lugola

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 10 marzec 2015 - 22:01

jak dla mnie strona taka sobie, zdecydowałabym się zainwestować więcej, żeby się potem niewstydzić przed klientami ;)

#9 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 240 postów

Napisano 27 kwiecień 2015 - 15:01

Nie da się bezpośrednio odpowiedzieć na to pytanie bo koszt może byc naprawdę różny .Wszystko zależy jaka jest to strona .Czy rozbudowany sklep internetowy z bazą produktów czy też może prosta wizytówka.

Generalnie firma stronę musi miec. Obecnie w sieci istnieć trzeba.

Polecam kurs html:

http://strefakursow....on_w_html5.html

Na stronie można samemu nauczyć się jak zrobić podstawową stronę. Tak naprawdę nie ma w tym dużej filozofii i będziecie mogli sporo zaoszczędzić. 

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#10 ambasada

ambasada

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 06 maj 2015 - 19:21

oprócz samej grafiki warto też zadbać o ciekawe treści, tak naprawdę koszty na stronę się nie kończą, bo warto prowadzić blogi firmowe - google bardzo promuje takie strony. Osobiście polecam także zakup aplikacji: http://copyact.com/pl - zwłaszcza osobom, które wydają kasę na unikalne zdjęcia, opisy. NIeuczciwa konkurencja często je kradnie.Ta apka pozwala wychwycić takie rzeczy i zmusić konkurencję do usunięcia, a czasami nawet może być dowodem w sądzie przy dochodzeniu swoich roszczeń. Sama apka w polsce to nowość, jest bardzo przyjazna dla użytkowników.

#11 Marcin555

Marcin555

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 maj 2015 - 09:17

Sklep internetowy to taki specjalny rodzaj strony www. Nie do porównania z "normalną" stroną internetową. Zacząć trzeba od decyzji na temat tego na jakim skrypcie ma być postawiona strona. Są bezpłatne patformy takie jak np. presta shop czy magento. Są płatne, są także rozwiązania, gdzie płaci się abonament miesięczny za korzystanie ze skryptu. To dłuższa historia. Nie ma doskonałych skryptów i rozwiązań. Trzeba znaleźć coś dla siebie. Koszt - pi razy drzwi - od 3 tys. zł do kilkudziesięciu :).

#12 Michał.Spec

Michał.Spec

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 15 maj 2015 - 14:39

Wszystko zależy od naszych oczekiwań. Można mieć prostą stronę za 200 zł lub profesjonalnie wykonaną witrynę za 2 tys. zł. Sklep internetowy to już o wiele większy wydatek. Jeśli chcemy mieć własny indywidualny projekt to jest to wydatek co najmniej 2 tys. zł. Górnej granicy ceny w zasadzie nie ma. Należy również pamiętać, aby do kosztów doliczyć również hosting oraz obsługę techniczną.

afaktury.pl - Intuicyjny program do wystawiania FV online.

#13 StefaEmm

StefaEmm

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaRacibórz

Napisano 15 maj 2015 - 21:56

napisałeś, że chcesz sklep internetowy, jest pełno darmowych skryptów, będziesz musiał tylko zapłacić za hosting i kogoś, kto się zna na uruchomieniu skrytu i przeszkolenie ciebie, mały sklep to do 1,5 tyś zł, jeśli chodzi o grafikę, to wiele sklepów ma gotowe templatki

#14 Dostja

Dostja

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 20 maj 2015 - 03:31

Witam,

Ile może wynosić koszt stworzenia strony internetowej? Otwieram swój sklep internetowy i interesuje mnie zlecenie komuś takiej strony. Czy mogę to zlecić jednej osobie czy raczej powinienem zatrudnić programistę, grafika itd.?

Jak ze wszystkim można przyoszczędzić, albo nie przebierać w środkach. Zazwyczaj sklepy są droższe od typowych stron internetowych, jeżeli się je stawia od podstaw. Jeszcze zależy czy mają też wprowadzać produkty i ile ich jest oraz co z ich opisami. Dochodza jeszcze koszty pozycjonowania. To są koszty od 3000 do 8000.

Polecam medycynę naturalną i medycynę chińską.

Weź zdrowie w swoje ręce, stosuj naturalne suplementy diety.

#15 AnnaKr

AnnaKr

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 48 postów

Napisano 20 maj 2015 - 09:11

Dochodza jeszcze koszty pozycjonowania.

Polecam medycynę naturalną i medycynę chińską.

Widzę, że już zaczynasz pozycjonowanie. Aż tak kiepskie produkty macie, że musicie się w ten sposób reklamować?

Od ostatniego postu trochę zmieniło się. Wcześniej firma posiadała sklep internetowy zrobiony przez polską firmę. Niestety okazało się, że kolejne modyfikacje albo ich przerosły, albo podyktowali cenę z kosmosu. Dodatkowo problemem stał się błąd krytyczny, dzięki któremu osoby nieautoryzowane mogły dostać się do panelu administracyjnego. Szybko zapadła decyzja o zmianie oprogramowania. Stąd nabyłam niewielkiej wiedzy na ten temat. 

Ponieważ na wcześniejszy sklep poszły już pewne środki, nie dysponowaliśmy dużym budżetem. Wybór padł na nopCommerce - darmowy, z wieloma funkcjami, z domyślnym szablonem. Owszem, trzeba było dokupić pewne dodatki, dokupić nowy szablon, ale nie są to już stosunkowo duże kwoty. Dodatkowym plusem jest pełna integracja, nie tylko z programami księgowymi, ale też z allegro, ceneo i innymi. A najważniejsze - sklep ma wsparcie na całym świecie. Istnieje duża grupa, która programuje różne dodatki, można prowadząc sprzedaż zagraniczną udostępnić dowolny procesor płatniczy.

A jako koniec długiego posta, najważniejsze!

Nie dajcie się zwieść firmom. Oferują oprogramowanie, które wspierane jest przez wąską grupę, niejednokrotnie ledwie paru programistów. Jeśli chcecie mieć sklep internetowy, funkcjonalny, z wieloma opcjami, z możliwością pełnej personalizacji, bezpieczny - wybierzcie oprogramowanie wspierane przez dużą grupę. Rozwiązania testowane globalnie dają pewność, że istnieje przynajmniej kilka firm programujących dodatki i nie jesteście skazani tylko na jedną firmę. Ponadto rozwiązania globalne są testowane przez miliony i dużo szybciej reagują na nawet niewielkie błędy. 

#16 Guest_ADAM

Guest_ADAM
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2015 - 08:41

Mój sklep projektowali ludzie z agencji Drużyna A- druzynaa.pl. Ogólnie jestem zadowolony z efektu. Spodziewałem się może trochę innego designu, ale najważniejsze, że są klienci, widzę po wynikach sprzedażowych, że sklep się dobrze przyjął i to jest dla mnie istotne.

#17 orfi

orfi

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 13 lipiec 2015 - 09:33

Nie ma raczej jednego cennika. Nie potrzebujesz zatrudniać każdego z osobna - grafika, programisty. Wystarczy zgłosić się do agencji interaktywnej, np. https://solv.pl, która wszystkie Twoje wymagania bez problemu zrealizuje. Zamiast kontaktować się z kilkoma osobami naraz, a te osoby musiałyby współpracować między sobą - co rodzi ogromne problemy - lepiej zlecić to firmie, która ten obowiązek przejmie na siebie.

#18 moniczka12

moniczka12

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaŁódż

Napisano 13 lipiec 2015 - 09:59

Dokładnie jeśli chodzi o strony internetowe to nie ma sztywnego cennika. Jednak na tą rzecz nie po winna się zbytnio żałować pieniędzy. Strona internetowa, czy sklep internetowy to nasza wizytówka w internecie. Jeśli będzie nie taka jak być powinna to potencjalny klient zrezygnuje z naszych usług nie pytając nawet o ofertę. Średni koszt dobrej jakości strony internetowej przystosowanej do urządzeń mobilnych to 1000 zł i to trzeba liczyć. Ważne jest cena, ponieważ za 200 zł dostaniemy stronę z błędami w kodzie a co za tym idzie może być problem z taką stroną kiedy zlecimy pozycjonowanie. I o tym należy pamiętać i nie zapominać. 

#19 Jathrop

Jathrop

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 21 lipiec 2015 - 18:03

Prowadzę sklep internetowy na oprogramowaniu RedCart i jestem zadowolony z jakości i niskich kosztów usługi. Mam także darmowe wsparcie techniczne. RedCart.pl

Ktoś, kto o innych źle mówi, potępia siebie samego.

#20 konmalki

konmalki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 262 postów

Napisano 24 lipiec 2015 - 11:21

Wszystko zależy od stopnia jej skomplikowania.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych