Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Czapki z logo - odliczenie VAT


wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 katafran

katafran

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 styczeń 2015 - 18:21

Witam,

 

zakupiłam w celach reklamowych czapki z logo firmy (netto 90zł, brutto 110,70), czy mogę odliczyć vat z faktury zakupu tych czapek?

 

Pozdrawiam



#2 Borowska Angelika

Borowska Angelika

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 17 luty 2015 - 21:50

Witam,

Jeżeli czapki służą działalności opodatkowanej wówczas możesz dokonać odliczenia VAT, zgodnie z art. 86 ust. 1 ustawy o VAT:

 

W zakresie, w jakim towary i usługi są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych, podatnikowi, o którym mowa w art. 15, przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, z zastrzeżeniem art. 114, art. 119 ust. 4, art. 120 ust. 17 i 19 oraz art. 124.

 

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Terminy odliczenia VAT od 2014 r.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy