Skocz do zawartości

Rozmowa kwalifikacyjna - kierownik zakładu komunalnego

kierownik jst

wróć do serwisu Sektor Publiczny 15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2015 - 10:59

Witam.

Przymierzam się do rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko: Kierownik Zakładu Komunalnego (w gminie wiejskiej).

Czy mógłby mi ktoś poradzić, jakich pytań można się spodziewać podczas takiej rozmowy?

Może jakieś konkretne pytania z ustaw?

Może wiecie gdzie szukać takiego "kompensium wiedzy" dla kierownika?

Pozdrawiam

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18049 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 styczeń 2015 - 11:14

Aplikując na takie stanowisko, wybacz, nie nas się pytaj, ale wiedzę powinieneś posiadać wystarczającą.

Powinieneś mieć rozeznanie jakie zadania cię czekają, jaka odpowiedzialność na tobie będzie spoczywała, znać statut, podstawy utworzenia jednostki, sposób funkcjonowania, finansowania zadań, kto jest organem nadrzędnym....itd

Wiele można wyczytać z BIP takiej jednostki..........ale jeśli ty pytasz tu, to może nie jesteś gotowy do tego stanowiska?

Ty nas pytasz o pytania z ustawy? Jakiej ustawy? A jaką formę prawną ma Zakład?..........

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2015 - 11:25

Przepraszam, że może tak ogólnikowo zapytałem.

Zadając pytanie, liczyłem na to, iż znajdzie się ktoś, kto ma doświadczenia w tym temacie. Może osoba, która jest kierownikiem i chciałaby się podzielić wiedzą w tym temacie.

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18049 postów

Napisano 21 styczeń 2015 - 11:29

Przeczytaj jeszcze raz uważnie to co napisałam powyżej, przeczytaj ze zrozumieniemwink.png

Już tam masz zawarte pytania, które możesz otrzymać, łącznie z wizją/koncepcją funkcjonowania Zakładu którym być może przyjdzie ci kierować

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2015 - 11:55

Przeczytaj jeszcze raz uważnie to co napisałam powyżej, przeczytaj ze zrozumieniemwink.png

Już tam masz zawarte pytania, które możesz otrzymać, łącznie z wizją/koncepcją funkcjonowania Zakładu którym być może przyjdzie ci kierować

Zrozumiałem, co koleżanka napisała.

Moja odpowiedź była tylko informacją, z jakiego powodu pojawiłem się na forum, że liczyłem na czyjeś doświadczenie (w dosłownym tego słowa znaczeniu) w tym temacie smile.png

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18049 postów

Napisano 21 styczeń 2015 - 12:13

"Nie każdemu psu Burek dali"biggrin.png

Dosłownie i w przenośni, nie w każdym tego typu Zakładzie są jednakowe zasady funkcjonowania, nie każda rozmowa kwalifikacyjna przebiega identycznie, nie zawsze nawet w identycznych jednostkach są takie same wymagania a co za tym idzie pytania

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18049 postów

Napisano 21 styczeń 2015 - 12:14

A jaką formę prawną ma Zakład?..........

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2015 - 12:19

Jest to jednostka budżetowa.

#9 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18049 postów

Napisano 21 styczeń 2015 - 12:25

Zasady finansowania?

Kto jest organem nadzorującym?

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2015 - 12:33

Zasada finansowania - z tego co się orientuję, to utrzymuje się z budżetu gminy. Wszystkie dochody ze sprzedaży np wody, kieruje również na konto gminy.

Nadzoruje wójt.

#11 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18049 postów

Napisano 21 styczeń 2015 - 12:58

Żadne przychody nie są jej przychodami?

Widzisz.....już popełniłeś błąd napisałeś o dochodach, a opłaty są przychodamismile.png

Z tego co napisałeś to środki na wszystkie wydatki są z gminy?.....hmmmm ciekawe, ale nie niemożliwe.

Wejdź na stronę BIP Zakładu przeczytaj Statut, wszystkie dokumenty powołujące jednostkę, zapoznaj się ze strukturą organizacyjną, poczytaj ustawę o samorządzie gminnym......

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2015 - 13:13

Dzięki smile.png

#13 niz

niz

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 30 czerwiec 2015 - 10:37

powodzenia życzę 

#14 paolka

paolka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 19 wrzesień 2018 - 09:43

Polecam wykłady Marcina Mańki dotyczące autoprezentacji, komunikacji, czy wizerunku. Ludziom się wydaje, że bez doświadczenia nic nie osiągną, a guzik prawda! Mając odpowiednią widzę oraz garść pewności siebie można góry przenosić. Wystarczy tylko chcieć i trochę w siebie zainwestować- tego ci nikt nie odbierze, a efekty przyjdą same

#15 Guest_Justyna12

Guest_Justyna12
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2018 - 10:09

Polecam wykłady Marcina Mańki dotyczące autoprezentacji, komunikacji, czy wizerunku. Ludziom się wydaje, że bez doświadczenia nic nie osiągną, a guzik prawda! Mając odpowiednią widzę oraz garść pewności siebie można góry przenosić. Wystarczy tylko chcieć i trochę w siebie zainwestować- tego ci nikt nie odbierze, a efekty przyjdą same

Dokładnie pewność siebie jest podstawą do osiągnięcia celu w życiu bez pewności siebie trudno jest cokolwiek osiągnąć. Marcin Mańka to ten juror z Make Me Over uwielbiam oglądać ten program, zresztą również czytam blog Pana Marcina, który dużo mi naprawdę daje.  

#16 Guest_HankaM

Guest_HankaM
  • Goście

Napisano 08 październik 2018 - 19:44

Blog Pana Marcina też bardzo często odwiedzam. Niestety nie mam możliwości uczestnictwa w szkoleniu, ale dzięki właśnie blogowi mam namiastkę tego co mogłabym się dowiedzieć na szkoleniu. Jeśli naprawdę chcesz zmienić swoją osobowość to blog również może Ci w tym pomóc. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych