Skocz do zawartości

Zmiana pracodawcy a DG

umowa o pracę działalność gospodarcza rozwiązanie umowy składki zus ubezpieczenie zdrowotne

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2015 - 22:24

Hej!

Mam umowę o pracę, prowadzę równolegle działalność gospodarczą.

Ponieważ na umowie o pracę mam wynagrodzenie w wysokości minimalnego wynagrodzenia - z tytułu Działalności gospodarczej opłacam wyłączenie ubezpieczenie zdrowotne.

Z obecnym pracodawcą - rozwiązuję umowę z końcem lutego. Z nowym podpisuję od początku marca. Jednak - 1 marca to niedziela, więc umowa będzie podpisana zapewne od 2 marca.

Jak to się ma do mojej DG? Czy wskutek braku zatrudnienia w dniu 1 marca powinienem za marzec opłacić pełne ubezpieczenia społeczne? Czy też istotne jest jedynie to że za miesiąc marzec będę mieć wypłacone wynagrodzenie w wysokości przekraczającej minimalne wynagrodzenie?

#2 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 21 styczeń 2015 - 00:32

Ważna jest kowta podstawy skłądek społecznych ( nie niższa niż najniższa krajowa),a nie ilość dni przepracpwanych.Ponadto nie ma żadnych przeszków prawnych,aby umowę zawrzeć od 1 marca,pomimo,że jest to niedziela.Umowa np.podpisana 27 lutego zawarta od 1 marca.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: umowa o pracę, działalność gospodarcza, rozwiązanie umowy, składki zus, ubezpieczenie zdrowotne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych