Skocz do zawartości

Zdjęcie

wypowiedzenie - którą umowę oznaczyć?

wypowiedzenie zwolnienie rozwiązanie umowy praca

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 linda

linda

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 styczeń 2015 - 18:56

Dzień dobry, proszę o podpowiedź w napisaniu rozwiązania umowy za wypowiedzeniem. Sprawa wygląda następująco - w ubiegłym roku zawarłam umowę o pracę na czas określony, dokładnie od 7 kwietnia do 31 grudnia 2014. Dniem zawarcia umowy był 7 kwietnia 2014. Już w grudniu, jeszcze przed świętami pracodawca powiedział mi, że zgłasza w księgowości przedłużenie umowy i że otrzymuję na czas nieokreślony. Jeszcze nie podpisaliśmy żadnego pisma, ale na początku stycznia pytałam w księgowości i potwierdzili, że zostaję na czas nieokreślony i wszystko jest zgłoszone. W minioną środę dostałam propozycję nowej pracy, którą zamierzam przyjąć, ponieważ nowa firma gwarantuje lepsze wynagrodzenie i niezwykle bogaty pakiet socjalny. W przyszłym tygodniu składam rozwiązanie umowy o pracę z zachowaniem miesięcznego wypowiedzenia. I tu pojawia się moje pytanie - jak określam w wypowiedzeniu umowę, to jak mam napisać? Że rozwiązuję umowę zawartą 7 kwietnia 2014 ? Czy że rozwiązuję umowę zawartą 2 stycznia 2015 ? (chociaż jeszcze jej do ręki nie dostałam, ale ona jest, bo wynika z mocy prawa).

#2 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 18 styczeń 2015 - 19:34

Na pewno rozwiązujesz umowę,która trwa aktualnie. Poprzednia umowa  była zawarta na czas określony i się zakończyła 31 grudnia.Poproś juro o tą umowę,będziesz znała jej treść i datę zawarcia.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wypowiedzenie, zwolnienie, rozwiązanie umowy, praca

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych