Skocz do zawartości

Dowód zakupu przy ryczałcie

podatki ryczałt dowód zakupu Urząd Skarbowy

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_gość606

Guest_gość606
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2015 - 13:45

Witam,

proszę o poradę.

Zakładam DG i zamierzam sprzedawać kosmetyki na Allegro. Jako formę opodatkowania wybieram ryczałt ewidencjonowany wg stawki 3%.

Część sprzedawanych produktów będę zamawiać z hurtowni, na co otrzymam fakturę i tu wszystko jest ok. Problem polega jednak na tym, że około połowę towaru chcę kupować na rynku u handlarzy, którzy produkty te sprzedają w moim miasteczku taniej niż hurtownie (!).

Handlarze ze straganów nie wystawią mi paragonu, rachunku, a tym bardziej faktury. Z niektórymi mogę dogadać się odnośnie spisania umowy sprzedaży, ale część z nich nie zgodzi się nawet na to. I tu pojawia się moje pytanie - czy mogę taki towar wprowadzić do sprzedaży tylko na podstawie "opisu otrzymanego towaru", w którym zamieszczę datę i miejsce zakupu, rodzaj zakupionego towaru, jego ilość i cenę i potwierdzę taki dokument swoim podpisem i pieczątką? Czy w przypadku kontroli US dowody takie będą uznane za prawidłowe? A jeżeli dokument taki nie jest dowodem zakupu dla US, to czy jeżeli przychód będę ewidencjonować w sposób uczciwy i prawidłowy, mogę otrzymać karę finansową za sam brak dowodów zakupu? Z góry dziękuję za pomoc.

#2 Guest_Jack

Guest_Jack
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2015 - 19:20

Handlarz ze straganu powinien mieć zarejestrowaną działalność ( nie dotyczy rolników ) i ma obowiązek wystawienia dokumentu potwierdzającego sprzedaż ze swoimi danymi. Jeżeli sprzedajacy nie ma zarejestrowanej dzialalności powinien dokonać sprzedaży na podstawie umowy kupna- sprzedaży. Należy przy tym uważać na 2% podatku PCC przy dziennych tranzakcjach ponad 1000 PLN.

#3 Guest_gość606

Guest_gość606
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2015 - 21:27

Należy przy tym uważać na 2% podatku PCC przy dziennych tranzakcjach ponad 1000 PLN.

Możesz to rozwinąć? Chodzi o to, że po przekroczeniu 1000 zł za zakupy w 1 dniu od osoby fizycznej mam obowiązek zapłacić jeszcze jakiś podatek?

#4 Guest_marzena

Guest_marzena
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2015 - 23:30

Dokładnie tak jak myślisz -od jednej osoby zakup powyzej 1000pln skutkuje 2 procentowym dodatkowym podatkiem.

#5 Guest_Jack

Guest_Jack
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2015 - 00:51

Należy przy tym w ciągu 2 tygodni złozyć do Urzędu Skarbowego deklarację PCC-3 i zapłacić ten podatek.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: podatki, ryczałt, dowód zakupu, Urząd Skarbowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy