Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto zgłasza studenta do ubezpieczenia zdrowotnego?

wróć do serwisu Kadry 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515594 postów

Napisano 18 styczeń 2015 - 00:49

Student zgłaszany jest do ubezpieczenia społecznego co do zasady przez swoją uczelnie. Jednak nie zawsze tylko uczelnia zgłasza studenta do ubezpieczenia zdrowotnego.

Powrót do artykułu: Kto zgłasza studenta do ubezpieczenia zdrowotnego?

#2 Guest_Aseti

Guest_Aseti
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2015 - 00:49

Student, z tego co mi wiadomo, do 26 roku życia jest ubezpieczony z polisy rodziców. Ja póki co mam 22 lata, jestem ubezpieczona właśnie dzięki rodzicom, ale jako, że za kilka dni jadę na narty, dodatkowo wykupiłam sobie ubezpieczenie w ISIC. Taka karta dla studenta jest świetna, a poza ubezpieczeniem, mam też zniżki w wielu miejscach :)

#3 Guest_aaaaaa

Guest_aaaaaa
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2015 - 09:19

A co w sytuacji gdy przez pewien okres ubezpieczal nas urzad pracy. Po wyrejestrowaniu automatycznie znow przejmuje nas uczelnia czy trzeba to zglosic ?

#4 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2015 - 09:27

Obowiązek ubezpieczenia zdrowotnego studenta kształcącego się w systemie dziennym lub zaocznym nałożony jest na:

1. rodziców studenta do 26 roku życia - jeśli jest na ich wyłącznym utrzymaniu;
  2. uczelni - na wniosek studenta - do 26 roku życia, jeżeli nie jest na utrzymaniu rodziców lub ukończyli 26 lat

#5 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4314 postów

Napisano 24 czerwiec 2015 - 10:01

A co w sytuacji gdy przez pewien okres ubezpieczal nas urzad pracy. Po wyrejestrowaniu automatycznie znow przejmuje nas uczelnia czy trzeba to zglosic ?

Tu nie ma nic z automatu.

Z automatu możesz tylko zpłacić za leczenie jak nie będziesz ubezpieczony.

Po wyrejestowaniu z UP, rodzic musi zgłosić cię do ubezpieczenia u swojego pracodawcy- o ile jesteś jeszcze do tego uprawniony.

#6 Guest_Krzysztof91

Guest_Krzysztof91
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2016 - 12:02

Poszukiwałem ostatnio dla siebie ubezpieczenia. Jestem studentem, a ubezpieczenie z uczelni było bardzo średnie i nieco drogie.. Znalazłem ciekawą ofertę na stronie mojeu.pl/ubezpieczenia-student - na pytania odpowiedzieli, sprawa szybko załatwione i nie było najmniejszego problemu w formalnościach ;) Polecam

#7 Guest_A-nx

Guest_A-nx
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2017 - 08:52

Co jeżeli rodzic studenta (lat 21), oprócz niechęci do alimentów, dodatkowo wykreślił swoje dziecko ze swojego ubezpieczenia? Uczelnia nie chce zgłosić studenta, bo prawnie powinien zgłosić je rodzic, a nie ma podanych żadnych alternatywnych metod zgłoszenia...

#8 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2017 - 20:07

Mam następujący przypadek: 1. Podczas edukacji aż do czasu ukończenia średniej szkoły ubezpieczenie zdrowotne miałem od rodziców. 2. Po średniej szkole zacząłem pracować na Umowę o Prace, będąc studentem zaocznym. 3. Moja forma zatrudnienia zmienia się na Umowa Zlecenie.Czy ubezpieczenie zdrowotne które miałem dawniej u rodziców z automatu dostane z powrotem? Czy rodzic musi to zgłaszać ponownie u swojego pracodawcy ?

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2017 - 20:15

Mam następujący przypadek: 1. Podczas edukacji aż do czasu ukończenia średniej szkoły ubezpieczenie zdrowotne miałem od rodziców. 2. Po średniej szkole zacząłem pracować na Umowę o Prace, będąc studentem zaocznym. 3. Moja forma zatrudnienia zmienia się na Umowa Zlecenie.Czy ubezpieczenie zdrowotne które miałem dawniej u rodziców z automatu dostane z powrotem? Czy rodzic musi to zgłaszać ponownie u swojego pracodawcy ?

Rodzic musi ponownie zgłosić u swojego pracodawcy.

#10 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 19 październik 2017 - 14:02

Mam 22 lata, jestem studentką, do tej pory ubezpieczała mnie mama. Wyszłam za mąż, mój mąż pracuje za granicą, kto powinien mnie ubezpieczać ? 

#11 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6978 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 20 październik 2017 - 17:09

Uczelnia lub rodzice

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych