Skocz do zawartości

Zdjęcie

Który kurier jest najtańszy?

kurier najtańszy kurier

wróć do serwisu Moja Firma 107 odpowiedzi w tym temacie

#1 danie.rze

danie.rze

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 16 styczeń 2015 - 13:38

Jak szybko sprawdzić, który kurier jest najtańszy? Wchodziłem na różne stronki porównujące oferty kurierów, ale każda pokazuje mi inne wyniki i już zgłupiałem od tego mellow.png

Orientujecie się gdzie wyślę około 5 kg paczkę najtaniej?

#2 Guest_OrlickiMariusz

Guest_OrlickiMariusz
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2015 - 16:49

te porównywarki to nie są za wiele warte, bo niestety w większości są opłacane przez poszczególne firmy – stąd różne wyniki. Dlatego raczej nie szedłbym tą drogą. Może lepiej rozejrzyj się wśród brokerów? Jakość wysyłki nie ulega zmianie, bo jesteś obsługiwany przez największe firmy przewozowe. Za to cena o wiele mniejsza, bo brokerzy wysyłają mnóstwo paczek dziennie i dzięki temu mają niższe stawki u kurierów.

#3 anetka

anetka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 18 styczeń 2015 - 09:14

jeśli szukasz najtańszych rozwiązań to też polecam Ci brokerów. Ja generalnie sprawdziłam już wiele opcji wysyłek i z tego co się orientuję najtaniej mają wysylajtaniej.pl i kurierzy. Możesz sobie porównać cennik, ale już bezpośrednio u nich na stronkach a nie przez jakieś porównywarki.  

#4 danie.rze

danie.rze

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 20 styczeń 2015 - 15:14

Sprawdziłem w cenniku http://www.wysylajta...p=__reset#zamow i wyszło mi, że za swoją paczkę zapłaciłbym 15,99 zł. Fakt, że jest rozmiarowo niewielka, ale za to trochę waży. Jak na przesyłkę kurierską to chyba faktycznie niewiele?  

#5 wolna1

wolna1

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 21 styczeń 2015 - 13:30

Sprawdziłem w cenniku http://www.wysylajta...p=__reset#zamow i wyszło mi, że za swoją paczkę zapłaciłbym 15,99 zł. Fakt, że jest rozmiarowo niewielka, ale za to trochę waży. Jak na przesyłkę kurierską to chyba faktycznie niewiele?  

Ja z nimi współpracuję już jakoś ponad rok. Najpierw wybrałam ich ze względu na niskie ceny przesyłek, a potem okazało się, że się dobrze sprawdzają więc zostałam przy nich na stałe. Przez cały ten czas właściwie nie było żadnej wpadki.  

#6 Guest_kamyk

Guest_kamyk
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2015 - 18:38

Taką paczke warto wystawić na stronie  clicktrans - tam zawsze najtaniej sobie liczą bo to giełda transportowa 

wieksze paczki  czyś innego co kurierzy juz nie wezmą tez tam

#7 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 03 luty 2015 - 15:18

Czasami warto patrzeć nie tylko na cenę, ale i jakość usług. To równie ważne.

#8 Andrzej Lazarowicz

Andrzej Lazarowicz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 43 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 luty 2015 - 18:27

Tak z punktu widzenia klienta, tani kurier kojarzy mi się z takim który staje pod drzwiami i wydzwania - Witam, przywiozłem Panu towar! Gdy jestem poza domem i prosiłem o wczesniejszy kontakt telefoniczny. Taki kurier z pewnością odstraszy część klientów. Tak więc osobiście doradzałbym zawrzeć umowę z kilkoma firmami kurierskimi. Z tymi tańszymi i tymi droższymi gwarrantującymi lepszą obsługę.

#9 anetka

anetka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 24 luty 2015 - 13:33

Tak z punktu widzenia klienta, tani kurier kojarzy mi się z takim który staje pod drzwiami i wydzwania - Witam, przywiozłem Panu towar! Gdy jestem poza domem i prosiłem o wczesniejszy kontakt telefoniczny. Taki kurier z pewnością odstraszy część klientów. Tak więc osobiście doradzałbym zawrzeć umowę z kilkoma firmami kurierskimi. Z tymi tańszymi i tymi droższymi gwarrantującymi lepszą obsługę.

Hm, ale co masz na myśli pisząc tani kurier? Bo z Twojej wypowiedzi można zrozumieć, że tani=gorszy. 

A ja mam zupełnie inne doświadczenia. 

Korzystam z K-ex i z Ups (nie uważam, żeby były to słabe firmy kurierskie, które nie dbają o jakość), ale płacę mniej, bo wysyłam za pośrednictwem Wysyłaj Taniej - pośrednika.

Więc w moim przypadku Twoja teoria, że taniej ale za to gorzej zupełnie się nie sprawdza ;) 

#10 Guest_Janyk

Guest_Janyk
  • Goście

Napisano 26 luty 2015 - 15:34

Przy wysyłkach używam takiej strony jak Centrum Kurierskie. To fajna platforma, z której można wysyłać paczki. Wszystko załatwia się w jednym miejscu. Nie ma problemów. Kurier jest pod drzwiami, płatność robię przez internet. Szczególnie się sprawdza, jak dużo wysyłamy, można wtedy nawet negocjować ceny.

#11 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 871 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 marzec 2015 - 23:20

Z firm kurierskich działających międzynarodowo korzystanie wygląda oferta firmy WorldPack. Z ofertą można zapoznać się na stronie http://www.worldpack.pl/

#12 Anettta

Anettta

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 maj 2015 - 15:22

Witam, odnośnie taniego kuriera... według mnie trzeba wybrać dobrego brokera bo jak wiadomo same firmy kurierskie są drogie. Mam doświadczenia z różnymi brokerami. Dla mnie ważne jest żeby był dobry kontakt i pewność że jeżeli moja przesyłka np. zostanie uszkodzona sprawa zostanie od razu załatwiona. Są brokerzy z którymi w ogóle nie można sie skontaktować, mają dobre ceny (tanie) ale są to firmy widmo z którymi nic nie można załatwić nie odbieraja telefonu ani nie odpisują. W tej chwili współpracuje w serwisem www.netkurier-24.pl mają dobre ceny na przesyłki zagraniczne zwłaszcza jeśli chodzi o UPS o dziwo mają tańszą ofertę niż DPD a jak wiadomo UPS jest firmą rewelacyjną a przynajmniej ja tak uważam. W netkurierze-24 podoba mi się to że nawet jak nie odbiorą tel jak dzwonie zawsze oddzwaniają co na prawdę jest nieprawdopodobne, widać że zależy im na każdym kliencie. System też jest łatwy w obsłudze. A co do stwierdzenia tani kurier... tanio nie zawsze idzie w parze z jakościa wykonywanych. Wielu brokerów wpisuje ceny netto , nie jest wliczona opłata paliwowa itp. Proszę zwróćcie na to uwagę. Polecam również serwis www.panpaczka.pl mają K-exa ale załatwiają nr do kurierów, ale w tej chwili faworytem dla mnie jest www.netkurier-24.pl POLECAM

#13 Juliusz254Euski

Juliusz254Euski

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 25 maj 2015 - 07:06

najtaniej wyjdzie, jak podpiszesz z kimś stałą umowę, ja płacę 12 zł za każdą przesyłkę do 5 kg i to z przyjazdem do domu,

#14 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 23 lipiec 2015 - 21:46

Jeśli chodzi o usługi transportowe dla biznesu to polecam zajrzeć tutaj https://www.pekaes.pl . Firma PEKAES oferuje bowiem naprawdę świetne rozwiązania. Świadczy usługi przewozu nie tylko drogą lądową, ale również morską i lotniczą.

#15 Guest_adam321

Guest_adam321
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2015 - 08:37

Polecam Ci sendthis.pl . Korzystają oni z usług doświadczonych i rzetelnych firm kurierskich, dzięki czemu otrzymujesz gwarancje, że Twoja paczka dotrze do określonego celu w szybkim czasie. Poza tym oferują moim zdaniem bardzo rozsądne ceny.

#16 Guest_Marcin M.

Guest_Marcin M.
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2015 - 10:51

Jak szybko sprawdzić, który kurier jest najtańszy? Wchodziłem na różne stronki porównujące oferty kurierów, ale każda pokazuje mi inne wyniki i już zgłupiałem od tego mellow.png

Orientujecie się gdzie wyślę około 5 kg paczkę najtaniej?

Myślę, że najlepiej sprawdzić na stronie www.kuriernet.pl . Ja korzystam z ich usług od dawna. Może w niektórych przypadkach nie są najtansi, ale za to mam wysoką jakość obsługi

#17 moniczka12

moniczka12

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaŁódż

Napisano 03 sierpień 2015 - 15:41

Najtańszy jest InPost, ale za jakość ich usług szkoda fatygi. A reszta firm ma podobne stawki. Większość podpisuje umowy na deklaracje paczek miesięcznie, czym więcej tym tańsza paczka. Wyślij zapytania do firm i zobacz co Ci zaproponują. 

#18 winka

winka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 03 sierpień 2015 - 17:25

Kurcze na współpracę z InPostem czekam już ponad 3 miesiące. Także im to raczej podziękuje na tę chwilę.

#19 fotoruminski

fotoruminski

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 sierpień 2015 - 09:41

Na furgonetka.pl można porównać sobie wielu kurierów. Mają bardzo przaystępne ceny.

#20 malwinas

malwinas

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 03 wrzesień 2015 - 18:45

Wg mnie najlepszą firmą kurierską jest DHL - http://dhlparcel.pl/content/dhl_parcel_poland/pl/private-customers/domestic-parcels/domestic-price-list.html Ceny bardzo atrakcyjne. Najczęściej już na drugi dzień przesyłka jest u odbiorcy a to bardzo ważne a nie dla wszystkich firm kurierskich takie oczywiste. Mąż prowadzi sklep internetowym więc bardzo często korzysta z usług różnych firm kurierskich i to jako nadawca paczek jak i odbiorca. DHL ma najbardziej profesjonalne podejście do klienta i ma liczne promocje 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kurier, najtańszy kurier

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych