Skocz do zawartości

Zdjęcie
wróć do serwisu Moja Firma 17 odpowiedzi w tym temacie

#1 krawczs

krawczs

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 16 styczeń 2015 - 10:55

Witam serdecznie

Post piszę w celu naświetlenia przepisów o ochronie danych osobowych które  obowiązują każdego człowieka. Zgodnie z tą ustawą każdy kto przetwarza dane osobowe (za przetwarzanie uważa się również przechowywanie) jest zobowiązany do dostosowania swojej infrastruktury informatycznej jak również organizacji pracy do wymogów ustawy, a co za tym idzie posiadać odpowiednie zabezpieczenia oraz wymaganą dokumentację. Więcej na temat ustawy można przeczytać na http://www.giodo.info.pl

Warto również wspomnieć o nowelizacji ustawy która między innymi nakłada większe obowiązki na ABI oraz zwiększa możliwości kontrolne GIODO.

Pamiętajmy zwolnienie z rejestracji zbiorów (a w myśl znowelizowanej ustawy mało kto będzie musiał je rejestrować) nie zwalnia z posiadania zabezpieczeń i dokumentacji.

#2 Guest_naew3

Guest_naew3
  • Goście

Napisano 04 luty 2015 - 13:38

Z tego co wiem to GIODO potrafi teraz kontrole robić w firmach i sprawdzać kto ma dokumentację, a kto nie i kary się sypią. U mnie to zamawiałem te dokumenty ze strony rbdo.com.pl. Można kupić cały pakiet. Są zestawy dla jednoosobówek, dla spółek, jakiś placówek medycznych, instytucji, także wszechstronna oferta.

#3 Steffi

Steffi

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 08 marzec 2015 - 01:26

Po 25 grudnia 2014 zaostrzone zostały przepisy. Wysokość kary za wysyłanie niezamówionych przesyłek może wynieść nawet 3% przychodu firmy. Co ważne, nałożenie kary za spam może być rezultatem nie tylko postępowania prywatnoskargowego (a więc postępowania prowadzonego na wniosek pokrzywdzonego) ale także postępowania, które może zostać wszczęte z urzędu!

Tu jest dobry tekst wyjasniający zmiany: http://freshmail.pl/...5-grudnia-2014/

#4 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2064 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 09:03

Odsyłam tutaj - http://www.servuscomp.com.pl/ Firmy z założenia powinny dbać o bezpieczeństwo danych, a niestety nie wszędzie to tak wygląda. Trudno określić, czy dopasowanie przepisów faktycznie w tym pomoże, ale raczej powinno to przynieść jakieś zmiany - poczekamy.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#5 Guest_narrio

Guest_narrio
  • Goście

Napisano 29 październik 2015 - 15:08

Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że najprostszym sposobem jest rejestracja zbiorów i wdrożenie dokumentów np. takich: rbdo.com.pl/sklep/produkt/dokumentacja-przetwarzania-danych-osobowych . Szybko, łatwo, zrozumiale i przyjemnie.

#6 Guest_nbgg

Guest_nbgg
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2015 - 13:17

Zawsze możesz zajrzeć na rbdo.com.pl/ , zakupić dokumentacje przetwarzania danych i mieć wszystko z głowy, Ja tak zrobiłem i teraz wiem wszystko co powinienem wiedzieć jako przedsiębiorca. Polecam wszystkim.

#7 Guest_ccx

Guest_ccx
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2015 - 09:42

Obowiązek prowadzenia dokumentacji przetwarzania danych osobowych spoczywa na każdym przedsiębiorstwie które przetwarza dane. Taka dokumentację można tworzyć samodzielnie, lub kupić gotową np. rbdo.com.pl/sklep/produkt/dokumentacja-przetwarzania-danych-osobowych

#8 GFP

GFP

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 14 grudzień 2015 - 10:37

Polecam zaufać specjalistom w przygotowaniu tego całego procesu.... 

Szukasz odpowiedniej kancelarii prawnej we Wrocławiu? Polecam http://gfplegal.pl

#9 Guest_Mirek77

Guest_Mirek77
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2016 - 12:56

Dodatkowo aby dane Twoich klientów nie wyciekły, możesz je zabezpieczyć. Ja korzystam z oprogramowania firmy sprint.pl. Sprawdź sobie dokładnie jak to wygląda.

#10 Guest_MichalSos78

Guest_MichalSos78
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2016 - 15:38

Dodatkowo aby dane Twoich klientów nie wyciekły, możesz je zabezpieczyć. Ja korzystam z oprogramowania firmy sprint.pl. Sprawdź sobie dokładnie jak to wygląda.

#11 carlosss

carlosss

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 44 postów

Napisano 25 marzec 2016 - 11:36

a z kościołem nawet giodo nie powalczy...

#12 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 10 listopad 2017 - 22:56

W 2018 w maju przepisy sie zmieniaja i teraz serio beda kary. koniec raju dla spamerow i wszystkich,ktorzy nie przestrzegaja ustawy.wkraczamy do Europy. firmy masowo szukaja osob znajacych sie na ochroniee danych,bo boja sie kar 10% przychodu ,anie jak do tej pory jakies 200tysiecy. korporacji PiS nie cierpi-zwlaszcza zagranicznych,wiec posypia sie kary.oby to nie dotknelo polskich przedsiebiorcow.

#13 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 11 listopad 2017 - 16:11

przeczytalismy oferty kilku firm zajmujacych sie ochrona danych osobowych i okazalo sie, ze w Polsce działają może 2-3 rzetelne firmy zajmujące się od wielu lat ochrona danych osobowych. my wybraliśmy RBO i jesteśmy zadowoloeni

#14 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 11 listopad 2017 - 17:24

W 2018 w maju przepisy sie zmieniaja i teraz serio beda kary. koniec raju dla spamerow i wszystkich,ktorzy nie przestrzegaja ustawy.wkraczamy do Europy. firmy masowo szukaja osob znajacych sie na ochroniee danych,bo boja sie kar 10% przychodu ,anie jak do tej pory jakies 200tysiecy. korporacji PiS nie cierpi-zwlaszcza zagranicznych,wiec posypia sie kary.oby to nie dotknelo polskich przedsiebiorcow.

#15 moniczka12

moniczka12

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaŁódż

Napisano 17 listopad 2017 - 15:51

Zdecydowanie lepiej jest przeszkolić własnych pracowników, wiem że http://www.mostwanted.pl/ obecnie przeprowadza szkolenia i warsztaty właśnie w tym zakresie. A przepisy faktycznie będą bardzo restrykcyjne, więc zdecydowanie lepiej się do nich dobrze przygotować.

#16 paulanka

paulanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 21 listopad 2017 - 11:47

I bardzo dobrze, w końcu nasze dane osobowe będą lepiej chronione i skończą się "głuche" telefony z automatu, masa niepotrzebnych maili..

#17 Nedelman

Nedelman

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaRadków

Napisano 04 styczeń 2018 - 19:25

Macie jakieś ciekawe artykuły na temat RODO?

#18 kiRonaldWIec

kiRonaldWIec

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 17 wrzesień 2018 - 17:54

uważam iż rodo nie jest taką złą ustawą co zupełnie co innego sądzę o akta 2 trochę powinni jednak tą ustawę przemyśleć .

4p

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: giodo, ustawa o ochronie danych, firma, sklep internetowy, biuro rachunkowe, bezpieczeństwo danych, spułdzielnia mieszkaniowa, rejestracja w GIODO, abi, administrator danych

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych