Skocz do zawartości

Zdjęcie

Erasmus plus

erasmus plus

wróć do serwisu Księgowość 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Iza BP

Iza BP

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 16 styczeń 2015 - 09:41

proszę o kontakt , jeśli ktoś ma to szczęście i będzie księgował erasmus plus,

na razie same niewiadome, umowę mamy w j. niemieckim, jesteśmy współbeneficjentem , a beneficjemtem jest jakis niemecki instytut, już chcą nam przekazać część środków a ja nie mogę, nie mam żadnych danych żeby skonstruować plan budżetowy, ani harmonogramu, ani opisu działań, a nawet nie wiadomo jaki budżet na 2015, bo jest podany w całości na 3 lata,

na początek to poproszę o wskazówki w jakiej walucie lepiej załozyć rachunek bankowy w EUR czy w PLN, generalnie mamy przyznaną kwotę w EUR, ale przecież nasze plany muszą być w złotówkach  no i wydatki będą tu w Polsce...,

na razie jestem przerażona... a całe to zmieszanie dla dosłownie kilku uczniów!!!

#2 Guest_Zofia

Guest_Zofia
  • Goście

Napisano 04 marzec 2015 - 14:31

Witam!

Potrzebne są dwa rachunki: walutowy i w złotówkach, bo wydatki będą też w PLN.

Szukam też odpowiedzi na wiele nurtujących mnie pytań w związku z rozliczaniem Erasmusa, wiec może byśmy coś skonsultowały???

#3 I_BP

I_BP

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 122 postów

Napisano 04 marzec 2015 - 15:02

załozylismy tylko rachunek w PLN, pierwszą transzę EUR przeliczył nam bank po bardzo słabym kursie , no nic, ale wydatków w EUR jest niewiele, kolejny wyjazd to Varna, więc koszty będa w tamtejszej walucie  ( lewy) przeliczajac EUR na lewy tez sporo tracilibysmy na kursie walutowym,

na razie rozliczam jwyjazd do Niemiec, mniej wiecej już wiem o co chodzi...

#4 Guest_zuza

Guest_zuza
  • Goście

Napisano 06 marzec 2015 - 09:58

może ktoś w roku ubiegłym miał już wyjazdy z Erasmusa plus i rozliczał koszty wyjazdu częściowo w Euro a częściowo w  PLN...

Co z różnicami kursowymi do bilansu ?

#5 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2015 - 22:14

załozylismy tylko rachunek w PLN, pierwszą transzę EUR przeliczył nam bank po bardzo słabym kursie , no nic, ale wydatków w EUR jest niewiele, kolejny wyjazd to Varna, więc koszty będa w tamtejszej walucie  ( lewy) przeliczajac EUR na lewy tez sporo tracilibysmy na kursie walutowym,

na razie rozliczam jwyjazd do Niemiec, mniej wiecej już wiem o co chodzi...

Czy można prosić o kontakt, potrzebuje pomocy nie księgowaliśmy takich środków?

AgnieszkaK

#6 I_BP

I_BP

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 122 postów

Napisano 02 październik 2015 - 11:18

nie czuję się zbyt pewna żeby coś doradzać w temacie Erasmusa, miałam na razie tak: wyjazd koordynatora na spotkanie do Niemiec, - rozliczalismy jak delegację ( część krajowa plus cześć zagraniczna), wyjazd uczniów z opiekunami do Niemiec - potraktowałam to tak - koszty przejazdu i ubezpieczenia podróżnego do par. 4301, i wypłata ryczałtów na pobyt też dałam do 4301, nie jestem przekonana o słuszności tych zapisów, kontaktowałam sie też ze szkołą która tak podradziła,jesteśmy tylko partnerem projektu z Niemiec, więc to mogą być inne rozwiązania niż jeśli jest się bezpośrednim beneficjentem, genaralnie do naszego " głównego" beneficjenta uniwersytetu z Niemiec - przez rok czasu nie wysyłaliśmy żadnych sprawozdań, żadnych zestawień nic, informuję tylko czasem na maila że mam takie i takie rachunki dotyczące wyjazdów - bo dla mnie to sytuacja nadzwyczajna że tak bez żadnch kontroli, a oni odpisują że wszystko ok,

#7 Guest_GOŚĆ

Guest_GOŚĆ
  • Goście

Napisano 05 październik 2015 - 11:29

ja mam założony rachunek w EUR i czy na koniec każdego kwartału muszę wyceniać środki pieniężne po średnik kursie NBP z ostatniego dnia ? jak je zaksięgować 240/130 czy na konto 751 ?

#8 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 30 październik 2015 - 13:10

Szanowni formumowicze, ile może otrzymać księgowa zajmująca się projektem Erasmus+ KA2?

#9 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12255 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 31 październik 2015 - 18:03

Ola,czy ty wogóle przemyślałaś pytanie❓ kobieto jak można na to odpowiedzieć?
Jeśli jesteś księgową to powinnaś wiedzieć, że na tak postawione pytanie nikt nie będzie spekulował z odpowiedzią.

#10 Guest_kolejna

Guest_kolejna
  • Goście

Napisano 20 marzec 2017 - 19:44

nie czuję się zbyt pewna żeby coś doradzać w temacie Erasmusa, miałam na razie tak: wyjazd koordynatora na spotkanie do Niemiec, - rozliczalismy jak delegację ( część krajowa plus cześć zagraniczna), wyjazd uczniów z opiekunami do Niemiec - potraktowałam to tak - koszty przejazdu i ubezpieczenia podróżnego do par. 4301, i wypłata ryczałtów na pobyt też dałam do 4301, nie jestem przekonana o słuszności tych zapisów, kontaktowałam sie też ze szkołą która tak podradziła,jesteśmy tylko partnerem projektu z Niemiec, więc to mogą być inne rozwiązania niż jeśli jest się bezpośrednim beneficjentem, genaralnie do naszego " głównego" beneficjenta uniwersytetu z Niemiec - przez rok czasu nie wysyłaliśmy żadnych sprawozdań, żadnych zestawień nic, informuję tylko czasem na maila że mam takie i takie rachunki dotyczące wyjazdów - bo dla mnie to sytuacja nadzwyczajna że tak bez żadnch kontroli, a oni odpisują że wszystko ok,

czy magę nawiązać z Panią kontakt, mam podobny problem ( wioletta77k@interia.pl)

#11 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2017 - 13:30

Witam, czy ktoś z Państwa zajmuje się księgowanie programu ERASMUS PLUS ??? Jesli tak to proszę o pomoc. Mamy w placówce ( dom dziecka) pierwszy raz i nie wiem jak się do tego zabrać i  księgować ( rachunki, faktury dodatkowe opłaty różnice kursowe). Proszę o pomoc:) !!!!

#12 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12255 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 14 czerwiec 2017 - 13:13

Witam, czy ktoś z Państwa zajmuje się księgowanie programu ERASMUS PLUS ??? Jesli tak to proszę o pomoc. Mamy w placówce ( dom dziecka) pierwszy raz i nie wiem jak się do tego zabrać i  księgować ( rachunki, faktury dodatkowe opłaty różnice kursowe). Proszę o pomoc:) !!!!

mam kilka pytań:

1. Znasz rachunkowość budżetową?

2. Masz umowę na dofinansowanie projektu?

3. Wiesz co to jest Plan kont, Polityka Rachunkowości ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych