Skocz do zawartości

okulary korekcyjne co 2 lata ????

wróć do serwisu Księgowość 15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_nowaksiegowa

Guest_nowaksiegowa
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2015 - 13:50

witam , mam pytanie pracownica złozyła do mnie drugi wniosek 12.01.2015w sprawie zaopatrywania w okulary korekcyjne na stanowiskach wyposazonych w monitory  i podłacząna fakture za okulary korekcyjne a dwa lata wczesniej złozyła pierwszy wnoisek 15.04.2013 w tej samej sprawie czy nalezy jej się teraz dofinansowanie skoro nie upłynęły dwa pełne lata ????brakuje 3-ce ???

#2 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2975 postów
  • LokalizacjaCentrum Polski-jednostka budżetowa

Napisano 14 styczeń 2015 - 13:53

na dobrą sprawę okulary korekcyjne nie powinny być finansowae co 2 lata ale od potrzeby, ale to powinnaś miec uregulowane w instrukcji bhp

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2015 - 14:59

dzięki musze to doczytać smile.png a mam pytanie , czy moge dofinansowac jeśli pracownik ma zaświadczenie od lekarza okulisty z prywatnej wizyty a nie był przez nas skierowany na badania ?????

#4 larysa.

larysa.

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1082 postów

Napisano 14 styczeń 2015 - 15:08

dzięki musze to doczytać smile.png a mam pytanie , czy moge dofinansowac jeśli pracownik ma zaświadczenie od lekarza okulisty z prywatnej wizyty a nie był przez nas skierowany na badania ?????

nie

Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.happy.png   

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2015 - 10:59

Laryso, dlaczego nie?

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18139 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 15 styczeń 2015 - 11:14

Bo przeczytaj przepisy

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18139 postów

Napisano 15 styczeń 2015 - 11:18

To jest tak:
Jeżeli pracodawca nie jest objęty układem zbiorowym pracy lub nie jest zobowiązany do wydawania regulaminu pracy i wynagradzana (zatrudniający poniżej 20 pracowników), warunki zapewnienia pracownikom pracującym przy monitorach ekranowych okularów korekcyjnych, w tym zasady dofinansowania kosztów ich zakupu, powinien ustalić na mocy swojej decyzji (wewnętrznego zarządzenia).

Jeżeli we wspomnianych przepisach znajduje się zapis, iż pracownikowi przysługuje zwrot kosztów zakupu okularów (szkieł) korekcyjnych w każdym wypadku, gdy przepisze je lekarz okulista, bez względu na to, czy badania zostały przeprowadzone w ramach profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami, wówczas pracodawca będzie zobowiązany zwrócić koszty nawet takiego zakupu. W przeciwnym wypadku nie musi on zwracać kosztów poniesionych przez pracownika na okulary korekcyjne, jeśli nie zostały one zakupione w wyniku badań profilaktycznych, przeprowadzonych na podstawie skierowania pracodawcy.

#8 Guest_mikus

Guest_mikus
  • Goście

Napisano 24 luty 2015 - 16:08

U nas w Opolu w firmie dostajemy co 2 lata bez problemu. Mnie się niestety ten wzrok pogorszył przez dwa lata znacznie i zastanawiam się czy nie zrezygnować z pracy. Rozmawiałem z okulistką, że warto zawsze pamiętać o przerwach co godzinę i patrzeć w dal żeby gałka oczna ćwiczyła a nie ciągle patrzyła na tę samą odległość monitora bo wtedy zupełnie sflaczeje..eh ta praca przy monitorach, w każdym razie pani w optyku rondo bardzo miła i uczynna, więc przekazuję wam tę wiedzę - może pogarszanie wzroku nie będzie tak szybko następowało dzięki takim zasadom.

#9 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18139 postów

Napisano 24 luty 2015 - 19:40

A REKLAMA poszła co? Doczytaj najpierw pytanie zanim zaistniejesz bo wychodzisz na pal.....nta.

#10 adamwwa

adamwwa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 25 czerwiec 2018 - 15:18

Cześć wszystkim! Mam ostatnio małe problemy ze wzrokiem, zauważalnie gorzej widzę i czas wybrać się do okulisty po jakieś okulary... Jednak nie jest łatwo wybrać odpowiedni zakład optyczny, bo trochę ich na rynku funkcjonuje... Czy jesteście może w stanie coś polecić w tym zakresie? Mieszkam w Katowicach i moją uwagę w ostatnim czasie przykuła oferta http://optykus.pl/ Co na ten temat myślicie? Czy jest to Waszym zdaniem dobrym rozwiązaniem? Z góry wielkie dzięki za wszelkiego rodzaju porady i sugestie w tym obszarze tematycznym :) Z całą pewnością przyda mi się to ;)

Ostatecznie przypominamy samotne bryły metalu krążące po osobnych orbitach.

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2018 - 06:23

idź gdzie zechcesz, niemal w każdym zakładzie optycznym maja taką samą aparaturę... koszt badania ok. 50 zł, chyba że kupisz u nich okulary - wówczas badanie jest gratis... a jak im nie ufasz to idź do okulisty - raczej prywatnie, bo na NFZ troszkę poczekasz.

Z drugiej strony to forum służy rozwiązywaniu problemów budżetowych, rachunkowych i ekonomicznych... W sprawach medycznych porady na innym forum!!!

#12 KasiaKF

KasiaKF

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 07 sierpień 2018 - 12:57

a słuchajcie, jak podejść do takiej sprawy.

Pracownik przeniesiony z UM do jednostki budżetowej na zasadzie porozumienia stron. w 2015 UM finansował zakup okularów zgodnie z zaleceniem lekarza.

Czy okres dwóch lat został przerwany przy przeniesieniu pracownika czy biegnie od 2015 roku?

#13 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18139 postów

Napisano 07 sierpień 2018 - 13:00

A co to za figura prawna " przeniesiony z UM do jednostki budżetowej na zasadzie porozumienia stron."?

Nie ma takiego czegoś (bo nawet nie wiem jak to nazwać)w prawie pracy.

Chyba, że jest to przeniesienie służbowe, wtedy pracownik zachowuje wszystkie uprawnienia i okres o który pytasz jest ciągły, czyli trwa od 2015

#14 KasiaKF

KasiaKF

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 07 sierpień 2018 - 13:22

na zasadzie porozumienia w sprawie przeniesienia pracownika samorządowego. Art 22 ustawy o pracownikach samorządowych.

#15 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18139 postów

Napisano 07 sierpień 2018 - 13:31

To pisz dziewczyno precyzyjnie "w drodze porozumienia pracodawców." a nie stron. ma to istotne znaczenie (może tylko stanowisk urzędniczych dotyczyć)

Co nie zmienia mojej odpowiedzi wyżej, ma ciągłość i wszystkie uprawnienia przenosi, zatem okresy pracownicze jak i te z badań okresowych, LMP - też

#16 Guest_dario

Guest_dario
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2018 - 12:28

ale okulary - w razie potrzeby, okres 2letni jest niezgodny z przepisami - popieram ZosiaA

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych