Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wsparcie finansowe dla niepełnosprawnych dzieci i ich opiekunów - informator MPiPS

wróć do serwisu Księgowość 16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 196882 postów

Napisano 12 styczeń 2015 - 16:39

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej informuje, że w 2014 roku na wsparcie osób niepełnosprawnych i ich opiekunów rząd przeznaczył rekordowe 14 mld zł. Co to w praktyce oznacza? Jaką pomoc można otrzymać i gdzie się po nią zwrócić w 2015 roku? Sprawdzamy.

Powrót do artykułu: Wsparcie finansowe dla niepełnosprawnych dzieci i ich opiekunów - informator MPiPS

#2 Guest_JOLA

Guest_JOLA
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2015 - 16:39

Wszystko pięknie wygląda na papierze.Ja mam dziecko niepełnosprawne w stopniu umiarkowanym - czyli otrzymuję tylko zasiłek pielęgnacyjny ( 153 zł ) .Do 16 roku życia otrzymywałam świadczenia , ale kiedy dziecko skończyło 16 lat nagle wyzdrowiało i świadczeń nam już nie przyznano. Do pracy jednak nie poszłam,bo wiem,że moje dziecko samo nie dałoby sobie rady.A podobno dobro dziecka najważniejsze.Pytam się dla kogo ???? Dla rządu i orzeczników na pewno NIE.

#3 Guest_ama

Guest_ama
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2015 - 19:43

Co za bzdury są tu pisane ja mam córkę niepełnosprawna ona ma renty socjalnej 619 zł , a JA mam Świadczenie pielęgnacyjne plus zasiłek pielęgnacyjny od stycznia 2015 roku bede miała 1356 zł .Pozdrawiam

#4 Guest_małgos

Guest_małgos
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2015 - 22:22

Kto to pisał? toż to stek bzdur i jawne kłamstwo! Ten co to pisał powinien być zwolniony z pracy i może jeszcze .....posadzony na wózku, tak za karę! Kłamstwa i nic więcej, bo np. to nie rząd dał wyższe świadczenie pielęgnacyjne, tylko grupa rodziców wymusiła je , leżąc na korytarzu sejmowym! I gdzie ta wyprawka szkolna, moje dziecko chodzi do szkoły już 6 lat i nigdy nie dostałam wyprawki! Dajcie mi te samotne matki, co to tyle dostają, jak je zobaczę to uwierzę i może ....zostawię mężą! No bo teraz z męża zarobkami nie mam szans ani na rodzinne, ani na dodatki , a już nie wspomnę o pomocy z opieki społecznej, bo oczywiście dochód przekracza, a po drugie jak mam tam iść to wolę głodować, urzędniczki są chyba w tej instytucji szczególnie szkolone, aby nie dać i jeszcze życie obrzydzić!To tyle!

#5 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2015 - 22:40

To jest dobre ,martwy przepis cytat -----:Likwidacja barier architektonicznych (np. przystosowanie łazienki), barier w komunikowaniu się i technicznych – dofinansowanie może wynieść już do 95 proc. kosztów,------Trzeba zwrócić uwagę na słowo " może " ponieważ przepis wewnętrzny przy CPR w PFON-e ...brzmi ---nie więcej niż 5 tyś zł .Jak koszt dostosowania wyniesie 40000zł ,to ON dostanie w ramach pomocy 5 tyś .Ze swojej kieszeni pokryje 35 000 zł ....

#6 Guest_Teresa

Guest_Teresa
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2015 - 01:42

Fantazja,fantazja,...bo fantazja jest od tego...żeby bawić się...w chowanego. Rządzącym wydaje się,że kłamstwo powtórzone kilka razy uznawane będzie za prawdę...Tak nie jest...ten Informator MPi PS dotyczący wsparcia dla niepełnosprawnych dzieci i ich opiekunów pisał chyba ktoś oderwany od rzeczywistości, ktoś kto nie wie że do otrzymania wymienionych kwot( zasiłek rodzinny z dodatkami, zasiłek celowy, dodatek mieszkaniowy,itd ) nie można przekroczyć ustalonego progu dochodowego ( na poziomie nie pozwalającym żyć!!!!).A na co niby ma wystarczyć ten zasiłek rodzinny około  50-90 zł /miesiąc ( kpina!!!).Jestem matką 23 letniego Kamila ze znacznym stopniem niepełnosprawności (niep. sprzężone i autyzm ).Syn nadal się uczy.Dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego ostatnio otrzymaliśmy w 2012r mimo,że składaliśmy wniosek każdego roku na początku stycznia.Nie wiadomo czy w tym roku wystarczy środków finansowych w PCPR by nam takiego wsparcia udzielić? Dochód na osobę w rodzinie wynosi około 700 zł miesięcznie.Zasiłku rodzinnego, ani dodatków oczywiście nie mamy,wniosek o refundację gorsetu ortopedycznego przeleżał w PCPR do końca roku kalendarzowego w oczekiwaniu na środki finansowe,a potem stracił ważność i nic nam nie zwrócono!!!

Subwencja oświatowa wynosi 50 000 zł  i należy się -  ale komu ?? oczywiście,że  nie naszemu synowi !!!!!!!!

Pani dyrektor OREW w Bytomiu Anna Dziąsko pełniąca jednocześnie funkcję dyrektora OREW i swojego szefa czyli prezesa PSOUU Koło Bytom miała pieniądze na nagrody i premie dla członków Zarządu PSOUU,a nie miała pieniędzy na podstawowe terapie dla dzieci i od rodziców żądała wyprawek szkolnych w/g podanego spisu ( koszt około 200zł),pieniędzy na komitet ( 120 zł/rok ) pieniędzy na zajęcia specjalistyczne, imprezy okolicznościowe,wyjścia i wycieczki. Oszczędzała na dzieciach niepełnosprawnych w przedziwny sposób: łącząc grupy, rozpoczynając terapie od listopada zamiast od września, prowadząc te terapie niesystematycznie lub w/g własnego uznania je wycofując, itp.

Gdy upomniałam się o przywrócenie bezzasadnie wycofanej a korzystnej dla syna terapii to walczyła o unieważnienie orzeczenia ,które tę terapię zalecało.Kiedy sprawa trafiła do MEN i orzeczenie to okazało się ważne to WYRZUCIŁA syna w połowie wakacji z OREW wydając jednoosobowo decyzję o skreśleniu syna z listy wychowanków OREW, a nas rodziców pozwała do sądu o naruszenie jej dóbr osobistych.Pozew i adwokata opłaciła z  PUBLICZNYCH PIENIĘDZY PSOUU Koło Bytom. Mimo to,że oskarżenia były fałszywe,a  decyzja o skreśleniu była bezprawna i po półrocznej przerwie w edukacji ( tyle trwało odwołanie )syn został do tego OREW przywrócony i mimo to ,że tak długotrwałe odizolowanie autystyka od grupy rówieśniczej spowodowało bardzo powazny uszczerbek na jego  zdrowiu to proces z pozwu wzajemnego o naruszenie dóbr osobistych naszego syna przegraliśmy.Podobnie skorumpowane okazały się Prokuratura Rejonowa w Bytomiu, która śledztwo w tej sprawie umorzyła i Sąd Rejonowy w Bytomiu, który rozpoznał zażalenie na umorzenie tego sledztwa i ogłosił wyrok utrzymujący w mocy postanowienie Prokuratury.Sędzia chroniony był  przez liczną grupę Policjantów ustawionych za drzwiami sali sądowej i zastraszał matki niepełnosprawnych, pokrzywdzonych przez dyrektora OREW w Bytomiu dzieci wyrzuceniem z sali sądowej i karami pienięznymi za przeszkadzanie w prowadzeniu czynności procesowych gdy matki te głośno reagowały na kłamstwa prokutratora i sędziego.(zobacz You tube-Trzecia Rzesza Pospolita kontra niepłnosprawne dzieci; Represje wobec dziennikarzy a rozprawa Państwa Salamon;Salamon- niepełnosprawne).

#7 Guest_aga

Guest_aga
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2015 - 08:57

Gdzie dają 400 zł dodatku na kształcenie i rehabilitację!!!!!My dostajemy tylko 80 zł ,komu pozwala się tak perfidnie kłamać !!!!

#8 Guest_aga

Guest_aga
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2015 - 09:00

DODATEK Z TYTUŁU KSZTAŁCENIA I REHABILITACJI DZIECKA Dodatek przysługuje miesięcznie w wysokości 60 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5 roku życia i 80 zł na dziecko w wieku powyżej 5 roku życia do ukończenia 24 roku życia. Dodatek z tytułu kształcenia i rehabilitacji dziecka przysługuje matce lub ojcu, opiekunowi faktycznemu dziecka albo opiekunowi prawnemu dziecka, a także osobie uczącej się na pokrycie zwiększonych wydatków związanych z rehabilitacją lub kształceniem dziecka w wieku: do ukończenia 16 roku życia, jeżeli legitymuje się orzeczeniem o niepełnosprawności, powyżej 16 roku życia do ukończenia 24 roku życia, jeżeli legitymuje się orzeczeniem o umiarkowanym albo o znacznym stopniu niepełnosprawności.

#9 Guest_maria

Guest_maria
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2015 - 09:07

Jaki zasiłek celowy , jak liczą się dochody ,w które wlicza się wszystko, nawet zasiłek pielęgnacyjny,a z tego brakuje nawet na leki i cewniki , o pieluchach nie wspomnę!!!!!

#10 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2015 - 10:43

Ten dodatek z tytułu rehabilitacji..80 zł a także zasiłek celowy (nad którym rząd się tak rozpływa ile to dają ) jest uzależniony od dochodów tzn. ,że nie wszystkie dzieci niepełnosprane go odtrzymują!!!! A w dochód wliczają wszystkie pieniądze (nawet zapomogę jednorazową którą dostaniesz). Dzieci niepełnosprawne dostają na siebie 153 zł od 10 lat ,nie raz się człowiek zastanawia czy kupić pieluchy , cewniki .... czy 1 buta ortopedycznego bo na drugiego już nie wystarcza!!!

#11 Guest_Oleś

Guest_Oleś
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2015 - 13:41

dokładnie! bzdura nad bzdurami!!!! moja niepełnosprawna córka ma 12 lat i od 12 lat nie raz występowałam z wnioskiem o dofinansowanie kosztownych zakupów sprzetu..... za każdym razem mi odmawiano wskazując, ze ten śmieszny dochód przekraczamy o jakies 50 zł..... od 12 lat wszystkie zakupy związane z niepełnosprawnością dziecka finansuję sama....z wielkim pocałuj mnie w d. ze strony PFRON. dla kogo jest PFRON? w mojej ocenie?dla kłamców i pijaków pod pojęciem kłamców mam na myśli wszystkie "samotne mamusie", które jako takie ciągną pieniądze z PFROn a żyją w związkach....

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2015 - 12:12

o matko,co za bzdety ja dostaje 1153zł i ani grosza wiecej co to za kwoty wogole w mops zeby cos dostac to trzeba miec dochody ponizej 500zł raczej, zlituj sie czlowieku co ty wypisujesz?

#13 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2015 - 12:21

za mieszkanie płace 1000zł miesiecznie plus rachunki dodatku mieszkaniowego mam100zł,az boli glowa i serce jak sie to czyta stek bzdur ,rodzice niepelnosprawnych dzieci ledwo koniec z koncem wiaza,a gdzie te dofinansowania,ojejej sad.png

Gdybym byla sama bez meza to wyladowalabym na ulicy.

#14 Guest_Basia

Guest_Basia
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2015 - 16:51

Moja córka ma 27 lat i "nie rokuje", i wiecie co NIC się jej nie należy,też dlatego że jest za stara.

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 luty 2015 - 00:18

CO TO ZA GŁUPOTY ZE SIĘ DOSTANIE Z GMINY LUP M,O,P,S GDZIE TAK DAJOM TO JA TAM SIE ZGŁOSZE ,,'' BO UNAS ZAWSZE MÓWIOM ZE NIE MA PINĘDZY DOSTAJOM TE CO MAJOM KASE A TE CO NIE MAJOM TO NIE DOSTAJOM NASZA GMINA DAJE BOGADYM A NIE BIEDNYM TYM CO POTSZEBA TO RESZTKI TO DMINA STARA KISZEWA CI CO POTSZEBUJOM TO NIE DOSTANOM JAK NIC OCHŁAPY ?

#16 Guest_Niki

Guest_Niki
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2015 - 13:04

Moja córka ma wrodzoną wadę serca jest po zabiegu i mamy tylko 153 zł ,świadczenie nam się nie należy bo niby nie wymaga pomocy w samodzielnej egzystencji choć ma 2 lata

#17 basriks

basriks

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 23 listopad 2017 - 10:07

Witam, a czy Państwo kojarzą program pierwsze kroki? Ma na celu wsparcie właśnie osób niepełnosprawnych, które stracili sprawność w skutek wypadku. Warto się zapoznać z artykułem na tej stronie http://http://pierwszekroki.info/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych