Skocz do zawartości

Spółka komandytowa Wrocław

spółka komandytowa Wrocław

wróć do serwisu Moja Firma 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_AndrzejOo

Guest_AndrzejOo
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2015 - 11:53

Zaraz po studiach otworzyłem we Wrocławiu firmę informatyczną z moimi przyjaciółmi. Początki były słabe, ale teraz interes się całkiem nieźle kręci. Ostatnio zaczęliśmy myśleć czy nie otworzyć spółki komandytowej, ale kiedy rozmawiałem o tym z księgowym, wydawał się mało zorientowany w temacie. Czy ktoś z Was korzystał z takiego rozwiązania i może podpowiedzieć czy to się opłaca?

#2 danie.rze

danie.rze

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 12 styczeń 2015 - 13:16

mój księgowy polecił spółkę komandytową znajomemu! z tego co zrozumiałem, to jest tak, że masz przywileje spółki komandytowej, ale w razie czego, nikt ci nie może nic zrobić jak w spółce zoo... no i mówił, że finansowo to jest dość korzystne. ale szczegółów nie znam niestety...

a jeśli Twój księgowy nie orientuje się w temacie to go po prostu zmień...

#3 MateuszU

MateuszU

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 12 styczeń 2015 - 19:23

Spółka komandytowa to spółka osobowa, w której za zobowiązania spółki odpowiadają subsydiarnie (czyli w razie jakby egzekucja z majątku "spółki" była bezskuteczna):

- wspólnicy - komplementariusze - oni odpowiadają bez ograniczenia a nazwa/nazwisko jednego z nich musi być ujawnione w nazwie spółki;

- wspólnicy - komandytariusze - oni odpowiadają za zobowiązania spółki w ograniczonym zakresie (a w pewnym przypadku mogą być zwolnieni z odpowiedzialności).

Są też inne korzystne formy prowadzenia działalności gospodarczej. W razie potrzeby zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam,

Mateusz Uldynowicz

adwokat

mateusz@uldynowicz.eu

www.szczecinskiadwokat.pl

Blog: WypowiedzenieUmowy.pro

#4 Guest_AndrzejOo

Guest_AndrzejOo
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2015 - 14:58

Na tym mi właśnie najbardziej zależy, żeby było korzystnie ;)

No właśnie widać, że ten nasz kompletnie się nie orientuje. Więc nawet nie wiem czy on byłby w stanie nam to poprowadzić jeśli zdecydujemy się na zmiany.

A może znacie we wrocławiu jakieś biuro rachunkowe które dobrze ogarnia temat takich spółek? Bo jednak do Szczecina to trochę mam za daleko ;)

#5 MateuszU

MateuszU

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 13 styczeń 2015 - 15:09

Akurat ten temat można załatwić zdalnie. Mamy w tym doświadczenie, zakładaliśmy spółki w Toruniu :-) Ustalamy zdalnie zakres umowy spółki, a następnie umawiamy Państwa do notariusza we Wrocławiu i przygotowujemy dokumenty rejestracyjne (gotowe do podpisu lub jako pełnomocnik).

W razie zainteresowania tematem moglibyśmy Państwu przygotować ofertę.

Pozdrawiam,

Mateusz Uldynowicz

adwokat

mateusz@uldynowicz.eu

#6 danie.rze

danie.rze

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 15:30

jak nie jesteś pewny że potrafiłby to poprowadzić to już tym bardziej odpuść go sobie....

#7 wolna1

wolna1

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 15:54

ja szczerze mówiąc też nie mam pojęcia co to za nowy twór ta spółka komandytowa :P

Moją firmę prowadził pan Krzysztof z biura Podatek z hallera. Co prawda były to zasady ogólne, ale dobrze się orientował w tego typu nowinkach księgowych. Mogę Ci podać telefon jeśli chcesz.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2015 - 17:09

Wolałbym jednak kogoś z Wrocławia, bo ja to preferuję takie spotkania face to face.

ja szczerze mówiąc też nie mam pojęcia co to za nowy twór ta spółka komandytowa tongue.png

Moją firmę prowadził pan Krzysztof z biura Podatek z hallera. Co prawda były to zasady ogólne, ale dobrze się orientował w tego typu nowinkach księgowych. Mogę Ci podać telefon jeśli chcesz.

dzięki za namiar. Poszperałem w necie, ale to jego biuro jest na al. Pracy przy Grabiszyńskiej a nie na Hallera. ?

#9 MateuszU

MateuszU

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 13 styczeń 2015 - 17:13

Zawsze można umówić się na wideokonferencje :-)

Niemniej jednak w kwestii zakładania spółek i wyboru tej formy prowadzenia działalności gospodarczej zalecałbym jednak kontakt z prawnikiem (miejscowym adwokatem lub radcą prawnym).

Pozdrawiam,

Mateusz Uldynowicz

adwokat

mateusz@uldynowicz.eu

#10 MateuszU

MateuszU

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 13 styczeń 2015 - 20:40

Jakby Pan dalej był zainteresowany to ustaliłem ze współpracującym ze mną radcą prawnym, że będzie we Wrocławiu w ten weekend i mógłby się z Państwem spotkać i omówić różne rozwiązania.

Pozdrawiam,

Mateusz Uldynowicz

adwokat

mateusz@uldynowicz.eu

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: spółka komandytowa, Wrocław

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy