Skocz do zawartości

Zdjęcie

Umowa zlecenie a zwolnienie lekarskie

wróć do serwisu Kadry 75 odpowiedzi w tym temacie

#61 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2018 - 11:56

Mam pytanie . Pracuje na umowę zlecenie od od 21,04,2018 a w czerwcu uległam wypadkowi w pracy i dostałam zwolnienie lekarskie na 3 tygodnie . Czy za ten okres zwolnienia należy mi się wynagrodzenie za prace i czy płatne od pracodawcy czy zus . I czy należy mi się jakies odszkodowanie z pracy .

http://kadry.infor.p...-lekarskie.html

#62 Guest_Klaudia

Guest_Klaudia
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2018 - 00:52

Witam, pracuje od dwóch tygodni na umowie zlecenie jestem świeżo po szkole więc nie za bardzo znam się już na tych wszystkich przepisach a właśnie dzisiaj rozłożyła mnie choroba i prawdopodobnie będę musiała iść do lekarza po zwolnienie stąd moje pytanie czy to prawda że przy takiej umowie nie będę miała płacone za zwolnienie lekarskie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

#63 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 29 lipiec 2018 - 10:25

Prawda.
Dopiero po 90 dniach nabędziesz prawo do zasiłku chorobowego, pod warunkiem, że są odprowadzane składki.

#64 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 postów

Napisano 29 lipiec 2018 - 10:26

Po 90 dniach pracy na umowie zlecenie - dodaję.

#65 Guest_Ja

Guest_Ja
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2018 - 02:27

Witam jestem na umowie zlecenie od marca tego roku. Prawdopodobnie będę musiała iść do lekarza no cóż na chorobę nie ma dnia a no godziny. W umowie mam ze są odprowadzane składki zdrowotne. Czy mogę normalnie iść do lekarza mimo tego że nigdzie nie mam ubezpieczenia?

#66 Guest_Bogdan

Guest_Bogdan
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2018 - 06:15

Iść do lekarza zawsze można, pani w Rejestracji sprawdzi czy podlegasz pod ubezpieczenie

#67 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3520 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 01 sierpień 2018 - 06:54

Witam, pracuje od dwóch tygodni na umowie zlecenie jestem świeżo po szkole więc nie za bardzo znam się już na tych wszystkich przepisach a właśnie dzisiaj rozłożyła mnie choroba i prawdopodobnie będę musiała iść do lekarza po zwolnienie stąd moje pytanie czy to prawda że przy takiej umowie nie będę miała płacone za zwolnienie lekarskie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Zasiłek chorobowy dla zleceniobiorcy bez okresu wyczekiwania jest możliwy w przypadku zleceniobiorcy, który jest absolwentem szkół lub szkół wyższych i przystąpił do ubezpieczeniach chorobowego w ciągu 90 dni od dnia ukończenia szkoły lub uzyskania dyplomu ukończenia szkoły wyższej, lub gdy niezdolność do pracy powstała na skutek wypadku w drodze do lub z pracy.W twoim przypadku możesz mieć prawo do zasiłku po spełnieniu tych warunków.
.

#68 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12582 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 03 sierpień 2018 - 14:44

Witam jestem na umowie zlecenie od marca tego roku. Prawdopodobnie będę musiała iść do lekarza no cóż na chorobę nie ma dnia a no godziny. W umowie mam ze są odprowadzane składki zdrowotne. Czy mogę normalnie iść do lekarza mimo tego że nigdzie nie mam ubezpieczenia?

no jak nie masz ubezpieczenia, przecież piszesz, że są odprowadzane składki zdrowotne

a więc masz prawo do leczenia na NFZ

chyba, że co innego masz na myśli

#69 Guest_Maciej

Guest_Maciej
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2018 - 18:40

"Miesięczny zasiłek chorobowy przysługuje pracownikowi w wysokości 80% podstawy wymiaru zasiłku" A co jeżeli na umowie zlecenia mam tylko stawkę za godzinę pracy?? To znaczy że jeżeli będę na zwolnieniu lekarskim to nie otrzymam pieniędzy?

#70 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1058 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 21 sierpień 2018 - 19:01

"Miesięczny zasiłek chorobowy przysługuje pracownikowi w wysokości 80% podstawy wymiaru zasiłku" A co jeżeli na umowie zlecenia mam tylko stawkę za godzinę pracy?? To znaczy że jeżeli będę na zwolnieniu lekarskim to nie otrzymam pieniędzy?

Podstawę wymiaru zasiłku ustala się z dwunastu miesięcy poprzedzających niezdolność do pracy. Jest to tak jakby średnie Twoje wynagrodzenie z ostatnich 12 miesięcy przed rozchorowaniem się. Posiadanie stawki godzinowej na umowie zleceniu niczego nie zmienia.

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

#71 Guest_Patrycja

Guest_Patrycja
  • Goście

Napisano 06 październik 2018 - 20:17

Witam jestem zatrudniona od 10 maja na umowę zlecenie podpisałam papier dodatkowy do ZUS aby mieć platne zwolnienie. Jestem aktualnie w ciąży czy mogę iść na płatne zwolnienie jeżeli okres 90 dni mija mi 1 stycznia?? Proszę o pomoc.

#72 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 październik 2018 - 07:28

Czy jeśli pracowałam 3 miesiące nieprzerwanie na umowie zleceniu, jako studentka i w tym momencie zakończyłam naukę i podpisałam umowę zlecenie z dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym to ten okres studencki liczy się jako 90 dni nieprzerwanych pracy i daje mi to wynagrodzenie 80% na zwolnieniu lekarskim?

#73 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4805 postów

Napisano 08 październik 2018 - 07:31

Nie

#74 Guest_mysza

Guest_mysza
  • Goście

Napisano 19 listopad 2018 - 17:49

Pracuję w jednym zakładzie na umowę zlecenie w drugim na umowę o pracę.Czy potrącenie za zwolnienie lekarskie obowiązuje w dwóch jednostkach?

#75 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 postów

Napisano 19 listopad 2018 - 17:58

Jakie potrącenie?

#76 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12582 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 19 listopad 2018 - 21:08

Chorujesz w obu jednostkach, czy tylko w jednej ?

:wub: 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych