Skocz do zawartości

Firma czy własna flota?

wróć do serwisu Logistyka 44 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Rabbit

Guest_Rabbit
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2015 - 12:05

Zastanawiam się w co lepiej zainwestować - zakupić na firmę własne samochody dostawcze czy skorzystać z usług firmy spedycyjnej? Wiadomo, że zakup samochodów to na początek duży wydatek, ale może lepiej inwestować w swoje? Jak myślicie?

#2 Guest_jaskier

Guest_jaskier
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2015 - 12:08

wszystko zalezy od rozmariow potrzebnej floty i twoich mozliwosci smile.png jezeli potrzeba duzo tych samochodow to chyba jednak lepiej skorzystac z uslug firmy spedycyjnej niz pakowac sie w taka inwestycje. moge ci polecic spedycje optima, maja bardzo dobre stawki smile.png

#3 wojciech.zzz

wojciech.zzz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 23 marzec 2016 - 13:27

samochody można wziąć w leasing... :)

poza tym zawsze lepiej na swoim, a każdy biznes wiąże się na początku z inwestowaniem. Jesli zdecydujesz się pracować na "swoim" to pomyśl o dobrej firmie, która będzie rozliczała ciebie, twoich pracowników itp. Impel Business Solutions https://bpo.impel.pl/ jest warty uwagi - mają doświadczenie z takimi klientami

#4 Guest_Kostek

Guest_Kostek
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2016 - 10:07

ja bym na Twoim miejscu jednak skorzystał z firmy spedycyjnej. ja współpracuje już dlugo z Optima Spedycja, maja dobre ceny, sa rzetelni, nie ma problemu z opoznieniami

#5 allonzo13

allonzo13

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 25 czerwiec 2016 - 21:01

To zawsze jest spory dylemat... Wiadomo, lepiej mieć swoje zaplecze. Jednak nie każdego na nie stać. My korzystamy z firmy np. i bardzo nam taka forma odpowiada. W temacie transportu, spedycji, polecam Ci portal http://www.pgt.pl - sporo branżowej wiedzy i newsów. Jeśli rozważasz wejść w ten biznes na 100%, to na pewno lektura bardzo się przyda :)

#6 Guest_Emil_ka

Guest_Emil_ka
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2016 - 16:14

Jeżeli nie potrzebujesz gigantycznej ilości takich pojazdów to każda wypożyczalnia, która ma dobrą markę będzie miała coś do zaproponowania. Panek chociażby - u nich znajdziesz też dostawczaki i inne duże auta. Ceny są przystepne, a pewnie można by się na długie terminy spróbować dogadać. Btw - piękna faktura na koszta od razu gotowa.

#7 Guest_makss1

Guest_makss1
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2016 - 14:46

Branża transportowa teraz bardzo fajnie się rozwija. Myślę, że przede wszystkim warto inwestować w nowe technologie, powalające na usprawnienie kontaktu między pracownikami oraz między pracownikiem a klientem. Sporo o tym można poczytać na stronie Veracomp. Sam prowadzę firmę transportową i dzięki nim zastosowałem kilka nowych rozwiązań. 

#8 Guest_Nel Bałuta

Guest_Nel Bałuta
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2016 - 19:39

Ja zawsze korzystałam z firm zewnętrznych. Od pewnego czasu wszystko co związane z zarządzaniem flotą oddałam w ręce wypożyczalni Panek S.A. Mają odpowiednie zaplecze jeżeli chodzi o kompleksowe zarządzanie flotą, co jest oczywiście bardzo czasochłonne, dodatkowo są solidni i rzetelni. Współpraca z PANEK S.A. przebiega bezproblemowo, a w każdej kwestii jestem w stanie się z nimi dogadać.

#9 anuszka80

anuszka80

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 26 sierpień 2016 - 12:01

Jeśli planujesz założyć własną firmę, to polecam lekturę tego artykułu http://www.pgt.pl/za...e-firmowa-flota - na pewno się przyda, bo w temacie :) 

#10 Shane

Shane

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 27 sierpień 2016 - 14:23

Wybór zewnętrznej firmy może być dobrym rozwiązaniem jeśli Twoja działalność nie koncentruje się na zagadnieniu dostarczania czy przewożenia towarów. Aktualnie firmy spedycyjne są bardzo elastyczne więc do każdego typu zadań się dostosują. Dużym ryzykiem jest kupować jakieś samochody czy brać w leasing bo to są ogromne koszty na początku działalności, trzeba dbać o ich stan techniczny czyli potrzeba dodatkowego człowieka, trzeba uważać na kradzieże paliwa lub używanie samochodów do celów prywatnych - tutaj akurat pomagają systemy kontroli poziomu paliwa i gps, jeśli zdecydujesz się jednak na własną flotę to polecam zainteresować się tym tematem tutaj  https://www.gpsguard...-flota-on-line/- w mojej firmie się takie systemy stosuje i się sprawdzają, ale wiadomo to dodatkowy koszt chociaż pozwala ogarnąć 

Więc moim zdaniem generalnie na początku działalności brać zewnętrzną firmę ;)

#11 Guest_Paulinak

Guest_Paulinak
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2016 - 16:27

Dokładnie tak - jeżeli masz firmę transportową to używanie cudzej floty trochę mija się z celem. Chyba że są to osobówki i wynajem długoterminowy, wypożyczalnie takie jak Panek są dobre gdy potrzebujesz floty dla firmy na krótkie terminy głównie. Gdy decydujesz się na firmę zajmującą się przewozami czy transportem na epwno swoje samochody to konieczność.

#12 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 04 październik 2016 - 21:30

Dokładnie wszytko zależy od potrzeb firmy, dla jednych najlepszą opcją będzie zakup auta, a dla innych wynajem. Moja firma wynajmuje i już liczymy korzyści, bo na początku działalności liczy się każdy grosz. Korzystamy z leasetake.pl Można się z nimi dogadać.

#13 Guest_RGa

Guest_RGa
  • Goście

Napisano 13 październik 2016 - 21:23

Możesz szeżej opisać procedure ??

Wypatrzyłem sobie u nich golfa za 6 stówek

i poważnie się nad tym zastanawiam.

#14 Guest_Buka

Guest_Buka
  • Goście

Napisano 16 październik 2016 - 17:04

Mieszkam w stolicy i wynajmuję dla potrzeb firmy 2 samochody (właśnie w leasetake.pl). Miesięcznie płacę za wynajem tych samochodów niespełna 1100zł i to nie jest żaden blef, lecz fakty. Mam dość brania samochodów w leasing. Tu płacę tylko za wynajem i poza paliwem nic mnie nie obchodzi. Jak umowa się skończy, to wynajmę nowe samochody i tyle. 

#15 Guest_Jan Eng

Guest_Jan Eng
  • Goście

Napisano 17 październik 2016 - 21:30

Mieszkam w stolicy i wynajmuję dla potrzeb firmy 2 samochody (właśnie w leasetake.pl). Miesięcznie płacę za wynajem tych samochodów niespełna 1100zł i to nie jest żaden blef, lecz fakty. Mam dość brania samochodów w leasing. Tu płacę tylko za wynajem i poza paliwem nic mnie nie obchodzi. Jak umowa się skończy, to wynajmę nowe samochody i tyle. 

brałem focusa z  i jestem zadowolony.

#16 Guest_seba

Guest_seba
  • Goście

Napisano 18 październik 2016 - 17:20

MW Spedition z Poznania działa na takiej zasadzie, ze nie opiera się na własnej flocie, tylko głównym przedmiotem ich działalności jest spedycja sama w sobie, szukają do współpracy przewoźników z własnym ciągnikiem, wiec jeżeli szukasz ładunków to kupuj auto i łądunki od MW Spedition masz gwarantowane

#17 Guest_Rbielecki

Guest_Rbielecki
  • Goście

Napisano 28 październik 2016 - 16:45

Chyba najprościej jest wynająć. Nawet gdy mowa o dostawczakach to i tak zawsze pilotażowo w biznesie się to opłaci. Sprawdzasz czy biznes się kręci, wtedy możesz myśleć o kupnie własnego.

#18 Guest_Nie taka bułka straszna

Guest_Nie taka bułka straszna
  • Goście

Napisano 30 październik 2016 - 20:07

Wynajem się po prostu batrdziej spina. Jak policzysz ( liczę na Leasetake bo tam mam) koszt wynajmu na 5 lat to jakimś cudem wychodzi mniej niż utrata wartości + ubezpieczenie + serwisy.

#19 Guest_Koniu

Guest_Koniu
  • Goście

Napisano 16 listopad 2016 - 13:23

Wynajem się po prostu batrdziej spina. Jak policzysz ( liczę na Leasetake bo tam mam) koszt wynajmu na 5 lat to jakimś cudem wychodzi mniej niż utrata wartości + ubezpieczenie + serwisy.

Mogę namiary na tego Leasetake poprosić. Wyskakuje firma z Wawy czy to oni są? www.leasetake.pl  ?? Potrzebuję samochodu dla żony. Truje mi d ciągle, a drugiego nie chcę kupować. Trochę szkoda kasy.

#20 Guest_Jackow0

Guest_Jackow0
  • Goście

Napisano 22 listopad 2016 - 23:02

Przejrzałem to co piszecie i jednak zdecydowałem się na początek na krótkie wynajmy samochodów w PANEK S.A. - warunki mają dobre i samochody dobrej klasy, a w mojej branży to ważne, przy 4 wynajmach miesięcznie wychodzi mi to korzystniej niż wykładanie kasy na samochody i potem łożenie na ich utrzymanie, a co miesiąc jeździć nie muszą.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych