Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zasady używania świateł przeciwmgłowych

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 48992 postów

Napisano 10 styczeń 2015 - 18:00

W jakich sytuacjach kierowca może włączyć światła przeciwmgłowe? Czy kierujący pojazdami są zobligowani do użycia świateł przeciwmgłowych tylko w przypadkach, gdy poruszają się we mgle?

Powrót do artykułu: Zasady używania świateł przeciwmgłowych

#2 Guest_Mark

Guest_Mark
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2015 - 18:00

na naszych drogach to jest plaga "latarników", ja po prostu zmieniam na drogowe gdy taki pajac nie wyłańcza podczas wymijania .

#3 xfish

xfish

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 listopad 2016 - 12:50

tylne światła przeciwmgłowe mamy obowiązek włączyć, kiedy warunki atmosferyczne ograniczają widoczność do 50 metrów

Czy mógłby mi ktoś podać przepis nakazujący używania świateł przeciwmgielnych tylnych?

Art.30 pkt 3 Kodeksu drogowego mówi o możliwości używania gdy widoczność spada do 50m natomiast wy piszecie o obowiązku. Czy jest jakiś inny przepis, który to wymusza?

#4 xfish

xfish

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 04 grudzień 2016 - 23:27

Zależy mi na tym żeby autor artykułu podzielił się swoją wiedzą odnośnie kwestii powyżej. Np chyba, ze wymyślił coś czego nie ma w przepisach

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2016 - 22:13

Obowiązek uzywania tylnych świateł przecimgłowych???? Skoro nawet nie chce się autorowi sprawdzić co na ten temat mówią przepisy to omijam ten portal szerokim łukiem.

#6 Guest_obywatel

Guest_obywatel
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2017 - 19:23

ludzie nie przesadzajcie że światła przeciwmgielne włączone w dzień przeszkadzają innym kierowcom mijam takich dziesiątki dziennie i wcale mi to nie przeszkadza.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2017 - 13:44

To jest wielka bzdura te przepisy

#8 Guest_Szymon

Guest_Szymon
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2018 - 17:09

Do autora artykułu Nie mamy obowiązku włączyć Możemy włączyć, więc nie musimy

#9 Guest_Grześ

Guest_Grześ
  • Goście

Napisano 22 marzec 2018 - 14:44

jakie mandaty ci ,,pseudo'' kierowcy cały czas oślepiają a wręcz osobiście mijałem radiowóz POLICYJNY 0k. 20godz. przy normalnych warunkach jazdy !

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych