Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Co odnowić najpierw: podłogę czy ściany?

remont podłoga śiany malowanie gładzenie

49 odpowiedzi w tym temacie

#41 markopolo

markopolo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 43 postów
  • LokalizacjaCaelum Świebodzin

Napisano 07 maj 2019 - 23:48

Mi się wydaje że samo malowanie ścian na końcu, wcześniej jakieś mankamenty zatuszować i tyle. I chyba dopiero wtedy zrobić nową posadzkę, sam polecam wylewki anhydrytowe Łódź i wtedy na to kłaść nową podłogę.

#42 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1031 postów

Napisano 13 maj 2019 - 08:26

Sciany najpierw. Odnawiając je można zniszczyć nową podłogę.

#43 qinvestment

qinvestment

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 17 maj 2019 - 11:15

Polecam odnowić w pierwszej kolejności podłogi. Zarówno przy kładzeniu podłóg z płytek jak i podłóg drewnianych mogą pojawić się zabrudzenia oraz pyły, które potem mogą polecieć na ściany. Nie wyglada to dobrze oraz może byc potem trudne w usunięciu ze ścian ( o ile będzie to możliwe).

Trzeba potem na nowo malować. 

Quality Investment Sp. z o.o.
ul. Raciborska 2/23
30-384 Kraków
NIP: 6762535932
Regon: 368263970
Telefon: +48 530 723 966
Email: biuro@qinvestment.pl

#44 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2526 postów

Napisano 10 lipiec 2019 - 07:58

Prosty i tani dodatek, którym można odmienić pomieszczenie. Wiadomo, że nie wszędzie to musi się sprawdzić, ale zakładam, że w większości pomieszczeń zrobi różnicę. A tutaj macie więcej info: https://www.empikfot.../wystroj-wnetrz

wystrojobrazy.jpg

#45 Guest_Kayja

Guest_Kayja
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2021 - 15:57

Ja bym zaczęła chyba jednak od ścian. U mnie kładliśmy klinkier King Klinker, a potem dopiero panele i płytki.

#46 miiisiek

miiisiek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 60 postów

Napisano 05 luty 2021 - 16:00

Pewnie, że ściany. Zwłaszcza jeśli planujemy położyć tapety ścienne. Wtedy nie trzeba się obawiać, że u spodu będzie nierówno. Na koniec po prostu dolne brzegi tapety można skryć listwą przypodłogową. A swoją drogą co sądzicie o takich tapetach dekoracyjnych https://innetapety.pl/versace .

#47 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 956 postów

Napisano 13 sierpień 2021 - 11:35

Według mnie ściany i my tak właśnie remontowaliśmy i jesteśmy zadowoleni z efektów końcowych. A panele SPC na klik https://podlogi24.ne...o_c_1602_1.htmlokazały się być strzałem w dziesiątkę. 

#48 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21807 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 sierpień 2021 - 12:28

Interes kiepsko idzie? No cóż bywa i tak.
To nie powód, żeby zaśmiecać forum raklama badziewia.

#49 Guest_ala

Guest_ala
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2021 - 12:36

Interes kiepsko idzie? No cóż bywa i tak.
To nie powód, żeby zaśmiecać forum raklama badziewia.

A ty przestań spamować takimi odpowiedziami... można przemilczeć a nie nabijać posty i zaśmiecać forum

#50 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 880 postów

Napisano 20 październik 2021 - 08:28

Ja zrobiłem cementowo wapniowe i na nie gladz szpachlowa i są piękne ściany wiadomo do efektu tablicy na ścianach to też musisz mieć ekipę która się na tym zna nie pierwszego lepszego. Ja franspol mam nawet położony w garażu i w kotłowni znajomy który mnie ostatnio odwiedził i wszedł do garażu stwierdził że nawet w garażu mam tak super gładzie zrobione że po niektórzy w domu tak nie mają gładko. Niektórzy twierdza ze tynki maszynowe wystarcza do uzyskania tego efektu jak zrobienie gładzi ja się z tym nie zgadzam wystarczy tak jak ktoś do góry napisał rzucić ledy na ścianę wtedy to wszystko wychodzi

https://sklep.klings...ladzi-gipsowych

Na stronie jest również poradnik na temat tego, jakich materiałów ściernych użyc do wyrownania ścian. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: remont, podłoga, śiany, malowanie, gładzenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych