Skocz do zawartości

Co odnowić najpierw: podłogę czy ściany?

remont podłoga śiany malowanie gładzenie

31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2015 - 10:55

Co odnowić najpierw: podłogę czy ściany? Planuje remont i zastanawiam się co zrobić pierwsze odnowić ściany w pokojach (wygładzić i pomalować) czy może zmienić podłogę z paneli na drewnianą? Jaka kolejność będzie lepsza. Ktoś poradzi? Magda

#2 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2015 - 12:54

Lepiej ściany, robole na bank zachlapią całą podłogę!

#3 Guest_Tadery

Guest_Tadery
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2015 - 22:10

Ja to na mój rozum chłopski że tak powiem zaczelabym od ścian. Połozyła farbę, kupiła wszelkie potrzebne rzeczy typu kleje i taśmy też do podłogi ( ja kupowałam w sklepie Taśma w Krakowie - wszytsko na raz bo sami robiliśmy remont). No i wzięła się do pracy w taki o to sposób

#4 Guest_Misuyyha

Guest_Misuyyha
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2015 - 00:13

Ja tez idąc śladem poprzednika bym najlpierw wzieła się za ściany. To chyba na początek najpeijej,,,przynajmniej podłóg konkretnie od razu nie pobrudzusz. Ja sama z mężem robiłam kupiliśmy odzież roboczą z mężem w sklep.intergo-bochnia.pl i wyszło zawodowo

#5 marcinku

marcinku

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 10:16

Zależy jaka to podłoga. Farba do ścian akurat się łatwo zmywa z parkietu. Najpierw cyklinowałbym parkiet, ponieważ pył i kurz, który się wtedy wytwarza jest po prostu straszny ;]

Później oczyściłbym ściany i je malował ;]

#6 konmalki

konmalki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 262 postów

Napisano 31 styczeń 2015 - 23:12

ja byłbym za tym, że podłogę, bo potem obdrapiesz ściany

#7 Guest_Juliau

Guest_Juliau
  • Goście

Napisano 28 luty 2015 - 02:12

Oczywiście, że ściany. Ja zastanawiam sie natomiast nad tym gdzie zamówić solidy kontener, bo zaczynam budowę domu. Zastanawiam się nad firmą kontener-serwis ze Szczecina, może ktoś miał przyjemnosć?

#8 Guest_Krisua

Guest_Krisua
  • Goście

Napisano 28 luty 2015 - 09:04

Pewnie, ze ściany, a jak masz jakiś problem z chronieniem podłogi czy coś, możesz kupić po prostu folię malarską i tak dalej. Ja wszystkie akcesoria do malowania - a poza tym kleje, taśmy i tak dalej kupuję tu: tasma.krakow

#9 Pawello

Pawello

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 165 postów

Napisano 09 marzec 2015 - 21:47

O ile dobrze pamiętam, to najpierw podłoga, potem ściany. Zwłaszcza  przypadku podłogi drewnianej - która przy cyklinowaniu strasznie się kurzy, co jest prawdą. Poźniej tylko trzeba ją dobrze zabezpieczyć.

Więcej informacji o renowacji podłóg drewnianych: http://www.parkietst...enowacja_podlog

#10 Guest_Zahan

Guest_Zahan
  • Goście

Napisano 11 marzec 2015 - 16:54

Jak dla mnie dobrym wyborem jest sztukateria styropianowa oferowana przez styroplast. Jest tania i dobra.

#11 Budomax Parkiety

Budomax Parkiety

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 marzec 2015 - 12:05

Najpierw szpachlujemy i malujemy wstępnie ściany, potem wykonujemy cyklinowanie i lakierowanie lub olejowanie. Po utwardzeniu lakieru należy wykonać końcowe malowanie ścian.

#12 Guest_Joasssiaa

Guest_Joasssiaa
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2015 - 19:44

Zacznij od ścian, a potem podłogi - jeśli to czyta robota, bo jak np. parkiet to sugeruję na odwrót. Jask szukasz fajnych pomysłów na ścianę to zerknij tutaj obrazoteka.pl/fototapeta-wloskie-uliczki/ fajne motywy włoskich uliczek na ścianę.

#13 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 26 październik 2015 - 14:25

Nie ma zbyt dużego doświadczenia w tej branży, ostatnio wykańczałem pierwszy raz swoje meiszkanie, ale używałem taśmy malarskiej Pakart, znajomemu poleciłem i tez był zadowolony.

#14 Patrycjusze

Patrycjusze

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 142 postów

Napisano 20 październik 2016 - 09:56

Ja bym zaczął od podłogi a potem dopiero ściany, tak przynajmniej robiliśmy my, najpierw wymiana paneli, potem ładnie okleiliśmy i kładliśny tapety, a konkretnie fototapety zamawiane na wymiar

#15 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 519 postów

Napisano 20 październik 2016 - 11:30

Ja bym zaczęła od podłogi, a na końcu bym wszystko malowała. Przy kładzeniu kaneli można w końcu pobrudzić ściany.

#16 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 482 postów

Napisano 29 listopad 2016 - 12:07

Najpierw odnawiasz ściany (podłogę zrywasz jeśli będziesz ją wymieniać) a dopiero potem podłogę po co zachlapać nowe? Co do materiałów jeśli szukacie dobrych jakościowo to rozejrzyjcie się u siebie za produktami Astex Puczyńscy http://www.astex-tynki.pl/produkty/producent bardzo dba o jakość, a z drugiej strony jego produkty są sprzedawane przez inne firmy pod innym logo.
Także nie ma czego się bać z dobrymi produktami na pewno można wykonać remont samemu.

#17 michalwu

michalwu

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 grudzień 2016 - 09:15

Tak logicznie myśląc warto zacząć od ścian, chyba że odpowiednio zabezpieczysz podłogi w trakcie odnowy ścian :)?

Ten świat przypomina mi Cartoon Newtork.

#18 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 519 postów

Napisano 17 styczeń 2017 - 12:01

Ja bym zaczęła od ścian. Po co potem brudzić nową podłogę.

#19 Zuzanka

Zuzanka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 31 styczeń 2017 - 19:44

My odnawialiśmy podłogę drewnianą sąd prace swe zaczynaliśmy od podłogi. Następnie wykonywaliśmy malowanie ścian. Na samym końcu kładliśmy listwę przypodłogową. Na końcu ponieważ nie mogłam się zdecydować, którą wybrać. Czy w kolorze podłogi czy biała. Wyszukałam w internecie producenta wyrobów drewnianych Drew-Lux, który ma fantastyczny wybór wzorów i materiałów z których listwy są wykonane. Ja zdecydowałam sie na białe dewniane, które idealnie wpasowały się w nowe wnętrze.

#20 Guest_Jolanta

Guest_Jolanta
  • Goście

Napisano 10 luty 2017 - 14:15

Zdecydowanie  ściany , jeśli zaczniesz od podłogi to jest ryzyko , że ją uszkodzisz na dalszych etapach remontu.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: remont, podłoga, śiany, malowanie, gładzenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych