Skocz do zawartości

Zdjęcie

Własna działalność

własna działalność

wróć do serwisu Moja Firma 16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Monika2806

Monika2806

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzice

Napisano 08 styczeń 2015 - 22:07

Witam, czy przy zakładaniu własnej działalności występują ograniczenia wiekowe? Jaka działalność jest teraz opłacalna? Mam 20 lat, wykształcenie średnie, studiuję zaocznie, myślę o założeniu własnej działalności, co możecie polecić?

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12502 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 08 styczeń 2015 - 22:31

jesteś pełnoletnia, więc działalność możesz założyć, ale nie wiem co ci można polecić 

#3 Guest_Alicja

Guest_Alicja
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2015 - 17:48

Jeżeli nie wiesz co chcesz robić to nie masz co myśleć o działalności bo trzeba będzie ją zamknąć. Jeżeli wiesz tylko "glupio" pytasz możesz zakładać. A jeżeli myślisz ogólnie przyszłościowo ale teraz chcesz się po prostu o DG czegoś dowiedzieć to dużo czytaj w temacie - nie zaszkodzi. Możesz też pójść na jakieś kursy księgowania - wtedy zrozumiesz o co w tym wszystkim chodzi, co przedsiębiorca może, czego nie, jakie ma przywileje, jakie są obostrzenia. Możesz też ściągnąć sobie jakiś program księgowy w wersji testowej (R2księga jest na 60 dni) i tam próbować czytać i uczyć się księgować wirtualnie - znacząco pomoże ci to zrozumieć jak funkcjonuje firma i będzie to bardzo dobrą lekcją na przyszłość.

#4 lugola

lugola

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 12 styczeń 2015 - 21:53

możesz założyć własną działalność, może coś związanymi ze swoimi studiami, skoro zaocznie studiujesz to pewnie też pracujesz juz?

#5 Guest_kleofas

Guest_kleofas
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2015 - 16:18

Jak jeszcze studiujesz to może Ci sie przydać jakieś zewnętrzne oprogramowanie do wspomagania zarządzania firmą zobacz np Offigo bardzo sprytny program do organizacji funkcjonowania firmy, do rozliczeń i zarządzania majątkiem firmy.

#6 Monika2806

Monika2806

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzice

Napisano 14 styczeń 2015 - 21:34

możesz założyć własną działalność, może coś związanymi ze swoimi studiami, skoro zaocznie studiujesz to pewnie też pracujesz juz?

Tak, w biurze rachunkowym pracuję, wiem już na czym polega prowadzenie własnej działalności, wszelkie rozliczenia, ewidencje itp. kojarzę, również wiedziałam też że pełnoletność uprawnia mnie do założenia działalności, jednak czy w tak młodym wieku można się "wybić" na dzisiejszy rynek? Zastanawiam się właśnie co byłoby najlepszym pomysłem, mówię przyszłościowo niekoniecznie na "teraz"

#7 lugola

lugola

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 10 luty 2015 - 21:33

Tak, w biurze rachunkowym pracuję, wiem już na czym polega prowadzenie własnej działalności, wszelkie rozliczenia, ewidencje itp. kojarzę, również wiedziałam też że pełnoletność uprawnia mnie do założenia działalności, jednak czy w tak młodym wieku można się "wybić" na dzisiejszy rynek? Zastanawiam się właśnie co byłoby najlepszym pomysłem, mówię przyszłościowo niekoniecznie na "teraz"

pewnie, że można się wybić. nawet młody wiek jest dla Ciebie plusem, bo więcej pomysłów się wtedy ma

#8 KamilaB

KamilaB

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 05 marzec 2015 - 17:14

Ja Ci mogę polecić szkolenia dla przyszłych przedsiębiorców. Takie szkolenia są bardzo pomocne na początku prowadzenia firmy. Jeśli nie masz pomysłu na swoją firmę to sprawdź np. szkolenie Biznes Camp, gdzie poznasz strategie zyskownych firm, sprawdzone pomysły na biznes. Pomoże ono zaplanować firmę. Tutaj masz link ze szczegółami http://adamgrzesik.p...ba/biznes-camp/

#9 lugola

lugola

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 10 marzec 2015 - 22:04

status studenta możesz w sumie wykorzystać do np odbywania stażu czy praktyk, zeby zdobyć doświadczenie, dla studentów zawsze więcej tego jest..

#10 Dominik Jedrzejczak

Dominik Jedrzejczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 66 postów

Napisano 15 marzec 2015 - 13:21

Musisz zapoznać się również z tematem marketingu i reklamy, bez tego jesteś bankrutem w pierwszym roku. Konkurencja Cię zniszczy niczym człowiek mrówkę :)

Jak stworzyć skuteczną reklamę internetową, dzięki której pozyskasz tysiące klientów i zbudujesz  Dochodową Listę Adresową?!

Darmowy Trening:
http://innowacyjnanaukaebiznesu.pl/darmowy-trening-forum-infor

#11 andrzej.krol

andrzej.krol

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 12 maj 2017 - 21:41

Można zakupić gotową spółkę, a można też znaleźć pomoc w organizowaniu firmy:
http://gotowa-dziala.../pl/kontakt.php

#12 Onstappent

Onstappent

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów

Napisano 13 maj 2017 - 15:32

Jeżeli chodzi o to jak otworzyć firmę to faktycznie trzeba się w temacie zorientować, bo ze strony prawnej do załatwienia jest wiele, ale ja nie zamieniłbym tego jednak na pracę u kogoś teraz

#13 wendi

wendi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 108 postów

Napisano 15 czerwiec 2017 - 07:46

jak pracujesz w takiej branży to pewne wiesz jak ważne są kwestie takie jak zastrzec znak towarowy itd. dobrze sie tylko zastanów co chces zrobić w życiu. pracujemy większą częsć pracy więc lepiej się przy tym nie męczyć ;) 

#14 podroznicy

podroznicy

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 15 czerwiec 2017 - 11:04

Witam, czy przy zakładaniu własnej działalności występują ograniczenia wiekowe? 

tylko pełnoletność :)

#15 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 17 kwiecień 2018 - 08:52

Ja na ten moment mam zamiar zająć się recyklingiem i już podejmujemy odpowiednie kroki aby wszystko się udało. Na ten moment zamówiliśmy pierwsze maszyny (belownicę oraz prasę) od firmy Bartontech, która jednocześnie będzie zajmowała się ich serwisem gwarancyjnym. Można liczyć w ich przypadku na terminową realizację zamówienia oraz ogromną pomoc w odpowiednim doborze sprzętu względem naszych możliwości finansowych i ilości przetwarzanego surowca. 

#16 Guest_Igorr

Guest_Igorr
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2018 - 14:39

Bardzo ważne jest to, żeby już na etapie planowania pomyśleć o odpowiednich działaniach marketingowych. Ja niestety popełniłem ten błąd i sprawę działań marketingowych odłożyłem "na później". Dopiero po jakimś czasie zdecydowałem się na zastosowanie marketingu smsowego poprzez platformę playsms.pl. Dopiero wtedy zauważyłem pierwsze sukcesy.

#17 zibikk

zibikk

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 24 maj 2018 - 14:18

Wydaje mi się, że nie ma ograniczeń wiekowych chcąc założyć własną działalność cho nie jestem pewna czy można być emerytem??Najlepiej się tego dowiedzieć w urzędzie pracy w Twoim mieście. Pamiętaj, że założenie własnej działalności to także współpraca z różnymi podmiotami, banki, biura rachunkowe itp. Staraj się wybierać jak najlepszych partnerów aby współpraca była łatwiejsza. Jeśli chodzi o rachunek bankowy dla firmy mogę polecić Nest Bank: https://www.nestbank...nest-konto.html ja nie mam z nimi problemów.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: własna działalność

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych